Z badań wynika, że 2,27 mln gospodarstw nie jest jeszcze przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Kupno odbiornika DVB-T2/HEVC to najtańszy sposób na odbieranie telewizji naziemnej w nowym standardzie kodowania. Można je kupować w dużych sieciach RTV, specjalizowanych sklepach ze sprzętem RTV oraz sklepach internetowych.
Czytaj więcej...
Przy wyborze telewizora i dekodera warto przeprowadzić analizę jego parametrów, jako pierwszy krok do wybrania najlepszego modelu. W telewizorach dotyczy ona przede wszystkim wyświetlacza i urządzeń współpracujących z telewizorem. W odbiornikach DVB-S, DVB-T ważne są dekodery sygnałów audio i wideo.
Czytaj więcej...
Wśród kanałów telewizyjnych nadawanych na żywo sport przyciąga najwięcej widzów. Oglądanie transmisji sportowych z największych imprez odbywających się na stadionach lekkoatletycznych, boiskach piłkarskich, kortach tenisowych, które śledzą miliony ludzi przed telewizorami, wyzwala największe emocje.
Czytaj więcej...
Telewizja naziemna cały czas się rozwija, a nowe rozwiązania sprawiają, że otrzymuje nowe funkcje. Już w połowie przyszłego roku (czerwiec 2022 r.) telewizja naziemna będzie nadawana z wykorzystaniem nowego standardu: DVB-T2/HEVC.
Czytaj więcej...
Firmy Canal+ i Cyfrowy Polsat działają stabilnie w czasie pandemii, dzięki zwiększonym przychodom z serwisów VoD. Wprowadzają nowe produkty np. aplikacje internetowe, w planach są dekodery, które mają przyciągnąć widzów do telewizji na żywo i wideo na życzenie. Rozpoczęły nową działalność w takich dziedzinach jak fotowoltaika i 5G.
Czytaj więcej...
W 2022 r. w Polsce ruszy telewizja naziemna DVB-T2. Wiadomo już, jakie wymagania techniczne powinny spełniać odbiorniki DVB-T2. Obecnie uruchamiana jest sieć 5G, co ma wpływ na częstotliwości nadawania telewizji naziemnej. Już teraz zmieniane są kanały nadawania programów telewizyjnych.
Czytaj więcej...
Współczesny telewizor ma szereg złączy, do których można dołączyć kilka źródeł sygnałów telewizji naziemnej DVB-T, satelitarnej DVB-S oraz internetowej. Ten ostatni w telewizorach smart dostarczają najwięcej treści rozrywkowej w postaci serwisów VoD i innych aplikacji. Podobne bogactwo treści wideo oferują odbiorniki platform cyfrowych DVB-S, a ostatnio odbiorniki sieciowe IP TV i OTT
Czytaj więcej...
Artykuł jest podsumowaniem zmian i trendów, jakie występują w tym roku w działalności platform cyfrowych DVB-S na polskim rynku.
Czytaj więcej...
Według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do 2022 r. powinniśmy przejść na standard nadawania telewizji naziemnej DVB-T2. W związku z tym opublikowano wymagania dla odbiorników DVB-T2.
Czytaj więcej...
Wyposażenie dekoderów w łącza bezprzewodowe Wi-Fi i przewodowe LAN umożliwiło dostęp do serwisów VoD i poszerzenie oferty dla swoich klientów. Pojawiły się pierwsze odbiorniki IPTV oferowane przez platformy, które nie wymagają dołączenia anteny satelitarnej, a oferują kanały TV nadawane na żywo.
Czytaj więcej...
Współczesne telewizory Ultra HD, aby odtwarzać obraz 4K, muszą być połączone z dobrym źródłem wideo. Dekodery satelitarne łączą w sobie największą liczbę kanałów TV ze zróżnicowaną jakością obrazu SD, HD i 4K.
Czytaj więcej...
Telewizja satelitarna dostarcza największą liczbę kanałów telewizyjnych. Często się zdarza, że w tym samym czasie jest nadawanych kilka programów, które chcielibyśmy nagrać. Najnowszej generacji dekodery DVB-S umożliwiają nagrywanie trzech i oglądanie czwartego. Aby można było zrealizować multinagrywanie, trzeba stosować instalację jednokablową z konwerterem unicable.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket