SIEMENS

Suszarka z pompą ciepła WQ44G2D4PL

Suszarka z pompą ciepła

Siemens poszerza ofertę suszarek bębnowych. W nowym modelu WQ44G2D4PL, należącym do serii iQ500 tego producenta, zastosowano m.in. pompę ciepła, a także praktyczny program połowy załadunku, podczas którego urządzenie optymalizuje ustawienia suszenia, biorąc pod uwagę rekomendowany załadunek i szacowany czas cyklu.

Suszarka WQ44G2D4PL marki Siemens pracuje w oparciu o pompę ciepła i charakteryzuje się aż 9-kilogramowym wsadem. Wyposażona została w nowoczesny system z sensorem autoDry, który wykorzystuje czujniki stale mierzące temperaturę i pozostałą wilgoć, żeby chronić pranie przed nadmiernie wysoką temperaturą i przesuszeniem. Niezależnie od tego, czy chcemy, żeby ubrania były suche na tyle, by włożyć je do szafy lub żeby po wyjęciu były przygotowane do prasowania, technika autoDry zapewnia optymalny efekt. Suszarka wykorzystuje ponadto tak zwane bezpieczne suszenie, które w połączeniu z odpowiednią konstrukcją bębna i zbieraków pomaga suszyć ubrania w yjątkowo delikatnie (łagodnymi, podawanymi ze wszystkich stron podmuchami powietrza).

Urządzenie obsługuje rozmaite programy suszenia, w tym specjalne: Bawełna, Pościel, Koszule/ Business, Bawełna Eco, Ręczniki, Higiena Plus, smartFinish 1 Koszula, smartFinish 5 Koszul, Mix, Outdoor, Super 40, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu i Ciepły program czasowy. Model WQ44G2D4PL oferuje również program do szybkiego, 40-minutowego suszenia (Super 40’). Jest on przeznaczony dla ok. 1 kg odzieży z włókien syntetycznych lub cienkich tkanin bawełnianych, które nie wymagają delikatnego suszenia. Wykorzystując program Super 15’, który dostępny jest w pralkach firmy Siemens, możemy mieć wypraną i wysuszoną odzież w mniej niż godzinę. Nowością w modelu WQ44G2D4PL jest specjalny program do suszenia dużych tkanin, np. pościeli czy zasłon, podczas którego bęben obraca się w obu kierunkach. Taki zabieg zapobiega splątywaniu się suszonych tkanin. Dzięki temu duże i małe tkaniny można suszyć razem i uzyskać doskonałe rezultaty. Komfort codziennego użytkowania dodatkowo zapewnia duży wyświetlacz LED z informacjami o szacowanym czasie do końca suszenia, opóźnieniu (do 24 godz.), przebiegu programu oraz specjalnych funkcjach.

Komfortu użytkowania zapewniają dodatkowe innowacje, takie jak energooszczędne oświetlenie bębna diodą LED, automatyczne czyszczenie wymiennika ciepła, a także możliwość zastawienia z pralką przy pomocy specjalnego łącznika. Szczególnie ostatnia z wymienionych funkcjonalności może być praktyczna do zastosowania w niewielkich łazienkach. Zestawienie pralki i suszarki w praktyczny słupek pralniczy to często stosowane rozwiązanie wszędzie tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota.

Suszarka-z-pompa-ciepla-WQ44G2D4PL-2
2023-11-07
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket