Najciekawsze metody dozowania w pralkach

Najciekawsze metody dozowania

Detergent, obok temperatury i czasu prania, a także mechaniki czy struktury bębna, wykonuje jedno z najważniejszych zadań w procesie prania. Nie tylko skutecznie usuwa plamy, ale również sprawia, że tkaniny stają się miększe i co za tym idzie, milsze w dotyku.

Najlepiej, jeśli detergent dozowany jest proporcjonalnie i w odpowiednich przedziałach czasowych. I tak też się dzieje. Standardową metodą aplikacji detergentów jest umieszczenie ich w specjalnej szufl adzie i jej przegródkach. Jednak skuteczniejszym i nowocześniejszym rozwiązaniem jest ich dozowanie za pomocą specjalnych rozwiązań automatycznych i aplikatorów. Dozowanie może odbywać się za pomocą niezależnych butli ze skoncentrowanym środkiem czyszczącym lub z wykorzystaniem pojemnika na detergent.

Auto Dispense Samsung

Auto Dispense

W modelach serii Crystal Blue marki Samsung zastosowano dyspenser umieszczony przy bębnie pralki. Jego równa z rantem drzwi płaszczyzna sprawia, że pralka jest wyjątkowo elegancka, a samego pojemnika praktycznie nie widać. Wystarczy przysunąć element ruchomy do siebie, by go odblokować. Z tyłu pojemnika zastosowano dwa pokrętła, które należy odkręcić i nalać skoncentrowany detergent i płyn do zmiękczania (do odpowiedniego obszaru). Jednorazowe napełnienie pojemnika wystarcza na kilkanaście cykli prania.

CapDosing Miele

CapDosing

To wyjątkowe rozwiązanie zastosowane tylko u niemieckiego producenta. System ten wykorzystuje specjalne kapsułki o różnych zapachach oraz właściwościach. Użytkownik musi jedynie włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce komory i zamknąć klapkę przebijającą detergent. Po wybraniu programu prania urządzenie automatycznie pobierze uwolniony detergent.

i-Dos Siemens

i-Dos

Producent wykorzystał innowacyjny sposób dozowania środków dzięki specjalnej konstrukcji szuflady, a także automatyki prania. Zastosował on szufladę i-Dos ze specjalnymi zbiornikami na skoncentrowany środek piorący oraz płyn zmiękczający. Przed pierwszym użyciem należy wlać 1,3 l płynnego środka do pierwszego pojemnika oraz 0,5 l płynu do zmiękczania tkaniny. Od tego czasu użytkownik może prać około 20 razy bez uzupełniania detergentów. Oprócz tego, aby umożliwić klientowi zastosowanie osobno innego detergentu, np. w proszku, producent wyposażył szufladę w komorę do ręcznego dozowania. Jednak i-Dos to nie tylko szuflada, ale w pełni automatyczny system. Dzięki czujnikowi aquaSensor pralka rozpoznaje stopień zabrudzenia i na tej podstawie dobiera czas, cykl zmian temperatury, a także precyzyjnie dozuje środek czyszczący.

TwinDos Miele

TwinDos

Ten wyjątkowy sposób precyzyjnego dozowania detergentu zyskuje na popularności i wykorzystuje dwie butle do prania: UltraPhase 1 i UltraPhase 2, które umieszcza się w pralce. Urządzenie po wybraniu programu automatycznie dobiera detergent. Warto dodać, że efektywny okazuje się skład tych środków pralniczych, ponieważ można w nich prać zarówno tkaniny białe, jak i kolorowe.

Precision Dose Whirlpool

Precision Dose

To system zarządzania detergentem, który początkowo mierzy wszystkie parametry prania (masę prania, temperaturę i rodzaj pranych tkanin) a później automatycznie dostosowuje ilość środka. Taka forma jest o tyle przydatna, że pralka na wyświetlaczu informuje użytkownika, jaka ilość detergentu jest potrzebna do idealnego wyprania odzieży w wybranych przez niego parametrach.

2016-11-25
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket