NETIA

Telewizja hotelowa z chmury

Telewizja hotelowa

Netia jako pierwszy operator w Polsce i regionie wprowadziła do oferty B2B usługę telewizji hotelowej z chmury, czyli bez stacji czołowej w obiekcie (head-end-less).

Netia Telewizja dla Hoteli w wersji chmurowej, tj. bez stacji czołowej (head-end-less), to przełomowe, pierwsze takie rozwiązanie w Europie Środkowo- Wschodniej. Zastosowane rozwiązania, tj.: szyfrowanie end2end z wykorzystaniem DRM (Pro- :Idiom i Samsung DRM) od punktu dystrybucji aż do odbiornika smart TV wraz z dodatkowym mechanizmem dystrybucji kluczy licencyjnych do telewizorów zapewniają bardzo duże bezpieczeństwo transmitowanych treści.

Dzięki dostępności z chmury w modelu subskrypcyjnym usługa nie wymaga instalowania dodatkowych urządzeń ani ponoszenia nakładów inwestycyjnych przez hotel i jest dostępna praktycznie „od ręki”. W przypadku hoteli posiadających wewnętrzną sieć IP i odbiorniki typu smart TV, Netia jest w stanie dostarczyć kompleksową usługę telewizji cyfrowej (ponad 60 kanałów, większość w HD) wraz z interaktywną platformą do zarządzania treściami autopromocyjnymi Otrum TV w ciągu zaledwie 7 dni od podpisania umowy.

Nową usługą Netia wpisuje się w światowy trend w świadczeniu usług telewizji hotelowej w technologii IP. Chmura to rozwiązanie, które pozwala na dostarczanie bardziej zaawansowanych usług wspierających sprzedaż do klientów hoteli oraz optymalizujących miesięczne koszty utrzymania biznesu – powiedział Krzysztof Jaworski, starszy kierownik produktu w Dziale Zaawansowanych Rozwiązań ICT (NetiaNext) Netia SA.

Debiut usługi w nowej technologii nie eliminuje dobrze już znanej w wielu hotelach tradycyjnej wersji rozwiązania, lecz jest jej uzupełnieniem, uelastycznia ofertę Netii w tym sektorze.

Analogicznie jak w przypadku pozostałych usług, z których bardzo chętnie korzystają również hotele (np. Biznesowy Dostęp do Internetu, Netia Wi-Fi, zarządzanie sieciami WLAN, Unified Communication, Content Filtering – DNS Shield, Managed UTM, Cloud Firewall, monitoring wizyjny CCTV), również usługa Netia Telewizja dla Hoteli jest wspierana przez operatora w trybie 24/7.

2024-05-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket