Przyjęty w dyrektywie WEEE oraz polskiej ustawie o ZSEE sposób obliczania minimalnego poziomu zbiórki elektroodpadów wymaga od producentów i importerów nowych rozwiązań w zakresie zbierania coraz większych mas zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Czytaj więcej...
Edukacja ekologiczna jest jednym z najważniejszych zadań organizacji odzysku. Wciąż wiele osób nie jest świadomych tego, jak istotne dla środowiska jest właściwe postępowanie z elektroodpadami.
Czytaj więcej...
Rozmowa z Grzegorzem Skrzypczakiem prezesem ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA
Czytaj więcej...
Komisja Europejska wkrótce przyjmie i opublikuje nowe rozporządzenie w sprawie baterii i akumulatorów, które całkowicie zmieni sytuację dla wszystkich uczestników rynku bateryjnego – przede wszystkim dla wprowadzających, ale również dla zbierających, przetwarzających, jak i dla zwykłych konsumentów. W Brukseli odbyło się walne zgromadzenie członków Eucobat, którego jedynym członkiem z Polski jest ASEKOL PL.
Czytaj więcej...
Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) nakłada na tzw. wprowadzających sprzęt, czyli producentów i importerów nowych urządzeń, szereg obowiązków. Jednym z podstawowych jest obowiązek osiągniecia minimalnych poziomów zbierania, które zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 grudnia 2022 r. w sprawie metody oraz szczegółowego sposobu obliczania minimalnego rocznego poziomu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Czytaj więcej...
W najbliższym czasie spodziewane są duże zmiany na terenie krajów Unii Europejskiej w obszarze wprowadzania baterii i akumulatorów oraz ich zbiórki i recyklingu. Trwające od 2020 r. prace przyspieszyły i rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie baterii i zużytych baterii, uchylające dyrektywę 2006/66/WE i zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/1020, ma zostać opublikowane jeszcze w tym roku.
Czytaj więcej...
Podczas ogólnopolskiej konferencji w Opolu, zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, KSS, jako jednostka zaangażowana ekologicznie, ogłosiła inaugurację kolejnego konkursu organizowanego wspólnie z ASEKOL PL pt. „Czyste Sołectwo”.
Czytaj więcej...
Grupa Polsat Plus podsumowuje I kwartał 2023 roku – 5G przyspieszy do 1 Gb/s, nowe prawa sportowe, testy pierwszych farm wiatrowych.
Czytaj więcej...
Świadome gospodarowanie sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz jego odpowiednie pozbycie się to jedno. Drugą ważną kwestią jest logistyka i ostateczny recycling. Jak jest dostarczany taki sprzęt przez jedną z największych tego typu spółek w Polsce i jak ważne jest to dla naszego środowiska? O tym rozmawiamy z Marcinem Połeciem, kierownikiem Działu Logistyki REMONDIS Electrorecycling.
Czytaj więcej...
Organizowany przez ASEKOL PL projekt „Kocham recykling” kierowany jest do zaangażowanych społecznie i ekologicznie przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć świadomość w zakresie przetwarzania elektroodpadów wśród swoich pracowników.
Czytaj więcej...
Rozmowa z Rafałem Malinowskim, kierownikiem zakładu przetwarzania REMONDIS Electrorecycling w Łodzi, oraz Jackiem Dzikim, kierownikiem zakładu przetwarzania REMONDIS Electrorecycling w Błoniu.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket