BSH

Współtworzy nowy kierunek studiów

Współtworzy

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otwiera nowy kierunek studiów wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim oraz pięcioma partnerami biznesowymi z regionu. Już od października studenci Wydziału Zarządzania będą mogli zdobywać kompetencje menedżerskie na nowym kierunku – automatyzacja procesów biznesowych.

Firma BSH już od wielu lat realizuje program wsparcia rozwoju edukacji, począwszy od kształcenia na poziomie zawodowym i technicznym, aż po współpracę z uczelniami wyższymi. Automatyzacja procesów biznesowych to kierunek, który powstał w odpowiedzi na aktualne potrzeby rynku pracy oraz dynamiczny rozwój narzędzi cyfrowych w niemal każdym obszarze współczesnego biznesu. Kluczowym atutem nowego kierunku jest unikatowy, interdyscyplinarny program kształcenia. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez kadrę naukowo-dydaktyczną UŁ, jak i praktyków z BSH oraz innych przedstawicieli biznesu.

BSH jako globalna firma produkcyjna świadcząca usługi cyfrowe i tworząca najnowsze techniki IoT w branży AGD na bieżąco wdraża rozwiązania w zakresie RPA (Robotic Process Automation). Współpraca nauki z biznesem pozwala na kształcenie na najwyższym poziomie z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych oraz w odpowiedzi na realne oczekiwania rynku pracy. Wymiana wiedzy i doświadczenia umożliwia współtworzenie programów dydaktycznych, zajęć i warsztatów, a także organizowanie staży i zgłaszanie problemów badawczych do opracowania.

Nowy kierunek studiów – automatyzacja procesów biznesowych jest doskonałym przykładem bardzo dobrej współpracy BSH z uczelnią wyższą. Jedną z fundamentalnych wartości firmy jest zorientowanie na przyszłość. Wierzymy, że inwestując właśnie w rozwój nauki, inwestujemy w naszą wspólną przyszłość. Poprzez rozwój nauki ułatwiamy życie społecznościom na całym świecie. Inwestycja w naukę to najlepsza inwestycja w nasze lepsze jutro – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH. – W dobie dynamicznie zmieniającego się świata, nowoczesnych technologii cyfrowych kluczowe jest nabywanie wiedzy i umiejętności adekwatnych do oczekiwań i potrzeb nowoczesnych pracodawców. Absolwenci nowego kierunku, znając standardy, narzędzia, technologie i najnowsze trendy, będą w stanie nie tylko skutecznie konkurować na rynku pracy, ale przede wszystkim będą świetnymi specjalistami w obszarze robotyzacji procesów biznesowych – dodaje prezes Pokutycki.

2020-09-25
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket