Strona domowa / Soundbary / Artykuły / System audio

MARANTZ

System audio Melody X (M-CR612)

System audio

Funkcjonalne stereo

Firma Marantz wprowadziła do swojej oferty funkcjonalne urządzenie, z wykorzystaniem którego można stworzyć funkcjonalny, a do tego świetnie brzmiący system audio, który obsłuży najnowsze standardy odtwarzania dźwięku, a nawet może stać się elementem systemu multiroom.

Model M-CR612 został w pełni zoptymalizowany pod kątem uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku, a zastosowane w jego konstrukcji krótkie ścieżki sygnałowe mają wpływ na zmniejszenie zniekształceń.

Urządzenie zostało wyposażone w odtwarzacz CD, tuner radiowy analogowy (FM) i cyfrowy (DAB+). Pozwala ponadto na strumieniowe odtwarzanie muzyki z rozmaitych internetowych serwisów, takich jak Spotify, TuneIn, SoundCloud, Tidal, Napster, Deezer lub lokalnych bibliotek muzycznych. Dzięki dodatkowym komponentom kompatybilnym, podobnie zresztą jak model M-CR612, z systemem multiroom Heos można odtwarzać muzykę w jednym lub wielu pokojach. Można także streamować dźwięk ze źródeł kompatybilnych ze standardem AirPlay 2.

Melody X jest również kompatybilny z systemami sterowania głosowego Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri (poszczególne systemy dostępne w wybranych krajach i językach).

Amplituner stereofoniczny wyposażony został w cztery kanały cyfrowego wzmocnienia o dużej wydajności, co pozwala łatwo skonfigurować urządzenie do obsługi dwóch par kolumn głośnikowych z niezależną regulacją głośności dla każdej z nich. Alternatywnie można skonfigurować go do sterowania pojedynczą parą głośników w audiofilskim trybie bi-amping lub w unikalnym trybie PBTL z podwojoną mocą wyjściową. Co warte podkreślenia, model Melody X jest w pełni kompatybilny z niemal wszystkimi, nawet najbardziej wymagającymi kolumnami głośnikowymi, w tym z modelami o impedancji 4 Ω.

Do urządzenia można podłączyć np. telewizor lub dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej oraz odtwarzacz Blu-ray lub DVD do jednego z dwóch cyfrowych wejść audio, aby cieszyć się pełnym zakresem dynamiki cyfrowego odtwarzania filmów i programów telewizyjnych. Amplituner Melody X może automatycznie uruchamiać się po wykryciu sygnału audio z telewizora. Można go również zaprogramować do pracy z pilotem odbiornika telewizyjnego w celu regulacji głośności, wyciszania i wyboru źródła. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 2995 zł. Model M-CR612 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – eleganckiej czerni lub w klasycznym dla Marantza srebrno-złotym odcieniu.

System audio
2019-04-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket