SAMSUNG

Małe Kroki. Duża Zmiana – strefa Samsung w CNK

Małe Kroki. Duża Zmiana

W Centrum Nauki Kopernik powstała nowa, interaktywna strefa prezentująca zrównoważone działania marki Samsung. To kolejny projekt będący rezultatem długoletniej współpracy między firmą a Centrum. Strefę można odwiedzać w holu głównym Centrum Nauki Kopernik.

Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia. W ramach współpracy wspiera instytucję przy tworzeniu programów edukacyjnych, wydarzeń, czy dostarczaniu rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji. Kopernik inspiruje do doświadczania, rozumienia świata i odpowiedzialnego działania. Nowa strefa Samsung idealnie wpisuje się w tę misję.

Dbałość o środowisko oraz współpraca to jedne z najważniejszych wartości Kopernika. W naszej codziennej pracy promujemy rozsądne gospodarowanie zasobami i minimalizowanie emisji dwutlenku węgla. Cenimy współpracę opartą na zaufaniu pozwalającą na realizację wspólnych celów. Takie właśnie jest nasze wieloletnie partnerstwo z firmą Samsung. Strefa „Małe Kroki. Duża Zmiana” to doskonały przykład edukacji w temacie zrównoważonego rozwoju – podkreśla Robert Firmhofer, Dyrektor Centrum Nauki Kopernik.

W swojej interaktywnej przestrzeni Samsung zachęca odwiedzających do dyskusji na temat tego, jakie małe kroki może wykonać każdy z nas, by przyczynić się do większej zmiany. To kwestie takie jak chociażby możliwy zwrot starego, zużytego sprzętu elektronicznego, czy wybór odpowiedniego programu piorącego w pralce. Do budowania odpowiedzialnych nawyków w trosce o planetę Samsung zachęca wraz z partnerami strefy – UNEP/Grid- Warszawa oraz ElektroEko, z pomocą których powstały edukacyjne treści interaktywnej wystawy.

Male-Kroki-duza Zmiana-strefa-Samsung-w-CNK-1

W panelu dyskusyjnym na temat zrównoważonego rozwoju wzięli udział od lewej: Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalny UNEP/GRID, Andrzej Saja, Wiceprezes Zarządu ElektroEko, Magdalena Olborska, ESG Manager Samsung Polska i Piotr Stelmachów, VP Head of Consumer Electronics Samsung Polska.

Małe kroki. Duża zmiana – odpowiedzialność zaczyna się w domu

Strefa Samsung to interaktywna przestrzeń, która zabiera odwiedzających w podroż po rozwiązaniach marki na rzecz wspierania zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia produktu. Od produkcji i dystrybucji, przez użytkowanie aż do utylizacji. Małe kroki w stronę dużej zmiany – to motto przewodnie wystawy edukacyjnej, która pokazuje, jak innowacyjne rozwiązania mogą wpływać na zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko na każdym etapie cyklu życia produktu.

Male-Kroki-duza Zmiana-strefa-Samsung-w-CNK-2

Firma Samsung opracowała filtr Less Microfiber, który można dołączyć do każdej pralki, wyłapujący do 98 proc. mikrowłókien powstających w czasie prania.

W strefie Samsung znajdziemy informacje m.in. o wprowadzonym w tym roku filtrze, który można podłączyć do pralki, a który został stworzony z połączenia inspiracji producenta odzieży Patagonia oraz ekspertyzy światowej organizacji zajmującej się ochroną oceanów Ocean Wise. Zapobiega on przedostawaniu się do oceanu nawet do 98 proc. mikroplastiku uwalnianego podczas prania, co odpowiada ok. ośmiu plastikowym butelkom o pojemności 500 ml rocznie przy stosowaniu go cztery razy w tygodniu.

Producent zwraca również uwagę odwiedzających na aspekt energooszczędności. Chodzi tutaj nie tylko o wybór urządzeń o wysokich klasach energetycznych, ale także takich, które wykorzystują nowoczesne, inteligentne technologie pozwalające na efektywne zarządzanie zużyciem energii. Mowa tutaj o aplikacji SmartThings do inteligentnego zarządzania domem. SmartThings pozwala użytkownikowi na bieżące monitorowanie i zarządzenie zużyciem energii w naszych domach. Co więcej, gdy aktywowany zostanie tryb AI Energy Mode w aplikacji SmartThings, wszystkie podłączone urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania tak, aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej z korzyścią dla środowiska.

Male-Kroki-duza Zmiana-strefa-Samsung-w-CNK-3

Firma Samsung zbiera porzucone w morzu sieci rybackie i wykonuje z nich filtry do odkurzaczy.

Pilot solarny SolarCell pozwala zapomnieć o konieczności wymiany baterii. W strefie można go obejrzeć, a także poznać kreatywne pomysły na ponowne wykorzystanie ekoopakowań po telewizorach Samsung. Nie zabrakło także aktywności przeznaczonych dla młodszych dzieci, na które czekają m.in. gry edukacyjne, ciekawostki, układanka, czy magnetyczny sorter. A to tylko kilka atrakcji, które Samsung przygotował dla odwiedzających strefę.

Strefa Samsung dostępna jest nieodpłatnie dla wszystkich odwiedzających w holu głównym Centrum Nauki Kopernik od 26.10.2023.

2023-11-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket