Wielokanałowy amplituner może pozwalać na obsługę dodatkowych stref odtwarzania dźwięku i obrazu. Z reguły, aby była taka możliwość, musi on być minimum 7.1-kanałowy. Wówczas z jego wykorzystaniem można stworzyć np. 5.1-kanałowy system kina domowego i niezależny system stereofoniczny w odrębnym pomieszczeniu (wykorzystujący dodatkową parę kolumn głośnikowych). Złącza urządzeń obsługujących dodatkową strefę lub strefy mogą być oznaczone np. jako Zone 2 i Zone 3 (w modelach obsługujących dwie dodatkowe strefy). Jeżeli chcielibyśmy nagłośnić z wykorzystaniem jednego wzmacniacza jeszcze więcej pomieszczeń, wówczas niezbędne będą modele przeznaczone typowo do systemów multiroom.
Systemy automatycznej kalibracji akustyki do pomiarów wykorzystują mikrofony o charakterystyce dookólnej. Im więcej pomiarów umożliwiają, tym lepsze rezultaty jesteśmy w stanie uzyskać.
Jednostki centralne jednokomponentowych systemów kina domowego lub odtwarzacze Blu-ray zestawów wielokomponentowych mogą umożliwiać dostęp do platformy smart TV, znanej z odbiorników telewizyjnych. Zakup kina domowego z dostępem do interfejsu smart TV może być doskonałą okazją zwłaszcza dla użytkowników, których telewizor nie ma takiej funkcji. W zależności od producenta sprzętu mogą być dostępne inne aplikacje i serwisy multimedialne. Wśród dostępnych możemy wyróżnić m.in. takie serwisy jak YouTube, Ipla, Facebook czy Twitter. Tego typu rozwiązanie to doskonałe źródło muzyki i fi lmów w systemie kina domowego (również tych 3D). Użytkownik może mieć też do dyspozycji otwartą przeglądarkę internetową, podobną do tej znanej z komputerów. Można zatem w odpowiednim polu wpisać adres internetowy i wyświetlić żądaną stronę.
Łączność z Internetem i siecią domową pozwala na komunikację zestawu kina domowego z innymi urządzeniami audio-wideo, które są w niej dostępne. Dzięki temu można np. korzystać z zawartości dysków komputerowych i wyświetlać na ekranie telewizora udostępnione pliki multimedialne.
© 2025 InfoMarket