Strona domowa / Nawigacje GPS / Artykuły / Różnorodność sprzętu audio-wideo w samochodzie

Różnorodność sprzętu audio-wideo w samochodzie

Różnorodność sprzętu audio-wideo w samochodzie

Ciągły rozwój samochodowego sprzętu audio-wideo sprawia, że prowadząc dobrze wyposażone auto, możemy czuć się komfortowo. Dostępnych jest wiele urządzeń ułatwiających manewrowanie samochodem, znalezienie pożądanej trasy docelowej czy wideorejestrację podczas jazdy.

Różnorodność samochodowego sprzętu audio-wideo i jego możliwości są naprawdę ogromne. Najtrudniejszą sztuką pozostaje wybór odpowiednich modeli spośród z dostępnych na rynku urządzeń. W samochodowym systemie audio-wideo możemy wykorzystać m.in.:

Radioodtwarzacze samochodowe 1-DIN-owe

Radioodtwarzacze samochodowe 1-DIN-owe

Są one najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym urządzeniem audio-wideo w samochodzie – oczywiście, wraz z instalowanymi fabrycznie głośnikami. Ze względu na konstrukcję radioodtwarzacze możemy podzielić na modele 1-DIN-owe i 2-DIN-owe. Podział ten wynika z dopasowania radioodtwarzaczy do standardowej wnęki samochodowej, jaka jest na nie przeznaczona. Rozmiar wnęki określają międzynarodowa norma ISO 7736 oraz niemiecka DIN 75490 (stąd nazwa). Standard ten został przyjęty jako międzynarodowy już w 1984 r. Co ciekawe, norma DIN nie precyzuje wymiaru głębokości radioodtwarzacza. Modele o rozmiarze 1 DIN mają wysokość i szerokość odpowiednio 50 i 180 mm. Najczęściej wyposażane są w napęd CD lub DVD. Modele bez napędu optycznego, gdyż i takie są dostępne, odtwarzają muzykę z pamięci przenośnych.

Radioodtwarzacze samochodowe 2-DIN-owe

Radioodtwarzacze samochodowe 2-DIN-owe

Konstrukcje o rozmiarze 2 DIN, a więc o wymiarach 100 × 180 mm, są nieco mniej popularne od modeli o rozmiarze 1 DIN. Częściej montuje się je w nowszych i większych samochodach. Zwykle są znacznie lepiej wyposażone w różnorodne funkcje. Mogą umożliwiać oglądanie materiałów wideo na zintegrowanym wyświetlaczu (najczęściej dotykowym). Niektóre modele mają wbudowaną nawigację, mogą też współpracować z kamerą cofania i czujnikami parkowania.

2016-12-12

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket