Nowoczesne szafy suszące

Nowoczesne

Sprzęt gospodarstwa domowego powstał po to, aby ułatwić życie codzienne. W zakresie domowego suszenia i odświeżania tkanin producenci również odpowiadają nowoczesnym sprzętem. Urządzenia, które szturmem wkraczają do naszych domów i mieszkań, to automatyczne szafy suszące. (Fot. ASKO)

Automatyczna suszarka do ubrań powoli, ale skutecznie staje się standardem w naszych gospodarstwach domowych, ale nie tylko ona. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, producenci oferują nowoczesne urządzenia do suszenia i odświeżania tkanin, a są nimi szafy suszące.

Nowoczesne-szafy-suszace-1

ASKO DC7774V.W; SAMSUNG DF10A9500CG; LG S3WF; ASKO DC7784V.W

Długa droga do komfortu suszenia

Pierwszym elektrycznym urządzeniem wspomagającym suszenie ubrań była bez wątpienia wirówka. Do tej pory rozmaite rodzaje wirówek s ą dostępne na rynku i cieszą się niemałym powodzeniem, ponieważ w dalszym ciągu znajdują się użytkownicy, których potrzeby ten sprzęt w zupełności spełnia. Wraz z pojawieniem się na rynku pralek automatycznych wirówki wolnostojące zostały zastąpione programem wirowania, w który wyposażona była pralka.

Kolejnym krokiem technicznym wspomagającym suszenie wypranych ubrań była automatyczna suszarka. Pierwsze sprzęty nazywane były wywiewowymi, ewakuacyjnymi lub wentylacyjnymi, a do ich prawidłowego działania należało je podłączyć do sieci wentylacyjnej. Takie podłączenie nie zawsze było możliwe, więc producenci zaczęli poszukiwać nowych rozwiązań. Tak nastała era suszarek kondensacyjnych, które obecnie są głównym rodzajem tych sprzętów.

Nowoczesne-szafy-suszace-3

Szafa susząca może być doskonałym uzupełnieniem tandemu pralniczego składającego się z pralki i suszarki.
Taki zestaw można również odpowiednio zabudować. (Fot. ASKO)

Najpierw powstała suszarka automatyczna

Kondensacja to inaczej zmiana stanu skupienia z postaci gazowej w ciekłą. Stąd nazwa suszarki, ponieważ pranie suszone jest ciepłym powietrzem, które w połączeniu z wilgocią z tkanin skrapla się. Urządzenie w ten sposób pozbywa się p ary wodnej, a precyzyjnie mówiąc, gorącego powietrza. Nie musimy go podłączać do systemu wentylacji, ponieważ skropliny trafiają do specjalnie do tego przeznaczonego zbiornika. Ich usuwanie następuje w dwojaki sposób i zależy od modelu sprzętu. Pierwszym sposobem jest podłączenie u rządzenia do sieci kanalizacyjnej. Opróżnianie zbiornika odbywa się automatycznie, bez jakiejkolwiek ingerencji czy zaangażowania użytkownika. Drugi sposób to manualny, w którym to użytkownik okresowo opróżnia zbiornik. Taki sposób może wydawać się mniej komfortowy, ale za to brak konieczności stosowania specjalnych podłączeń sprawia, ż e u rządzenie może stać w dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu, a do sprawnego działania potrzebuje jedynie bliskości gniazdka elektrycznego.

Nowoczesne-szafy-suszace-5

Fot. LG

Dla kogo szafa susząca?

Domowe sprzęty susząco-odświeżające z pewnością docenią rodzice małych dzieci, a tak- że duże rodziny. Liczba osób w gospodarstwie domowym, jak również niemowlęta czy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to zawsze spora ilość codziennego prania., ale również ubrań, które wymagają tylko odświeżenia. Nie dotyczy to wyłącznie ubrań, ale również ręczników i pościeli. Wysoka temperatura pary generowana przez nowoczesne urządzenia susząco-odświeżające to przede wszystkim sposób na eliminację z tkanin bakterii i wirusów. Co więcej, urządzenia te docenią alergicy, ponieważ wysoka temperatura pary usuwa z pościeli, ręczników, firan i zasłon większość uciążliwych alergenów. Warto tu wspomnieć, że firany i zasłony są częściami wystroju domu, które w zasadzie nie poddają się większym zabrudzeniom niż osiadanie na nich kurzu. Oznacza to, że zamiast częstego prania możemy je okresowo odświeżać. Bardzo pomocne są przy tym sprzęty odświeżające.

Nowoczesne-szafy-suszace-7

LG S3RFBN; ASKO DC7784V.S; LG S3MFC; SAMSUNG DF60R8600CG

Co jeszcze oferuje ten sprzęt?

Szafa susząca może być również nieocenionym pomocnikiem wszędzie tam, gdzie przyjmowani są goście. Do takich miejsc możemy zaliczyć hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, ale również restauracje. Z pewnością znajdą swoje zastosowanie również w przedszkolach i żłobkach, całodobowych domach opieki, hospicjach czy szpitalnych oddziałach, niezależnie od rodzaju. Posiadanie takiego sprzętu eliminuje odświeżanie tkanin w profesjonalnych pralniach, co z kolei oszczędza czas i pieniądze.

Nowoczesne-szafy-suszace-9

Szafy suszące, pomimo gabarytów sugerujących przeznaczenie komercyjne, są urządzeniami do użytku domowego. (Fot. Samsung)

Sprzęt szybko zyskał zwolenników

Duże sprzęty gospodarstwa domowego, zwykle takie, które odznaczają się nowoczesnymi funkcjami i są pionierami w swoim segmencie, na początku są uznawane za fanaberię dla ludzi, którzy mają dużo pieniędzy. Tak było na przykład ze zmywarkami do naczyń. Nie tak dawno jeszcze takim sprzętem była również szuflada grzewcza czy automatyczna suszarka do ubrań. Dokładnie w tym miejscu są teraz urządzenia susząco-odświeżające, potoczne zwane szafami suszącymi. Nie jest ich na rynku zbyt wiele, ale z każdym rokiem zyskują na popularności z powodu ułatwiania codziennego życia w tym zakresie. To nowoczesne sprzęty, dzięki którym w domowym zaciszu możemy suszyć i odświeżać ubrania, które dotąd mogły być poddane tym zabiegom jedynie w profesjonalnych pralniach.

Nowoczesne-szafy-suszace-11

Fot. LG

Para i promienie UV

Dzięki systemowi parowej pielęgnacji ubrań w szafach suszących możemy cieszyć się higieniczną czystością ubrań każdego dnia, bez konieczności ich codziennego prania. Co więcej, urządzenia dają możliwość prania i odświeżania tkanin, które dotąd mogły być poddawane specjalistycznym zabiegom higienicznym wyłącznie w profesjonalnych pralniach. Wykonywanie tych czynności w domowym zaciszu to kolejna oszczędność, tym razem czasu użytkownika. Skuteczne odświeżanie ubrań umożliwia także silny podmuch powietrza, który usuwa gromadzące się na co dzień zanieczyszczenia. Szafa susząca może wygładzać też zagniecenia za pomocą pary, a także skutecznie usuwać nieprzyjemne zapachy dzięki promieniom UV oraz filtrom dezodoryzującym. Następnie suszy ubrania w niskiej temperaturze, co przywraca włóknom ich naturalną strukturę. Urządzenia wyposażone są również w funkcję dezynfekcji.

Nowoczesne-szafy-suszace-13

Fot. ASKO

ASKO odpowiada 16 metrom tradycyjnej suszarki

Rozwój techniczny oraz rosnąca świadomość konsumentów sprzyjają wprowadzaniu nowych rozwiązań na rynek domowych urządzeń pralniczych. O ile pralka czy suszarka bębnowa brzmią zupełnie znajomo, tak szafa susząca bądź ukryty pomocnik mogą być nowością dla niektórych konsumentów. Są to dwa urządzenia dopełniające domowy system pralniczy, które oferuje marka ASKO. Celem szaf suszących jest zapewnienie najwyższego komfortu i luksusu. Są one wyposażone w regulowane, wysuwane półki do zawieszenia ubrań na czas suszenia. Ich pojemność odpowiada aż 16 metrom tradycyjnej suszarki sznurkowej. Szafy suszące ASKO sprawdzą się szczególnie do części garderoby, które wymagają delikatnego suszenia, takich jak bielizna, czy wymagających tkanin, takich jak jedwab, kaszmir czy aksamit. Inteligentne, wyposażone w nowoczesne funkcje, a przy tym trwałe i zrównoważone dla środowiska – to najczęstsze cechy przypisywane najbardziej zaawansowanym technicznie urządzeniom wyposażenia domowego. Skandynawska marka ASKO, tworząc najlepszej jakości sprzęt, od 70 lat udowadnia, że jest to możliwe. Oferta urządzeń pralniczych ASKO jest bardzo szeroka – zarówno pod względem urządzeń, jak i rozwiązań technicznych. Cały domowy system pralniczy składający się z 4 urządzeń ASKO zajmuje mniej niż 1 m²!

ASKO
2023-10-31
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket