FRANKE

Lepsza akustyka kuchni z urządzeniami Franke [promocja]

Lepsza akustyka kuchni z urządzeniami Franke

Hałas w otoczeniu potrafi być męczący, mówi się nawet o smogu akustycznym, który bywa porównywany do zanieczyszczonego powietrza. Dlatego warto postawić na urządzenia o obniżonym poziomie hałasu.

Dlatego marka Franke wychodzi naprzeciw potrzebom osób ceniących ciszę, oferując produkty, które skutecznie redukują hałas w otoczeniu. Oto trzy ciche propozycje do kuchni od Franke, które pomogą w stworzeniu bardziej komfortowego wnętrza.

Szkodliwość hałasu jest często bagatelizowana.

Długotrwałe występujące niepożądane dźwięki – nawet o mniejszym natężeniu, ale za wysokie bądź za niskie, jednostajne lub rozpraszające, przenikliwe albo po prostu nieodpowiednie do miejsca i czasu – negatywnie wpływają na psychikę. Skutki mogą być poważne: od niebezpiecznego rozkojarzenia i agresji, przez ciągłe zmęczenie oraz problemy ze snem, aż po depresję czy nawet zaburzenia psychiczne. Szkody powodowane przez hałas są namacalne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jasno wskazuje, że hałas jest drugą, po smogu, najważniejszą przyczyną złego stanu zdrowia mieszkańców Unii Europejskiej.

Zlewozmywak bez rezonansu

Źródłem hałasu w mieszkaniu bywa zlewozmywak, w którym wykonywana jest masa prac kuchennych. Niskiej klasy modele niejednokrotnie działają jak bęben. Ale tak nie musi być. Modele z Fragranite, który przypomina kamień, z natury wyróżniają się znakomitymi parametrami akustycznymi. W ogóle nie rezonują. Z kolei zlewozmywaki stalowe z linii Maris mają komory z nałożoną od spodu podwójną powłoką Quiet Pad, która redukuje hałas o 20 proc. A to dopiero pierwsze z licznych tego typu udogodnień w ofercie Franke.

Lepsza-akustyka-kuchni-z-urzadzeniami-Franke-1

Szemrzący strumień z baterii

Szczególną uwagę warto zwrócić także na baterię kuchenną, ponieważ niektóre perlatory generują szum, a szybki i trudny do precyzyjnego ustawienia strumień mocno uderza o myte powierzchnie. Na szczęście istnieją jednak nowocześniejsze rozwiązania. Wiele baterii Franke jest wyposażonych w strumień laminarny, który jest dobrze napowietrzony dzięki nowoczesnemu aeratorowi, ale jednocześnie zwarty i cichy. Gładko opływa myte przedmioty, minimalizując rozpryski i hałas, oraz szybko napełnia naczynia. Daje to większy komfort pracy, zwłaszcza jeśli wybierzemy model, który ma opcję przełączania strumienia na delikatny prysznic, doskonały do opłukiwania owoców, warzyw i grzybów, a także mycia dużych garnków i samej komory zlewozmywaka.

Lepsza-akustyka-kuchni-z-urzadzeniami-Franke-3

Cichy powiew okapu

Do niedawna okapy kuchenne były uznawane za jedne z najbardziej hałaśliwych urządzeń. Franke zrywa z tym stereotypem. Opracowana przez producenta technologia Sound Pro nie tylko obniża poziom hałasu, ale także redukuje szczególnie nieprzyjemne dla ucha wysokie częstotliwości. Dlatego wyposażone w nią okapy Franke są po prostu ciche. Ich praca nie zakłóca rozmów, słuchania muzyki czy ogólnie domowego spokoju, szczególnie w przypadku kuchni otwartych na salon. Kluczem do cichszej pracy okapów jest również odpowiedni montaż urządzenia. Wszystko to idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę, takimi jak dotykowy ekran sterujący, regulacja temperatury barwowej światła oraz funkcja 24-godzinnej wentylacji, znakomitą efektywnością energetyczną (nawet A+) oraz dużym wyborem wariantów modeli i kolorów.

Lepsza-akustyka-kuchni-z-urzadzeniami-Franke-5

 

Katarzyna Niezabitowska-Baj - ekspertka Franke

- Franke myśli nie tylko o optymalizacji pracy urządzeń, ale również o komforcie użytkowania. Wszystko po to, by kuchnia – najważniejsze pomieszczenie mieszkania – rzeczywiście gromadziła i łączyła domowników.

2024-07-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket