BUDIMEX MOBILITY

Uruchomił 31 nowych stacji ładownia elektryków

Uruchomił

Rzeszów, Nowy Sącz, Zakopane, Siedlce i Lublin to tylko wybrane lokalizacje, w których można już korzystać z oddanych właśnie przez Budimex Mobility stacji ładownia pojazdów elektrycznych.

Znaczna część z 31 nowych punktów powstała z myślą o podróżowaniu – znajdują się bowiem w popularnych turystycznie miejscowościach, takich jak Zakopane, Lądek-Zdrój, Jarosław, Krynica czy Polanica-Zdrój. Sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych powiększyła się do ponad 140 punktów.

Przekazane w sierpniu lokalizacje są elementem realizacji strategii grupy Budimex, która zamierza stworzyć sieć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Do końca 2026 r. Budimex Mobility planuje stworzyć łącznie 450 stacji. Aby zrealizować ten cel, na początku bieżącego roku Budimex Mobility – spółka należąca do lidera na rynku budowlanym w Polsce podpisała umowę kupna 112 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator – mówi Jakub Długoszek, członek zarządu Budimex Mobility.

Oddane właśnie stacje to ładowarki standardowe o mocy 22 kW lub szybkie o mocy powyżej 30 kW. Aby zapewnić odpowiedni poziom obsługi, Budimex Mobility współpracuje z Elocity, będącą jedną z najbardziej zaawansowanych platform EV w Polsce. Elocity to także nazwa aplikacji, dzięki której z łatwością można odnaleźć punkty ładownia oraz dokonać płatności. Mapa stacji ładowania Budimex Mobility dostępna jest po zeskanowaniu kodu QR.

Uruchomil-31-nowych-stacji-ladownia-elektrykow-2
2023-09-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket