Najciekawsze techologie w pralkach i pralkosuszarkach

Najciekawsze techologie

  • AirWash – w wybranych pralkosuszarkach marki Samsung znaleźć można opcję, która odświeża i dezynfekuje prane, a potem suszone ubranie. Urządzenie korzysta jedynie z podgrzanego do wysokiej temperatury powietrza bez użycia detergentów i innych środków chemicznych.
  • AddWash – to jedno z ostatnich innowacji w pralnictwie. Firma Samsung w najnowszym urządzeniu WW8500 AddWash zastosowała dodatkowe okienko w drzwiach pralki. Jak uważa producent, wprowadzenie takiej konstrukcji może być rozwiązaniem problemu dokładania rzeczy dla ponad 90 proc. europejskich domów. W celu skorzystania z funkcji AddWash należy nacisnąć przycisk pauzy na panelu sterowania. Po chwili małe drzwiczki otworzą się automatycznie a użytkownik może dorzucić zapomnianą skarpetkę lub koszulę już w trakcie prania.

 

  • All In One – to rozwiązanie marki Hoover, w którym producent daje możliwośc prania róznych tkanin i kolorów jednocześnie.
  • AquaFusion – znając tendencję do wypłukiwania z wodą detergentu podczas prania, marka Beko wprowadziła technikę AquaFusion, która polega na zablokowaniu odpływu co zapobiega stratom detergentu. W praktyce oznacza to, że proszek jest wykorzystywany niemal w całości.
  • Auto Sensor – to propozycja marki Amica. Zastosowano w niej nowatorski czujnik dostosowujący poziom zużycia wody i energii elektrycznej do danego rodzaju tkanin i masy załadunku. Zapewnia to szybkie i oszczędne pranie.
  • Comfort-Lift – Miele zaproponowało także wygodne, opatentowane rozwiązanie wygodnego otwarcia pokrywy pralki ładowanej od góry. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a klapa szybko wysunie się do góry.
  • Eco Champion – to system w pralkach marki Sharp, który minimalizuje nie tylko pobór energii elektrycznej, ale także oszczędza jakże ważny dla użytkownika czas. Warto zaznaczyć, że w pralkach tej serii dostępny jest program 12-minutowy do prania niewielkiej ilości odzieży w 30 °C. To jeden z najkrótszych obecnie na rynku programów prania, który skutecznie pierze średnio zabrudzoną odzież.
  • EcoBubble – to z kolei rozwiązanie firmy Samsung, które efektywnie wpływa na zmniejszenie zużycia energii w domowym budżecie. Dzięki technice wytwarzania bąbelków (napowietrzania) pranie może odbywać się nawet w niskiej temperaturze. Przekłada się to na oszczędność wody i energii.
  • EcoFeedback – licznik zużycia wody i energii zastosowany w pralkach marki Miele. Podczas wybierania danego programu licznik w dwunastostopniowej skali określa, jak dużo pralka potrzebuje energii do wyprania danego typu bielizny. Oczywiście, parametry można regulować i dostosować do potrzeb użytkownika i tym samym zmniejszać pobór energii, czyniąc program prania bardziej ekonomicznym.
  • FreshCare – dodatkowo można spotkać funkcje zapewniające świeżość pranej odzieży po zakończeniu cyklu prania. Ciekawą propozycją jest funkcja FreshCare marki Whirlpool, która po zakończeniu prania w pionierski sposób delikatnie obraca bębnem, aż do czasu otwarcia pralki (nawet do 6 godz).
  • OptiSense – automatyczny system dostosowania czasu, ilości wody oraz zużycia energii elektrycznej do załadunku, oparty na zaawansowanej technice sensorowej. Zapewnia maksymalną oszczędność w urządzeniach marki AEG.
  • Perfect Rapid 59’ – Candy w swoich produktach oferuje program, który pozwala uzyskać nieskazitelnie czyste rezultaty prania w zaledwie 59 min.
  • Rozwiązanie Szósty Zmysł – urządzenia amerykańskiego producenta, firmy Whirlpool, charakteryzują się innowacyjnym systemem gwarantującym niebywałe rezultaty prania przy oszczędności blisko 50 proc. zarówno czasu, jak ilości wody i energii elektrycznej. Wystarczy, że użytkownik umieści pranie w bębnie, a system elektroniczny dobierze parametry do rodzaju tkaniny i wielkości załadunku. System oparty na czujnikach i procesorach.
  • SensoCARE – ciekawy system łączący cztery tryby prania w pralkach marki Gorenje. Dzięki temu użytkownik może wybrać taki wariant, aby był on najbardziej odpowiedni w danym momencie. Na przykład, jeśli interesuje go normalny program, wybiera opcję Normal- CARE, jeśli zaś chce optymalizować zużycie energii elektrycznej i wody – EcoCARE;
  • SoftSound – w pralkach marki Gorenje znaleźć można przyjazne dla użytkowników sygnały akustyczne, dzięki m.in. dobrej jakości głośnikom wbudowanym w urządzenie. Na szczególną uwagę zasługuje również sygnalizacja m.in. obrotów pokrętła programowania i przycisków funkcyjnych, dozownika oraz drzwiczek urządzenia.
  • TimeManager – Electrolux z kolei od kilku dobrych lat proponuje rozwiązanie, które pozwala dopasować pranie do rozkładu zajęć użytkownika, w tym jego czasu, a przy tym wydatnie minimalizuje zużycie energii elektrycznej. Dzięki tej złożonej, a zarazem niezwykle prostej w obsłudze funkcji użytkownik może zarządzać czasem i energią (w tym z wykorzystaniem taryf nocnych);
  • varioExpert – ta funkcja w pralkach marki Siemens pozwala skrócić czas prania nawet do 60 proc. (dzięki opcji speedExpert), a także zmniejszyć zużycie energii elektrycznej dzięki dodatkowemu systemowi ecoExpert;
  • VarioPerfect – system zastosowany w urządzeniach marki Bosch. Dzięki niemu użytkownik może bowiem skrócić czas prania o 65 proc., a także zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 50 proc. Opcję opartą na technice mikroprocesorowej wystarczy aktywować jednym przyciskiem;
  • Safe Voltage – to rozwiązanie w pralkach firmy Freggia. Polega ono na zabezpieczeniu urządzenia, przed obniżeniem lub podwyższeniem napięcia w sieci elektrycznej (w przedziale ± 20 proc. od napięcia nominalnego). Ponadto funkcja ta chroni urządzenie przed szczytowymi skokami napięcia.

2016-11-08
x

Kontakt z redakcją

© 2025 InfoMarket