Jesień jest czasem, w którym sprzedaje się najwięcej telewizorów. Przedstawiamy, co najciekawszego zobaczymy w sklepach o tej porze roku.
Czytaj więcej...
Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.
Czytaj więcej...
To już piąta konferencja poświęcona telewizji hybrydowej, podsumowująca jej rozwój na polskim i zagranicznych rynkach telewizyjnych oraz omawiająca przyszłość HbbTV.
Czytaj więcej...
Technika HDR zmieniła podejście inżynierów do jakości obrazu. Rozdzielczość – parametr obrazu uznawany dotychczas za najważniejszy – stała się jednym z wielu, które mają wpływ na jakość obrazu. Teraz za najważniejszy jest uznawany HDR. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawią się Full HD HDR. Szereg urządzeń ma w swojej nazwie skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule.
Czytaj więcej...
Dostęp do superszybkich łączy ma wpływ na gospodarkę, a także na rozrywkę. Współcześni telewidzowie są równocześnie internautami. Według badań w naszych domach jest kilka urządzeń korzystających z Internetu, a w przyszłości będzie ich znacznie więcej za sprawą Internetu rzeczy. Wymagać będą dostępu do szybkiego internetu, który zapewnią łącza światłowodowe.
Czytaj więcej...
Na początku lat 80. po raz pierwszy otrzymano struktury nazywane kropkami kwantowymi. Ich nazwę (quantum dots) zaproponował w 1988 r. Mark Reed z Texas Instruments w Dallas. Jednym z najnowszych zastosowań jest wykorzystanie ich w wyświtlaczach do telewizorów i monitorów komputerowych.
Czytaj więcej...
Wybór anteny, szczególnie do odbioru telewizji naziemnej, nie jest łatwy, ponieważ jest wiele rodzajów anten, które mogą odbierać sygnały z różnych pasm i pracować w różnych warunkach odbioru sygnału telewizyjnego.
Czytaj więcej...
Dążenie konstruktorów telewizorów do jak najcieńszych ekranów powoduje, że są w nich montowane niewielkie głośniki o słabych parametrach. W najtańszych telewizorach są to dwa głośniki szerokopasmowe, w droższych mogą być po dwa głośniki wysokotonowe i średnio-niskotonowe. Jednym ze sposobów poprawy dźwięku jest kupno dodatkowych zestawów głośnikowych typu soundbar.
Czytaj więcej...
Dobrze wyposażony telewizor musi mieć szereg złączy i łączy cyfrowych do komunikacji ze sprzętem obsługującym standardy transmisji bezprzewodowej i przewodowej.
Czytaj więcej...
Cechy telewizora opisuje się za pomocą różnych parametrów, związanych z jego fizycznymi warunkami, zużyciem energii oraz jakością obrazu. Te związane z jakością obrazu można w telewizorze zmieniać.
Czytaj więcej...
Konstrukcja wyświetlacza LCD nie jest doskonała. Ma wiele wad, które eliminuje się, stosując elektroniczne układy poprawy jakości obrazu, aby zapewnić jego najlepszą jakość.
Czytaj więcej...
Wyświetlacz jest jednym z najważniejszych elementów w telewizorze. W dużej mierze zależy od niego jakość odtwarzanego obrazu, mniej ważne jest, jaka firma jest producentem telewizora. Rynek telewizorów jest zdominowany przez wyświetlacze lCD z podświetleniem leD o różnej konstrukcji. powoli zaczynają z nimi konkurować wyświetlacze oleD. największe zmiany dotyczą podświetlenia w wyświetlaczach lCD Ultra HD. mają one na celu zwiększenie zakresu odtwarzanych kolorów i dynamiki obrazu, co spowoduje, że stanie się on bardziej szczegółowy.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket