Strona domowa / Odkurzacze warsztatowe / Artykuły / Odkurzacz plecakowy

MAKITA

Odkurzacz plecakowy DVC260Z

Odkurzacz plecakowy

Użytkownik odkurzacza plecakowego DVC260Z wygląda niczym wyjęty z planu „Pogromców duchów”, jednak to niejedyna zaleta tego urządzenia.Użytkownik odkurzacza plecakowego DVC260Z wygląda niczym wyjęty z planu „Pogromców duchów”, jednak to niejedyna zaleta tego urządzenia.

Jak rekomenduje sam producent, urządzenie idealnie nadaje się do sprzątania miejsc trudno dostępnych, gdzie niełatwo o zasilanie elektryczne. DVC260Z jest bowiem zasilany dwoma akumulatorami 18 V, które łącznie dają napięcie 36 V. Praca z jednym akumulatorem nie jest możliwa. Urządzenie obsługuje akumulatory o pojemności 1,5, 2, 3, 4, 5 Ah. Jest to duża zaleta dla tych klientów, którzy są już w posiadaniu rozbudowanej kolekcji akumulatorów. Dla nich też dostępna jest tańsza wersja odkurzacza, bez ładowarki i akumulatorów w zestawie. DVC260Z nie współpracuje z akumulatorem BL1815. Masa odkurzacza wraz z akumulatorem BL1850 to 4,3 kg. Taki zestaw pozwala na 60 minut pracy na drugim biegu lub 90 min na pierwszym. Oszczędność energii jest zasługą zastosowania m.in. bezszczotkowego silnika prądu stałego. Wygodną pracę użytkownika zapewniają komfortowe szelki i uprząż.

Odkurzacz plecakowy

Maksymalne natężenie przepływu powietrza w odkurzaczu to 1,5 m3/min, a maksymalne podciśnienie to 7,1 kPa. Moc wyjściowa to odpowiednio 25 i 45 W dla pierwszego i drugiego biegu. Za filtrację powietrza odpowiada zamontowany filtr HEPA, który zbiera 99,97 proc. zanieczyszczeń. Łatwe sterowanie zapewnia pilot z włącznikiem i regulacją biegów, dodatkowo wyposażony w diodę LED, którą można doświetlić ciemne zakamarki. Makita wyposaża odkurzacz DVC260Z standardowo w takie akcesoria jak wąż elastyczny, rękojeść, rura teleskopowa, worek fizelinowy, ssawka uniwersalna i ssawka szczelinowa, przydatna szczególnie w trudno dostępnych miejscach. W wyposażeniu opcjonalnym dostępne są węże i adaptery umożliwiające bezpośrednią współpracę z elektronarzędziami.

2017-01-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket