Co prócz pojemników?

Co

Okazuje się, że zwykłe pojemniki nie są jedynymi dodatkami do przechowywania żywności. Istnieją jeszcze specjalne rodzaje pojemników, które mają swoje konkretne przeznaczenie. Rynek oferuje klientom kilka możliwości, które mogą stać się niezastąpione w kuchni czy jadalni.

  • Lunchboksy – specjalne pojemniki na lunch i śniadania. Wykonane są z tworzywa sztucznego i przeznaczone do przechowywania kanapek. Na rynku pojawiają się również pojemniki przeznaczone do umieszczania w nich całych obiadów. Charakteryzują się one specjalnymi przegródkami, aby każdy produkt znalazł swoje miejsce. Są funkcjonalne i bardzo poręczne. Co więcej, należą do produktów wielokrotnego użytku. Po opróżnieniu wystarczy je tylko umyć pod bieżącą wodą i przepłukać. Do niektórych zestawów dołączane są także plastikowe sztućce. Na rynku można spotkać również pojemniki tzw. „trzy w jednym”. Są to dwa pojemniki o różnych wielkościach i dodatkowy pojemnik na sos. Lunchboksy są szczelne, dzięki czemu produkty w nich umieszczone nie tracą swoich właściwości. Zaletą jest również możliwość podgrzewania w nich obiadów w kuchence mikrofalowej.
  • Chlebaki – ich przeznaczeniem jest przechowywanie pieczywa. Są to produkty, które można znaleźć prawie w każdym domu. Różnią się wielkością, materiałem wykonania a także stylistyką. Kiedyś głównie wytwarzano je z drewna – dziś na rynku dostępne są również modele wykonane ze stali, tworzywa bakelitowego bądź z tworzywa sztucznego. Warto jednak dobrze przemyśleć swój wybór przed zakupem chlebaka. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie do designu kuchni, ale przede wszystkim o materiał, z jakiego został on wykonany. Dobrym wyborem jest chlebak ceramiczny. Choć nietypowy, ma pożyteczną funkcję pochłaniania wilgoci, dzięki czemu pieczywo na dłużej pozostaje świeże. Tym, na co warto jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tego typu pojemnika, jest jego konstrukcja. Głównie chodzi o to, by miał specjalne, niewielkie wywietrzniki, przez które pieczywo będzie „oddychać”. Chlebaki różnią się także tym w jaki sposób są otwierane. Standardem są modele, w których pokrywka stanowi ich przednią ścianę i którą się po prostu przesuwa. Coraz częściej można spotkać się z chlebakami przypominającymi klasyczne pudełka – pokrywkę po prostu się podnosi.
  • Dozowniki do oliwy i octu – specjalne pojemniki do przechowywania płynnych produktów takich jak oliwa, olej czy ocet. W większości producenci oferują dozowniki wykonane ze szkła bezołowiowego. Innym przykładem są pojemniki ceramiczne, ceramiczno-stalowe lub akrylowe. Są one zazwyczaj przezroczyste lub lekko ozdabiane.
  • Torby na pojemniki – specjalne torby do umieszczania w nich pojemników na żywność. Ułatwiają one użytkownikowi przenoszenie produktów bez narażania ich na upadek. Wykonywane są z różnych materiałów, m.in. z neoprenu, skóry (zwykłej lub ekologicznej) lub poliestru. Niektórzy producenci dołączają do nich plastikowe pojemniki na żywość. W zależności od pojemności toreb zmienia się liczba dodawanych pojemników. Przy wyborze takich toreb warto zwrócić uwagę na ich izotermiczność. To bardzo ważne, gdy użytkownik chce, żeby jego potrawy utrzymywały stałą temperaturę.
  • Maselniczki – specjalne pojemniki przystosowane do przechowywania masła. Tworzone są z różnych materiałów, tak aby każdy klient mógł dopasować je do wystroju lub preferencji. Najczęściej wykonuje się je ze szkła lub porcelany. Składają się z części na masło oraz przykrywki. Umieszczane w nich masło nie usycha, nie traci swoich właściwości i zachowuje świeżość. Maselniczki są idealnym dodatkiem na udekorowany stół lub do kuchni. Na rynku istnieje wiele typów maselniczek. Niektóre z nich są ręcznie ozdabiane, co powoduje, że mogą być idealnym prezentem na specjalne uroczystości.
  • Cukiernice – pojemniki, których przeznaczeniem jest przechowywanie cukru. Składają się z pojemniczka na cukier, pokrywki ze specjalną dziurką z łyżeczkę, którą umieszcza się w cukiernicy, oraz łyżeczki. Mogą być wykonane ze szkła, porcelany, metalu lub tworzywa sztucznego. Tak samo jak maselniczki bywają zdobione ręcznie. Występują w różnych kolorach i rozmiarach. Na rynku można spotkać również całe zestawy, w których klient znajdzie cukiernicę i dzbanek lub cukiernicę i fi liżanki.

2017-02-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket