Podstawowa funkcja serwera NAS (ang. network attached storage) to możliwość udostępniania gromadzonych danych za pośrednictwem sieci lokalnej czy Internetu na różne urządzenia niezależnie od ich systemu operacyjnego. Jednak serwery Turbo Nas marki QNAP oferują także szereg innych funkcji, np. tworzenie kopii zapasowych i zarządzanie nimi czy ochrona danych przed ransomware.
Czytaj więcej...
Serwery NAS to niezwykle rozbudowane urządzenia z wieloma funkcjami dostępnymi w oprogramowaniu, a także dzięki możliwościom sprzętu i opcjom rozszerzeń. W cyklu naszych artykułów przyjrzymy się serwerom QNAP i funkcjom, jakie daje system operacyjny QTS, zaczynając od aplikacji do monitoringu – Surveillance Station. Już dziś zapraszamy także na kolejne części „Akademii QNAP” poświęcone innym zagadnieniom.
Czytaj więcej...
Oczywiście, wszystkie serwery NAS są w pełni przystosowane do przeglądania ich zawartości również na urządzeniach mobilnych.
Czytaj więcej...
Wspomnieliśmy już o tym, że dane gromadzone na serwerze NAS mogą być szyfrowane. Rozwiązanie to zabezpiecza je nawet przed kradzieżą całego urządzenia lub samych dysków.
Czytaj więcej...
Wykorzystanie serwera NAS nie sprawia, że należy całkowicie rezygnować z użytkowania usług publicznej chmury. Wręcz przeciwnie, mogą one być znakomitym uzupełnieniem posiadanej w firmie czy domu infrastruktury sieciowej.
Czytaj więcej...
Choć usługi chmurowe oferują coraz większą pojemność oraz bezpieczeństwo i niezawodność, to wciąż są użytkownicy, którzy decydują się na utworzenie w łasnej, w pełni prywatnej chmury.
Czytaj więcej...
Jedną z największych zalet serwerów NAS jest możliwość dostępu do gromadzonych na nich danych spoza sieci lokalnej. Dzięki temu w prosty sposób można utworzyć prywatną chmurę dla domu czy organizacji.
Czytaj więcej...
W wielu domach serwer NAS służyć będzie głównie jako magazyn treści multimedialnych.
Czytaj więcej...
W dobie cyfrowego monitoringu serwery NAS spisują się idealnie jako rejestratory obrazu z kamer przemysłowych.
Czytaj więcej...
Podstawowe wykorzystanie serwera NAS w zautomatyzowanym domu polega przede wszystkim na udostępnianiu zgromadzonej na nim zawartości.
Czytaj więcej...
Kolejną z zalet jest fakt, że większość urządzeń umożliwia wykonywanie aktualizacji oraz kopii bezpieczeństwa, np. TimeMachine w komputerach Apple.
Czytaj więcej...
Pamięci sieciowe wykorzystujące dwa lub więcej dysków mają możliwość pracy w macierzy RAID (Redundant Array of Independent Disks). Rozwiązanie to polega na wspólnej pracy dysków w celu uzyskania dodatkowych korzyści, takich jak zwiększenie szybkości czy zabezpieczenie danych przed awarią któregoś z nośników.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket