Aplikacje do obsługi telewizorów TCL są opracowane przez firmę Shenzen New Technology. Najnowsza aplikacja T-Cast z multipanelem ma funkcję pilota oraz dzielenia się plikami multimedialnymi (media sharing), czyli odtwarzania muzyki, filmów, zdjęć ze smartfona na dużym ekranie telewizora. Rozszerzono jej możliwości o funkcje rekomendacji programów i korzystania z aplikacji VoD. Ma wiele trybów nawigacji, w tym przycisk pilota z kierunkiem, pilot dotykowy i pilot myszy. Szybkie uruchamianie aplikacji telewizyjnych odbywa się za pomocą jednego kliknięcia na telefonie. Umożliwia udostępnianie zrzutu ekranu podczas oglądania mediów społecznościowych lub zapisywania na telefonie. Przesyła wideo z YouTube’a do telewizora jednym kliknięciem.
Dwa piloty
Do najnowszych telewizorów firma TCL dodaje dwa piloty klasyczny i poręczniejszy w codziennej obsłudze z kilkoma przyciskami. Pierwszy z klawiaturą numeryczną i łatwym dotarciem do menu regulacji obrazu. Drugi ma funkcję głosowego wyszukiwania oraz wirtualną, żyroskopową mysz. Oba mają przycisk do szybkiego dotarcia do serwisu Netflix.
Fot. TCL
Aplikacja umożliwia obsługę podstawowych funkcji telewizora. Wprowadzanie tekstu jest dużo łatwiejsze za pomocą funkcji Touch Pad. Możesz korzystać z funkcji wskaźnika Magic Remote Pointer. Jest odwzorowanie klawiatury i przycisków z pilota. Podstawowe funkcje pilota to: zmiana głośności kanałów, aktywowanie aplikacje. Dzięki aplikacji LG TV Plus można sterować telewizorem smart tv, wyświetlać zdjęcia, odtwarzać filmy i muzykę z telefonu na dużym ekranie telewizora!
Pilot LG Magic Remote AN-MR19BA
Pilot służy do obsługi najnowszych telewizorów LG OLED, NanoCell UHD LG. Można korzystać z kursora, żyroskopu, rolki i mikrofonu Żyroskop precyzyjnie rozpoznaje ruch dłoni użytkownika. Wystarczy skierować pilota w miejsce w które chcemy wpisywać tekst podobnie jak w obsłudze myszki komputerowej. Rolka służy do przewijania stron na ekranie. Jest funkcja mikrofonu do wyszukiwania głosowego i przyciski do serwisów Netflix, Prime Video i Movies.
Fot. LG
Aplikacja do obsługi telewizorów, dekoderów i odbiorników radiowych marki TechniSat zwiera ikony czterech modułów: Control, Smart Home, SF i Multiroom. Interfejs modułu Control wygląda jak odwzorowanie przycisków pilota. Moduł Smart Home umożliwia sterowanie „inteligentnym” domem. Można łatwo zintegrować nowe komponenty z systemem smart home, zdefiniować określone pomieszczenia wraz z powiązanymi komponentami lub łatwo zdefiniować złożone procesy, np. tworzenie świetlnych scen w poszczególnych pokojach. Funkcja Siehfern Info to przewodnik po programach telewizyjnych, z wyprzedzeniem do czterech tygodni z możliwością zdalnego programowania nagrywania. Ostatni moduł – Multiroom umożliwia odtwarzanie muzyki bezprzewodowo przez domową sieć w każdym pokoju indywidualnie lub kilku jednocześnie. System multiroom można konfigurować z różnymi radiami, systemami muzycznymi i głośnikami.
Po dokupieniu do telewizorów urządzenia sterującego głosem Alexa (Echo Dot) oraz zainstalowaniu aplikacji Amazon Alexa można włączyć sterowanie głosowe telewizorem, a nawet urządzeń systemu smart home marki TechniSat. Wiąże się to z założeniem dwóch kont: Amazon Alexa i MyTechniSat. Głosowo można wydać polecenie: „Alexa, znajdź moje urządzenia”. Wyszukane urządzenia można wtedy obsługiwać głosowo. Opracowano kilkanaście komend do obsługi telewizora – wyboru: kanału TV, złącza HDMI, konkretnej wartości głośności lub ściszenia oraz zwiększenia głośności albo wyciszenia. W wypadku funkcji Time Shift można odtwarzać obraz szybciej, wolniej oraz zatrzymywać go.
Pilot TechniControl II
Poręczny pilot obsługuje urządzenia serii ISIO. Wyróżnia go przycisk do szybkiego dotarcia do stron WWW. Elegancki pilot wykonano z aluminium.
Fot. TechniSat
Firma Vestel oferuje do obsługi telewizorów marek Toshiba, JVC, Hitachi takie same aplikacje: Hitachi Smart Remote, JVC Smart Remote, Toshiba Smart Remote. Aplikacje Smart Remote są typowymi pilotami, które zainstalowane na smartfonie na tablecie lub ułatwiają obsługę telewizora. Do wyboru jest kilka interfejsów, odpowiadających przyciskom, gładzikowi, wirtualnej myszce i klawiaturze. Jest możliwość obsługi klawiatury. Do podstawowej obsługi jest ekran tylko do zmiany programów i głośności. Druga aplikacja – Smart Center to możliwość poszerzenia źródła sygnałów dla telewizora o filmy, muzykę i zdjęcia ze smartfona. Aplikacja umożliwia udostępnianie treści multimedialnych na telewizorze dzięki funkcji FollowMe. Jest także możliwość korzystania z przewodnika po programach EPG (Electronic Program Guide). Głosowe przypomnienia terminów programów oraz korzystanie z mediów społecznościowych – Twittera i Facebooka to dodatkowa zaleta. W ostatniej aktualizacji dodano komendy głosowe asystenta głosowego Amazon Alexa. Do obsługi aplikacji są wymagane smartfony z Androidem 4.0 i nowsze. Do poprawnego działania aplikacji Smart Remote jest wymagane wybranie funkcji Virtual Remote w menu ustawień funkcji.
Pilot
do serii telewizorów marki Toshiba z systemem Android TV ma klasyczny czarny wygląd z typową klawiaturą, wzbogacony o przycisk wyszukiwania głosowego i dostęp do serwisów Netflix i YouTube.
Fot. Vestel
Firma Sharp poleca aplikację Android Remote Control Sharp do obsługi swoich nowych telewizorów z serii Aquos BL2 / BL3 / BL5 z systemem Android TV. Do najważniejszych funkcji należą: D-pad (czterokierunkowy przycisk dotykowy) i touchpad (gładzik dotykowy). Jest też ikona wyszukiwania głosowego oraz klawiatura do wyszukiwania tekstu. Aplikacja działa z wszystkimi urządzeniami z systemem Android.
Pilot
Najnowszy pilot ma klasyczny wygląd i łączy funkcję klasycznego pilota z najnowszymi funkcjami związanymi z wyszukiwaniem głosowym treści np. za pomocą Asystenta Google (przycisk mikrofon Google Asystent). Szybki dostęp do serwisów VoD jak Netflix, Prime video, YouTube i Google Play Movies &TV umożliwiają dodatkowe przyciski.
Fot. Sharp
Wszystkie urządzenia Samsunga pracujące w domowej sieci mają jedną wspólną aplikację SmartThings, która łączy funkcje dotychczasowych Smart View, Smart Home i Connect. Ułatwiono procedurę podłączania telewizora do urządzeń peryferyjnych, która dla wielu osób jest uciążliwa. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań podczas wprowadzania ustawień telewizor automatycznie połączy się ze smartfonem marki Samsung użytkownika.
Już na etapie konfiguracji użytkownik może wybrać, z których aplikacji zainstalowanych na telefonie chce korzystać na swoim smart TV. Aby ułatwić nawigację w przyszłości, ulubione aplikacje można dodać do ekranu głównego, aby zawsze mieć je pod ręką. Dzięki aplikacji Galeria, widzowie będą mogli szybko i łatwo przejrzeć zdjęcia i filmy zarejestrowane na smartfonie.
Pilot Samsung Smart BN59-01274
Nie przypomina tradycyjnego pilota. Ma mało przycisków. Z telewizorem komunikuje się łączem Bluetooth. Do najważniejszych funkcji należy przycisk z ikoną „dom” który umożliwia wejście do menu z kafelkami zawierającymi szereg ikon do ustawiania parametrów telewizora. Jest możliwości korzystania z wyszukiwania głosowego. W ostatniej wersji pilota zainstalowano oddzielne przyciski do serwisów VoD: Netfix, Amazon Prime, Rakuten.
Fot. Samsung
© 2024 InfoMarket