Wybór kina domowego – typ, konstrukcja, funkcje

Wybór kina domowego

PYTANIE 1 Zestaw jedno- czy wielokomponentowy?

Z reguły im większe pomieszczenie trzeba nagłośnić, tym bardziej rozbudowany system kina domowego będzie potrzebny. Modele jednokomponentowe dobrze sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Wykorzystują one zwykle smuklejsze kolumny głośnikowe. W większych salach odsłuchowych można pokusić się o zastosowanie wielokomponentowego systemu kina domowego z kolumnami głośnikowymi naściennymi lub do zabudowy. Taki system audio nie tylko wygląda estetycznie, pozwoli również na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu.

PYTANIE 2 Czy funkcje sieciowe są przydatne?

Łączność z Internetem za pośrednictwem kina domowego umożliwia dostęp do internetowych stacji radiowych i serwisów muzycznych. Zgodność ze standardem DLNA pozwala ponadto na korzystanie z zasobów multimedialnych dostępnych na innych urządzeniach znajdujących się w lokalnej sieci, np. komputerach osobistych czy dyskach NAS. Łączność z siecią może być przewodowa lub bezprzewodowa. Warto sprawdzić, czy amplituner ma oprócz złącza Ethernet również wbudowany moduł Wi-Fi, czy może wymaga zakupu dodatkowego adaptera sieci bezprzewodowej.

Amplituner wyposażony w funkcje sieciowe może pozwalać na obsługę dostępnych funkcji nie tylko za pomocą pilota zdalnego sterowania znajdującego się w zestawie, ale także z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Aplikacje są zazwyczaj dostępne dla dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych, a więc Androida i iOS.

2016-12-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket