Film z kamery na tablecie
Ustream to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych do udostępniania strumieni wideo na żywo. Instalując w komputerze oprogramowanie JVC LoiLoFit (dołączone do modeli z Wi-Fi), można realizować transmisję na żywo do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi i oglądać przez stronę Ustream.
Film z kamery na smartfonie
Współczesne kamery komunikują się nie tylko z telewizorami, ale także telefonami komórkowymi, smartfonami i siecią domową oraz komputerem. Wykorzystują w tym celu łącza przewodowe i bezprzewodowe. Zaletą kamer z wymiennymi kartami pamięci jest możliwość wyjęcia karty i użycia jej w komputerze lub telewizorze, jeśli urządzenia mają odpowiedni czytnik. Jeśli go nie mają, można skorzystać z różnych wyjść Trend na przechodzenie na łącza bezprzewodowe nie omija również kamer. Najpopularniejsze jest Wi-Fi, którego moduł jest wbudowany w kamerę, w niektórych może być dołączany do wejścia USB. Dołączenie kamer do domowej sieci bezprzewodowej (Wi-Fi z certyfi kacją DLNA) stwarza możliwość oglądania fi lmów na innych urządzeniach – telewizorze lub komputerze, do którego można eksportować zdjęcia i fi lmy.
Kamerą można sterować także pilotem – służy do tego łącze radiowe. Zyskujemy wtedy możliwość ustawienia kamery w trudno dostępnym miejscu, jej uruchomienia i zatrzymywania.
PAMIĘTAJ! Możliwości odtworzenia zapisu HD przez USB (zamiast HDMI) stwarzają także niektóre telewizory, jeżeli są zaopatrzone w odpowiednie dekodery.
Moduł GPS w kamerze służy do współpracy z nawigatorami GPS. Pliki fi lmowe z lokalizacją z kamery z GPS można zsynchronizować z Google Maps na smartfonie.
W kamerach HD powszechnym wyjściem cyfrowym sygnałów AV bez kompresji jest HDMI. Służy ono do podłączania kamery bezpośrednio do telewizora HD lub kina domowego. Łącze jest bardzo szybkie i szerokopasmowe (transportuje sygnał nieskompresowany, podobnie jak DV w zakresie SD), a ponadto wyprowadza wielokanałowy sygnał audio. Obecnie dla fi lmów 3D zamiast łącza HDMI 1.3, stosowanego do fi lmów 2D, wymagane jest HDMI 1.4 o większej przepustowości.
Łączem USB przesyła się pliki z kamery w formatach, w jakich zostały zapisane (np. filmy skompresowane w AVCHD lub zdjęcia JPG). Dekodowanie następuje dzięki programom zainstalowanym w komputerach.
Kamera daje możność szybkiego sprawdzenia filmu na ekranie swego monitora. Już z tego powodu sygnał cyfrowy, w jakim dokonano zapisu, musi być przekształcony w analogowy. Jest on więc niejako „pod ręką”. Dlatego wszystkie kamery (tanie i drogie) miały dotychczas wyjście analogowe AV (video composite+audio) w postaci gniazda „mały jack” dla kabla, który na drugim końcu pasuje do odpowiedniego trójwtykowego wejścia wideo i audio cinch, znajdującego się na wszystkich telewizorach i nagrywarkach DVD. Gdy kamera nagrywa tylko monofonicznie, wtyk dźwięku podłącza się do gniazda lewego kanału. Wyjście AV na kamerze bywa zminiaturyzowane na podobieństwo wyjścia DV.
© 2025 InfoMarket