W fotografii cyfrowej funkcję materiału światłoczułego zamiast błony fotograficznej przejęła matryca. Oprócz tego, że matryce występują w różnych typach, to jeszcze różnią się rozmiarami – od miniaturowych matryc wielkości paznokcia, umieszczanych w telefonach komórkowych, do dużych pełnoklatkowych, których wymiary odpowiadają jednej klatce filmu małoobrazkowego.
Czytaj więcej...
Wbudowany w kamerze mikrofon stereo jest standardem, a kamery wyższej klasy mogą nagrywać w układzie 5.1, przy pomocy mikrofonów czterokanałowych wbudowanych lub zewnętrznych.
Czytaj więcej...
Aparaty cyfrowe praktycznie wyparły już całkowicie tradycyjne. Nie ma w tym niczego dziwnego. Oferują wysoką jakość obrazu, mniejsze gabaryty, wygodniejszą obsługę oraz są zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Dodatkowo najmniej zaawansowane modele są dostępne w przystępnych cenach.
Czytaj więcej...
Do analizy wyników obserwacji i pomiarów przeprowadzonych z wykorzystaniem stacji pogody można wykorzystać komputer z odpowiednim oprogramowaniem, które może być dostępne w zestawie z urządzeniem lub do pobrania z odpowiedniej strony internetowej.
Czytaj więcej...
Oprócz mierzenia różnego rodzaju parametrów związanych z prognozowaniem warunków atmosferycznych stacje pogody mogą być wyposażone w wiele różnorodnych funkcji i rozwiązań technicznych.
Czytaj więcej...
Podstawowymi parametrami mierzonymi przez elektroniczne stacje pogody są temperatura, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Rozbudowane modele, wyposażone w większą liczbę czujników mogą także mierzyć prędkość i kierunek wiatru oraz wielkość opadów.
Czytaj więcej...
Jakie są najważniejsze cechy dobrej stacji pogody? Przede wszystkim powinna ona spełniać wymagania użytkownika – mieć czytelny ekran i mierzyć odpowiednie do jego potrzeb parametry. Nie bez znaczenia jest również sposób zasilania urządzenia i czujników, z którymi ma współpracować stacja pomiarowa.
Czytaj więcej...
Dostęp do superszybkich łączy ma wpływ na gospodarkę, a także na rozrywkę. Współcześni telewidzowie są równocześnie internautami. Według badań w naszych domach jest kilka urządzeń korzystających z Internetu, a w przyszłości będzie ich znacznie więcej za sprawą Internetu rzeczy. Wymagać będą dostępu do szybkiego internetu, który zapewnią łącza światłowodowe.
Czytaj więcej...
Na początku lat 80. po raz pierwszy otrzymano struktury nazywane kropkami kwantowymi. Ich nazwę (quantum dots) zaproponował w 1988 r. Mark Reed z Texas Instruments w Dallas. Jednym z najnowszych zastosowań jest wykorzystanie ich w wyświtlaczach do telewizorów i monitorów komputerowych.
Czytaj więcej...
Profesjonalnie zrealizowana domowa sala kinowa wymaga sporych nakładów finansowych i wykonania odpowiedniego projektu. Dobrany wcześniej sprzęt musi zostać właściwie zainstalowany i skalibrowany. Zadbać należy również o warunki akustyczne w pomieszczeniu odsłuchowym.
Czytaj więcej...
Instalacja systemu kina domowego nie może obejść się bez zastosowania dodatkowych akcesoriów czy to w postaci odpowiedniego okablowania audio-wideo czy uchwytów do kolumn głośnikowych, telewizorów lub projektorów.
Czytaj więcej...
Wśród firm opracowujących najróżniejsze systemy dźwięku przestrzennego głównymi graczami są Dolby Laboratories i DTS Inc., a opatentowane przez nie rozwiązania na dobre zadomowiły się w sprzęcie do kina domowego.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket