Nawilżacz ewaporacyjny Haus & Luft HL-NE-01 z czterostopniową regulacją natężenia nawilżania i funkcją lampki nocnej. (Fot. Haus & Luft)
W zależności od częstotliwości używania i stopnia twardości wody może okazać się konieczne przeprowadzanie, co tydzień lub co drugi tydzień usuwania kamienia w celu zoptymalizowania wydajności urządzenia. Jeśli woda jest twarda, zaleca się używanie w nawilżaczu wody destylowanej, która pomaga ograniczać osadzanie się minerałów. Aby ograniczyć powstawanie osadu w zbiorniku, można użyć odkamieniacza w pojemniku, albo tabletek czyszczących do nawilżacza. Jeśli konstrukcja nawilżacza na to pozwala, można stosować filtr odwapniający, usuwający nadmiar kamienia z wody.
STADLER FORM Eva Smart; GOTIE GNA-350
Przy zakupie warto sprawdzić, jakie wyposażenie i funkcje ma nawilżacz. Do najważniejszych należą:
Eldom NU50 Amar nawilżacz ultradźwiękowy z funkcją aromaterapii i trybem nocnym. (Fot. Eldom)
Przy zakupie nawilżacza warto zwrócić uwagę na:
RAVANSON UH-004; GORENJE H50W
Przy wyborze nawilżacza warto zapoznać się z parametrami, które umożliwią wybranie optymalnego urządzenia do powierzchni pokoju. Główne parametry nawilżaczy powietrza to:
Nawilżacz ultradźwiękowy z aromatyzerem Concept ZV1200 Perfect Air zapewni także odpowiedni poziom wilgotności roślinom. (Fot. Concept)
Do ustawienia nawilżacza wybiera się stabilną i równą powierzchnię. Dla małych urządzeń może być to stolik, dla dużych podłoga. Szczególnie nawilżacze ultradźwiękowe powinny być odsunięte jak najdalej od mebli ze względu na możliwość osadzania białego nalotu. Urządzenie należy umieścić na wodoodpornej powierzchni, aby para woda nie uszkodziła mebli. Nie należy stawiać nawilżacza bezpośrednio na dywanach, ręcznikach, kocach czy też powierzchniach chłonnych, ze względu na możliwość nieszczelności zbiornika.
© 2024 InfoMarket