ASEKOL PL , ENVIROPOL PL

Rozstrzygniecie IX edycji konkursu dla szkół

Rozstrzygniecie

W październiku podsumowana została IX edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego realizowanego przez ASEKOL PL i ENVIROPOL PL w roku szkolnym 2022/2023. Konkurs był kierowany do placówek oświatowych i wychowawczych na terenie całej Polski. Angażował dzieci, młodzież, rodziców i całe społeczności lokalne w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii.

Placówki oświatowe we wszystkich województwach zbierały zużyty sprzęt i baterie, angażując w zbiórkę całą społeczność, młodych i starszych. W rezultacie konkursu do recyklingu trafiło ponad 200 ton elektrośmieci. Wszystkie placówki oświatowe, które oddały zużyty sprzęt, otrzymały zgodnie z zasadami konkursu środki na zakup pomocy szkolnych. Laureaci dostali dyplomy i czeki na realizację nagród za zwycięstwo na poziomie ogólnopolskim i wojewódzkim. Najaktywniejszą i najbardziej zaangażowaną placówką w zbiórkę, która zajęła I miejsce na poziomie ogólnopolskim, była Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Leśnicy Groniu (woj. małopolskie). Reprezentacja Asekol – Małgorzata Krueger (kierownik projektów) oraz Beata Bartosiak (koordynator Działu Doradztwa Środowiskowego), osobiście pojechały poznać tych niesamowitych ludzi oraz wręczyć nagrody o łącznej wartości blisko 13 000 zł, a także pogratulować dyrektorowi Radosławowi Fiedlerowi oraz nauczycielom. Podziękowania i gratulacje za zaangażowanie w zbiórkę otrzymały również dzieci i ich rodzice. Koordynator programu szkolnego – Beata Bartosiak odwiedziła mistrzów i w obecności burmistrza Jacka Lipy wręczyła pani dyrektor przedszkola oraz przedszkolnej koordynatorce zbiórki dyplomy za zajęcie I miejsca w rankingu ogólnopolskim oraz w rankingu wojewódzkim. Po oficjalnej części Beata Bartosiak przeprowadziła warsztaty o recyklingu zużytego sprzętu. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak przebiega proces recyklingu i jakie mogą być jego efekty. X edycja konkursu trwa od 1 września bieżącego roku szkolnego i miały już miejsce pierwsze odbiory zużytego sprzętu. Do udziału w konkursie wciąż można przystąpić przez stronę organizatora: https:// konkurs.enviropol.pl.

W konkursie oprócz możliwości zdobycia nagród w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na dowolne cele, chodzi przede wszystkim o wzrost świadomości ekologicznej i utrwalenie prawidłowych nawyków postępowania z elektroodpadami.

Rozstrzygniecie-IX-edycji-konkursu-dla-szkol-2
2023-11-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket