LG

Nowe modele TV premium

Nowe modele

Na prezentacji w siedzibie LG poznaliśmy zalety i różnice w budowie oraz wyposażeniu telewizorów premium LG OLED evo i LG QNED.

LG zajmuje czołową pozycję na rynku telewizorów OLED przez 11 lat z rzędu i wprowadza do kolejnych wersji telewizorów udoskonalenia w jakości obrazu i systemie WebOS. Na potrzeby tegorocznych telewizorów OLED evo opracowano kolejną wersję procesora α (Alpha) 11 AI, który zastosowano w najlepszym modelu LG OLED evo z serii G4. W porównaniu do poprzedniej wersji procesor AI zapewnia wydajność graficzną większą o 70 proc. i szybsze o 30 proc. przetwarzanie danych. Algorytmy sztucznej inteligencji analizują obraz już na poziomie pikseli, przez co obraz jeszcze żywszy i wyraźniejszy, a kolory są zgodne zamiarem twórców filmów i treści (funkcja Dolby Vision Filmmaker). Nowością jest Dynamic Tone Mapping Pro – funkcja, która odpowiada za dostosowanie jasności oraz oświetlenia do każdej sceny. Kolejna funkcja w telewizorach OLED evo – Brightness Booster Max zwiększa jasność na całym obrazie do 70 proc. w najlepszych modelach. W 65-, 77- i 83-calowych telewizorach z serii OLED evo G4 i M4 funkcja Peak Higlighter dodatkowo zwiększa szczytową wartość jasności o 150 proc. Dzięki procesorowi α 11 AI funkcja Multi View umożliwia obsługę 4 ekranów. W tańszych telewizorach z serii C4 i B4 OLED evo zastosowano procesor α 11 AI oraz funkcję Booster Brightness.

Telewizory LG OLED evo są także bardzo dobrym wyborem dla graczy dzięki częstotliwości odświeżania obrazu 144 Hz, rozdzielczości 4K oraz funkcjom złącza HDMI 2.1. Można korzystać z panelu Dashboard i funkcji Game Optimizer. Techniki Nvidia G-Sync Compatible i AMD FreeSync eliminują zacinanie obrazu.

Najlepsze telewizory OLED Premium z serii G4 i M4 mają 5-letnią gwarancję na panele OLED, potwierdzającą ich jakość i niezawodność działania.

Wśród prezentowanych telewizorów wyróżniał się LG Signature OLED M z umieszczoną w obudowie poza ekranem bezprzewodową „elektroniką”, która jest źródłem sygnałów audio-wideo i sieciowych dla ekranu. Postawienie telewizora w dowolnym miejscu nie jest już problemem, a sam ekran, pozbawiony przewodów, prezentuje się bardzo elegancko.

Z telewizorami OLED będą konkurować telewizory LG QNED mini-LED z procesorem wyposażone w procesor α 8 AI, których oferta jest skromniejsza. Panele telewizorów LG QNED są wyposażone w technikę NanoCell (Quantum Dot i NanoCell color). Dla użytkownika oznacza to wyraźny, żywy obraz, który urealnia wrażenia z oglądania filmów i seriali. W ofercie będą telewizory o przekątnych 50, 55, 65, 75, 86 cali.

W telewizorach QLED evo i QNED zastosowano najnowszą wersję systemu WebOS 24, która gwarantuje jeszcze większą wygodę podczas korzystania z telewizora. Użytkownicy mogą stworzyć do 10 indywidualnych profili i dostosować je do swoich potrzeb. Telewizor potrafi rozpoznawać głosy użytkowników (Voice ID) oraz wyświetlać spersonalizowane rekomendacje, opierając się na historii użytkowania. Nowe modele LG obsługują również funkcje Apple AirPlay i Google Chromecast do przesyłania treści z urządzenia mobilnego na duży ekran. Dla użytkowników telewizorów ważna jest gwarancja aktualizacji systemu WebOS przez kolejne 5 lat w modelach OLED oraz QNED Mini LED od roku 2022.

Telewizor LG OLED i LG QNED wyróżniają się systemami dźwiękowymi. Najlepsze modele mają nawet system dźwięku przestrzennego w wersji 11.1.2. Aby powstał spójny i zintegrowany system audio, funkcja WOW Orchestra synchronizuje wbudowane głośniki telewizora z soundbarami LG.

Nowe-modele-TV-premium-2

Na prezentacji obrazu zobaczyliśmy, jak zmienia się szczegółowość obrazu w zależności od jego jasności (pomiar jasności obrazu).

Nowe-modele-TV-premium-3

Telewizory LG QNED łączą się z soundbarami LG bezprzewodowo przez połączenie WOWCAST Built-in.

Nowe-modele-TV-premium-4

LG Signature OLED M to pierwszy na świecie telewizor OLED evo z „bezprzewodową elektroniką”.

2024-06-01
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket