O wydajności i nie tylko

Najważniejszymi kwestiami dotyczącymi wkładów są skład mieszanki filtrującej a także wydajność. Najczęściej jeden wkład wystarcza do przefiltrowania od 100 do 200 l wody, co przekłada się na ok. 1 miesiąc użytkowania. Na wydajność duży wpływ mają jakość wody oraz stopień jej twardości (przy stosunkowo miękkiej wodzie zwiększa się wydajność filtra).

Dużym udogodnieniem dla użytkowników są wskaźniki konieczności wymiany filtra, które przypominają o potrzebie założenia nowego. Jednym z sygnałów pokazujących zmniejszenie wydajności mieszanki jest oleisty nalot pojawiający się na powierzchni herbaty oraz na ścinkach filiżanek, jak również kamień na dnie czajnika.

Warto pamiętać:

  • im dłużej woda ma kontakt z mieszanką filtrującą, tym lepiej;
  • dzbanka z wodą nie można trzymać blisko źródła ciepła lub na słońcu. To one odpowiadają za szybszy rozwój bakterii;
  • ze względów higienicznych wkład należy wymieniać raz w miesiącu;
  • należy filtrować tylko zimną wodę kranową. Ciepła woda kranowa jest bardziej narażona na rozwój bakterii i dlatego nie jest zalecane jej spożywanie i filtrowanie;
  • należy pamiętać, że woda filtrowana jest również artykułem spożywczym. Przefiltrowaną wodę należy spożyć w ciągu jednego do dwóch dni.
  • jeśli po wyjęciu z opakowania wkład będzie wilgotny, oznacza to, że jest nowy. Wilgoć wynika ze sterylizacji wkładów parą wodną w końcowym etapie ich pakowania.

Wkłady filtrujące

Firma Aquaphor ma bogatą ofertę wkładów filtrujących – obok standardowych modeli, które pasują do większości dzbanków (także innych producentów) dostępne są wkłady MaxFor o wydajności 200 l.

2016-12-20
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket