Urządzenia do pielęgnacji twarzy i ciała

Urządzenia do pielęgnacji twarzy i ciała

Elektronika z segmentu urodowego cieszy się coraz większą popularnością. Produkty te to nie tylko popularny sprzęt do pielęgnacji włosów. Modne stają się akcesoria, przy których pomocy zadbamy o cerę i ciało. Są one alternatywą dla czasochłonnych i kosztownych wizyt w salonach kosmetycznych.

To produkty, które systematycznie używane w widoczny sposób poprawiają wygląd i kondycję skóry twarzy i dekoltu. Nie tylko oczyszczają ją z toksyn, ale też poprawiają ukrwienie i pozawalają zachować naturalne właściwości.

Systematyczna pielęgnacja twarzy jest podstawą dbania o wygląd bez względu na wiek. O to, by skóra była właściwie oczyszczona, należy dbać zawsze i wszędzie. Dużą pomocą są urządzenia, które ułatwiają dotarcie do głębszych warstw skóry i pomagają zachować jej naturalny wygląd. Co warto o nich wiedzieć?

Urządzenia do pielęgnacji twarzy i ciała

Szczoteczki do czyszczenia twarzy

To jedne z najprostszych urządzeń na rynku, które skutecznie czyszczą cerę – zarówno normalną, jak i z niedoskonałościami. Ich zadanie jest proste: mają udoskonalić proces codziennego oczyszczania twarzy, który nie zawsze przynosi pożądane efekty. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje szczoteczek: soniczne oraz z włosiem. Siłą tych niewielkich urządzeń jest specjalny ruch szczoteczki, która dzięki temu, że delikatnie wibruje i wykonuje okrężne ruchy, głęboko oczyszcza skórę, usuwając zanieczyszczenia i makijaż. W rezultacie twarz czy dekolt stają się gładsze, lepiej ukrwione i nabierają zdrowego koloru. Najczęściej szczoteczki jednocześnie wibrują i wykonują koliste ruchy. W niektórych produktach można samodzielnie wybrać tryb pracy – kolisty do delikatnego czyszczenia i oscylacyjny do głębokiego i dokładnego usuwania zanieczyszczeń. Standardowo można wybrać prędkość obrotów, dostosowując ją do rodzaju i kondycji cery, np. pierwszy tryb to „łagodne oczyszczanie”, a drugi „głębokie oczyszczanie”.

Kupując szczoteczkę do czyszczenia twarzy, warto zwrócić uwagę na przydatne funkcje. Do bardziej zaawansowanych należy zaliczyć automatyczne wyłączenie i zegar. W pierwszym wypadku szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie np. minuty, aby zapobiec przeprowadzaniu zbyt długich zabiegów. Podobne zadanie spełnia minutnik. Po włączeniu urządzenie działa przez trzy okresy po np. 20 sekund. Między tymi okresami jest krótka przerwa, która informuje o tym, że trzeba przesunąć główkę szczoteczki na inny obszar skóry.

Dobrą informacją dla użytkowniczek jest również to, szczoteczki różnią się sposobem zasilania: na rynku dostępne są modele na baterie oraz zasilane akumulatorowo – w obu wypadkach możemy mówić o pełnym komforcie użytkowania. Ważnym aspektem jest to, że tego typu produktów można używać razem z kosmetykami do czyszczenia twarzy. Z jednej strony wspomagają usuwanie zanieczyszczeń, z drugiej ułatwiają wchłanianie kosmetyków do pielęgnacji skóry. Polecamy przede wszystkim modele akumulatorowe, które wyposażone są często w stylowe ładowarki indukcyjne. Do ładowania może być wykorzystywany także przewód USB, którego zaletą jest uniwersalność.

Szczoteczki są niedużymi gadżetami, które warto stosować codziennie. Dlatego część producentów w zestawie dołącza etui podróżne, w którym można wygodnie przewozić szczoteczkę.

Moduł

Szczoteczki czyszczące to podstawowe urządzenia do pielęgnacji twarzy. Dzięki nim skóra jest bardziej ukrwiona i lepiej wchłania kosmetyki.

Moduł
Moduł

Szczoteczki soniczne

Tego typu urządzenia powinny być wykonane z higienicznego silikonu o właściwościach hipoalergicznych, aby nie powodowały niepożądanych reakcji alergicznych. Na rynku znajdziemy modele przeznaczone do różnego typu cery, urządzenie powinno być więc dobrane właściwie. Szczoteczka taka głęboko oczyszcza pory skórne i złuszcza zrogowaciały naskórek oraz pobudza krążenie. Dzięki temu nadaje się nie tylko do czyszczenia, ale również poprawia wchłanialność kosmetyków, które mogą działać skuteczniej. Urządzenie może być wyposażone we wbudowany timer, który odmierza, ile powinien trwać przeprowadzany zabieg czyszczenia. W trakcie użytkowania skórę należy masować kolistymi ruchami. Dostępne są różne tryby pracy, od których zależy liczba pulsacji sonicznych. Jako że szczoteczek używamy z produktami do mycia twarzy, takimi jak żel lub pianka, to muszą być wodoodporne. Szczoteczka może być obustronna. Z jednej strony znajduje się najczęściej powierzchnia przeznaczona do delikatniejszych zabiegów, a z drugiej do silniejszego pobudzenia skóry. Ciekawostką jest funkcja terapii termalnej. Polega ona na zwiększeniu temperatury do wartości, która rozpuści makijaż i jeszcze bardziej zrelaksuje skórę.

Moduł2

Szczoteczki z włosiem

Za korzystaniem z tego typu urządzeń przemawia ich uniwersalność. Służą do oczyszczania skóry na policzkach, czole, podbródku, a także szyi i dekolcie. Dzięki wymiennej głowicy można dostosować rodzaj szczoteczki do konkretnego typu cery – nawet najbardziej wrażliwej. Liczba dodatkowych końcówek zależy już od tego, co zawarte jest w zestawie; często można dokupić dodatkowe elementy. Najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna jest szczoteczka do skóry normalnej, która nadaje się do wszystkich typów skóry. Modele do cery wrażliwej i bardzo wrażliwej mają bardziej miękkie włosie, a do złuszczania naskórka są wyposażone w dwie warstwy włosia. Na rynku dostępne są także szczoteczki do głębokiego oczyszczania porów i dla cery z przebarwieniami. Pierwszy typ ma cienkie i specjalnie wyprofilowane włosie, pozwalające skutecznie ograniczyć występowanie zaskórników i zmniejszyć widoczność porów, drugi ma bardzo elastyczne, długie i wąskie włosie, które jest bardzo delikatne i nie podrażnia cery z przebarwieniami bądź skłonnością do trądziku. Niektórzy oferują także nasadki masujące. Ze szczoteczek można korzystać także na mokro lub w połączeniu z kosmetykami oczyszczającymi twarz, najlepiej dwa razy dziennie.

Obok klasycznych szczoteczek dostępne są także modele, wielofunkcyjne, dodatkowo wyposażone np. w depilator do twarzy czy głowicę masującą. Wszystko zależy od tego, którą końcówkę zamontujemy – urządzenie pozwala precyzyjnie usunąć włoski z twarzy razem z cebulkami lub głęboko oczyścić pory szczoteczką.

Moduł3

Popularność zyskuje mikrodermabrazja diamentowa, która wspiera powstawanie nowych i zdrowych komórek skóry. Pozwala wyrównać jej odcienie czy zredukować zmarszczki i blizny potrądzikowe.

Moduł3
Moduł3

Szczoteczki do ciała

Zamiast tradycyjnej gąbki lub myjki można wykorzystać szczoteczkę do ciała. Ma ona regulowane ustawienia prędkości oraz wymienne głowice do szczotkowania na sucho lub peelingujące, świetnie sprawdzające się pod prysznicem. Delikatne złuszczanie naskórka sprawia, że skóra jest gładsza i pełna blasku. Ogranicza też powstawanie cellulitu i poprawia jej kolor.

Sauny do twarzy

Sauny do twarzy (ale i do ciała) wpływają pozytywnie na napięcie i nawilżenie skóry, co ma bardzo duży wpływ na jej wygląd. Na rynku są dostępne zarówno tradycyjne sauny, które można zamontować we własnym domu, jak też szereg urządzeń drobnych do różnych partii ciała. Składają się one z bazy oraz specjalnych nakładek, dzięki którym para nie rozchodzi się w otoczeniu, tylko uderza bezpośrednio na twarz. Są także dodatkowe nakładki z otworem, który koncentruje wydobywającą się parę w rejonie nozdrzy. Należy wspomnieć, że para wytwarzana przez takie minisauny jest inna niż para, z którą mamy do czynienia np. podczas gotowania wody. Jej kropelki są znacznie mniejsze, dzięki czemu łatwiej wnika ona w głąb skóry.

W wielu saunach znajduje się specjalny zbiorniczek na olejki eteryczne, umożliwiający przeprowadzenie seansu aromaterapii. Każde urządzenie wyposażone jest w zbiornik na wodę o pojemności kilkuset mililitrów. Wytwarzanie pary często jest regulowane w zakresie 1–2 stopni. Ponadto zaawansowane modele wyposażone są w funkcję rozpraszania najonizowanej pary.

Moduł4

Urządzenia wielofunkcyjne pozwalają nie tylko na pielęgnację skóry, ale i np. usuwanie włosów.

Moduł4
Moduł4

Urządzenia do pielęgnacji skóry

Ta grupa produktów ściśle kojarzy się z zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Ze względu na wysoko wyspecjalizowane rozwiązania nie są to produkty, które spotkać można w ofercie wielu producentów. Są to specjalistyczne urządzenia stymulujące proces regeneracji skóry, redukujące cellulit, ujędrniające czy wspomagające wyszczuplanie. W tej grupie znajdują się także urządzenia do mikrodermabrazji – zabiegu, który zyskał tak wielkie uznanie (szczególnie kobiet) w zakresie oczyszczania twarzy i który do najtańszych, jak wiadomo, nie należy – a także inne urządzenia oczyszczające i peelingujące. Urządzenia te, choć kojarzyć się mogą ze skomplikowaną obsługą, są w większości bardzo proste w użytkowaniu. Uruchamia się je jednym przyciskiem, a sterowanie intensywnością odbywa się za pomocą przycisków „plus” i „minus”. Kształt takich urządzeń może być bardzo różny – wszystko zależy od przeznaczenia. Modele do pielęgnacji skóry twarzy są niewielkich rozmiarów (porównywalne do tradycyjnego depilatora). Wyposażone są w specjalne głowice emitujące delikatne impulsy elektryczne, stymulujące regenerację skóry, poprawiające nawilżenie czy napinające i spłycające zmarszczki. Głowice mogą mieć kształt kul, które przykłada się punkt po punkcie do określonych partii twarzy, lub mogą mieć postać rolek. Część urządzeń dostępna jest w zestawie ze specjalnymi preparatami zawierającymi składniki potrzebne do odnowy i poprawy kondycji skóry. Modele te zwiększają efektywność wchłaniania substancji zawartych w tych żelach czy kremach, co przyspiesza regenerację skóry.

Moduł5

Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej

Cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet. Mikrodermabrazja ma odżywić, odmłodzić i zregenerować skórę. Można ją wykonywać na całym ciele. Co ważne, jest ona bezpieczna i zaleca się jej stosowanie przez osoby, które nie mogą korzystać np. z peelingów chemicznych czy zabiegów z wykorzystaniem prądu i ultradźwięków.

Polega ona na ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy diamentowych głowic. Następnie jest ona usuwana przy pomocy podciśnienia i osadza się na wymiennych filtrach. W zestawie znajdują się głowice diamentowe o różnym rozmiarze, a podciśnienie można kontrolować. Przebarwienia, blizny, rozstępy, zmarszczki czy łojotok to tylko niektóre problemy skórne, w których zwalczaniu pomaga mikrodermabrazja.

Peeling kawitacyjny

To niezwykle delikatna metoda złuszczania naskórka. Można ją polecić np. osobom, które mają cerę naczyniową. Zabieg ten nie ingeruje w strukturę skóry. Polega on na wytworzeniu fali ultradźwiękowej, która w polaczeniu z płynem tworzy pęcherzyki. Następnie powiększają się one i pękają. Zabieg pozwala usunąć warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyny czy wydzieliny z gruczołów łojowych. Może być stosowany przy każdym rodzaju cery.

Pilniki elektryczne

Prostymi, lecz skutecznymi urządzeniami do pielęgnacji są również pilniki elektryczne do stóp. Szybko obracająca się rolka głowicy skuteczniej usuwa naskórek i wygładza skórę niż szorowanie tradycyjnym pilnikiem. Głowice są wymienne. Dostępne są głowice przeznaczone do złuszczania naskórka, jak i do samego wygładzania skory w celu utrzymania efektu przez cały rok.

Peeling kawitacyjny B-Scrub Pro

Peeling kawitacyjny

Marka Beautifly do przeprowadzania zabiegów znanych z salonów kosmetycznych proponuje urządzenie do peelingu kawitacyjnego B-Scrub Pro. Sprzęt ten oczyszcza, pielęgnuje, wygładza, rozjaśnia przebarwienia, złuszcza, koryguje kolory, ale to nie wszystkie jego zalety. B-Scrub Pro wytwarza również światło, które wzmacnia efekty zarówno oczyszczania, jak i wtłaczania składników aktywnych głęboko w warstwy skóry. Urządzenie samo odmierzy odpowiednią długość zabiegu, co pozwala na oszczędność czasu. Jonoforeza wtłacza w skórę składniki aktywne zawarte w produktach, których używamy podczas zabiegu. B-Scrub Pro ma funkcję mikroprądów EMS, które mają za zadanie napiąć i ujędrnić skórę, a także podnieść jej owal.

Peeling kawitacyjny

Kompleksowe oczyszczanie twarzy z Remington EP7070

Zestaw marki Remington to wszechstronne rozwiązanie do pielęgnacji skóry twarzy. W zależności od zastosowanej końcówki usuniemy owłosienie, oczyścimy skórę lub wykonamy masaż. W zestawie znajdują się szczoteczka do głębokiego oczyszczania oraz niewielki trymer. Pozwoli on usunąć nawet najdrobniejsze włosy z twarzy. Z kolei przystawka masująca świetni sprawdzi się w rewitalizacji skóry, np. poprawiając jej ukrwienie.

Kompleksowe oczyszczanie twarzy z

Wielofunkcyjna pielęgnacja z Beautifly B-Flash Pro

Urządzenie marki Beautifly jest bezinwazyjną alternatywą klasycznego liftingu. Ujędrni cerę, poprawi owal twarzy oraz wprowadzi substancje aktywne głęboko w struktury skóry, optymalnie ją nawilżając. Urządzenie ma trzy tryby pracy. W trybie oczyszczania fale ultradźwiękowe pobudzają skórę do drenażu limfatycznego i stymulują produkcję kolagenu. Niebieskie światło fotonowe zabija bakterie znajdujące się na powierzchni skóry. Tryb nawadniania emituje ujemne jony, zielone światło oraz ultradźwięki. Dzięki temu produkty kosmetyczne zostaną głęboko wchłonięte w warstwy skóry. Funkcja liftingu aktywuje proces odmładzania skóry, zmniejszając drobne zmarszczki. Fale radiowe stymulują skórę do produkcji kolagenu. Staje się ona napięta i odczuwalny jest efekt „liftingu”. Mikroprądy EMS powodują kurczenie się mięśni, co aktywuje nerwy. Usprawnia to przepływ krwi, eliminuje efekt opuchlizny i napina skórę.

Wielofunkcyjna pielęgnacja z
Wielofunkcyjna pielęgnacja z

Pielęgnacja z Eldom ZU10 Dux

ZU10 Dux to urządzenie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i szyi, które dzięki swojej wielofunkcyjności pomoże w kilku aspektach profesjonalnej pielęgnacji twarzy. Dzięki możliwości wyboru jednej z czterech końcówek, można zdecydować jaki zabieg posłuży nam danego dnia najlepiej. Do wyboru są takie formy pielęgnacji jak głębokie miejscowe oczyszczanie, delikatny masaż przeciwzmarszczkowy, ogólne oczyszczenie i poprawa krążenia, a nawet codzienne odświeżenie z usuwaniem sebum.

Pielęgnacja z
2019-12-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket