TCL

Dynamicznie rozwija segment klimatyzacji

Dynamicznie

Choć firma TCL znana jest przede wszystkim jako producent telewizorów, to intensywnie działa również w innych sektorach, np. w klimatyzacji.

TCL szczyci się możliwością produkowania klimatyzatorów, które realnie przynoszą korzyści naszemu zdrowiu dzięki ich zdolności do oczyszczania powietrza, którym oddychamy. Rozwiązanie FreshIN+ 2.0 firmy TCL, pierwszy w branży dwukierunkowy system wymiany świeżego powietrza, pozwala na równoczesne doprowadzenie świeżego, bogatego w tlen powietrza i odprowadzenie zanieczyszczonego na zewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy w powietrzu nagromadziły się niepożądane cząsteczki, jak kurz czy sierść zwierząt domowych, co w połączeniu z czterowarstwowym systemem filtracji sprawia, że powietrze staje się bardziej przyjazne nawet dla alergików. To samo dotyczy usuwania nieprzyjemnych zapachów, ponieważ system cyrkulacji świeżego powietrza FreshIN+ pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy wszędzie tam, gdzie tradycyjne klimatyzatory nie są w stanie.

TCL może wydajnie pracować nad udoskonaleniem czołowych rozwiązań w klimatyzacji dzięki znaczącym inwestycjom w zakłady produkcyjne, jak również w badania i rozwój. Dodatkowo na początku tego roku firma TCL ukończyła pierwszy etap budowy najnowocześniejszego parku przemysłowego TCL w Wuhan w Chinach, dzięki czemu produkcja nowoczesnych klimatyzatorów klasy premium weszła na kolejny poziom.

TCL Wuhan Intelligent Industrial Park for Air Conditioners to wielki, trzyetapowy projekt o wartości 497 mln USD. Na terenie o powierzchni 390 tys. m2 realizowany będzie kompletny łańcuch produkcji klimatyzatorów: badania i rozwój, produkcja oraz logistyka. TCL będzie wytwarzał docelowo ponad sześć milionów wysokiej klasy klimatyzatorów rocznie, eksportowanych na ponad 160 rynków na całym świecie. Park produkcyjny jest w znacznym stopniu zasilany energią słoneczną, monitorowany przez EMS (system zarządzania energią) i wyposażony w „inteligentny” system nawadniania. Zużycie energii i emisja dwutlenku węgla są utrzymywane na bezpiecznym dla środowiska, zrównoważonym poziomie. Zasilanie energią jest realizowane przez panele fotowoltaiczne, którymi pokryta jest praktycznie cała powierzchnia parku – łącznie 94,8 tys. m2, co przekłada się na produkcję energii na poziomie 9 mln kWh.

Dynamicznie-rozwija-segment-klimatyzacji-2
2023-09-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket