Istotnym czynnikiem w procesie prania odzieży jest nie tylko odpowiednie dozowanie detergentu, ale także sama mechanika prania, niezależna od użytkownika, a od konstrukcji samego sprzętu. To ona odpowiada efekty działania samej pralki. Ruchy bębna i ocieranie się tkaniny o niego są podstawą sprawnego funkcjonowania urządzenia. Mechanikę i tarcie może wspomóc specjalna struktura bębna, opcje dodatkowe zraszające lub rozprowadzające parę, bąbelki lub wodę z detergentem, rewersowe lub indywidualne ruchy bębna, a także prędkość jego pracy. W najbardziej zaawansowanych formach perforację bębna upodabnia się do struktury plastra miodu, diamentu lub kropli wody. Co więcej, im lepszy i bardziej przemyślany bęben, tym większa efektywność i mniejsze zużycie, a więc zniszczenie tkanin.
Na mechanikę prania wpływ mają także komponenty użyte do produkcji pralki, choćby te związane z wyważeniem pralki, jakością bębna, napędu czy konstrukcją samego wału i jego osi. Dlatego należy zawsze wybierać i polecać należy produkty dobrej jakości.
Jeśli preferujemy tradycyjne dozowanie detergentów, a po drugie eksperymentujemy często z doborem najlepszego środka (np. raz używamy kapsułek piorących, raz proszku, a raz żelu piorącego), lepiej wybrać urządzenie wyposażone w tradycyjną szufladę. Jeśli zaś wolimy zautomatyzowane dozowanie, połączone z optymalnym odmierzeniem środka piorącego, a nawet z samoczynnym doborem wszystkich parametrów prania – zdecydowanie polecamy modele ze zintegrowanym systemem dozowania.
© 2024 InfoMarket