Salon kosmetyczny w domu

Salon kosmetyczny

Rozwój rynku urządzeń do domowego wykonywania zabiegów kosmetycznych jest niezwykle dynamiczny. Wynika nie tylko z chęci zadbania o urodę, ale również kwestii praktycznych.

Zabiegi trzeba bowiem powtarzać regularnie, co niesie za sobą wydatki. Okazuje się, że koszt kilku sesji odpowiada np. cenie urządzenia do samodzielnego ich wykonywania. Dlatego w dłuższej perspektywie czasu to zakup sprzętu jest bardziej racjonalny pod względem ekonomicznym. Kolejny czynnik to oszczędność czasu. Zabiegi można wykonywać w domu, więc nie trzeba tracić czasu, np. na dojazdy. Co więcej, niektóre urządzenia mają wymienne końcówki, co oznacza, że może z nich korzystać kilka osób przy zachowaniu standardów higienicznych.

Jak się okazuje, lista zabiegów do przeprowadzenia w domowym salonie kosmetycznym jest całkiem pokaźna. Są to chociażby peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja diamentowa. Oprócz tego w codziennej higienie warto stosować np. szczoteczki do czyszczenia twarzy.

Szczoteczki do czyszczenia twarzy

To jedne z najprostszych urządzeń na rynku, które skutecznie czyszczą cerę – zarówno normalną, jak i z niedoskonałościami. Ich zadanie jest proste: mają udoskonalić proces codziennego oczyszczania twarzy, który nie zawsze przynosi pożądane efekty. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje szczoteczek: soniczne oraz z włosiem. Siłą tych niewielkich urządzeń jest specjalny ruch szczoteczki, która dzięki temu, że delikatnie wibruje i wykonuje okrężne ruchy, głęboko oczyszcza skórę, usuwając zanieczyszczenia i makijaż. W rezultacie twarz czy dekolt stają się gładsze, lepiej ukrwione i nabierają zdrowego koloru. Najczęściej szczoteczki jednocześnie wibrują i wykonują koliste ruchy. W niektórych produktach można samodzielnie wybrać tryb pracy – kolisty do delikatnego czyszczenia i oscylacyjny do głębokiego i dokładnego usuwania zanieczyszczeń. Standardowo można wybrać prędkość obrotów, dostosowując ją do rodzaju i kondycji cery, np. pierwszy tryb to „łagodne oczyszczanie”, a drugi „głębokie oczyszczanie”.

Kupując szczoteczkę do czyszczenia twarzy, warto zwrócić uwagę na przydatne funkcje. Do bardziej zaawansowanych należy zaliczyć automatyczne wyłączenie i zegar. W pierwszym wypadku szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie np. minuty, aby zapobiec przeprowadzaniu zbyt długich zabiegów. Podobne zadanie spełnia minutnik. Po włączeniu urządzenie działa przez trzy okresy po np. 20 sekund. Między tymi okresami jest krótka przerwa, która informuje o tym, że trzeba przesunąć główkę szczoteczki na inny obszar skóry.

Dobrą informacją dla użytkowniczek jest również to, szczoteczki różnią się sposobem zasilania: na rynku dostępne są modele na baterie oraz zasilane akumulatorowo – w obu wypadkach możemy mówić o pełnym komforcie użytkowania. Ważnym aspektem jest to, że tego typu produktów można używać razem z kosmetykami do czyszczenia twarzy. Z jednej strony wspomagają usuwanie zanieczyszczeń, z drugiej ułatwiają wchłanianie kosmetyków do pielęgnacji skóry. Polecamy przede wszystkim modele akumulatorowe, które wyposażone są często w stylowe ładowarki indukcyjne. Do ładowania może być wykorzystywany także przewód USB, którego zaletą jest uniwersalność.

Szczoteczki są niedużymi gadżetami, które warto stosować codziennie. Dlatego część producentów w zestawie dołącza etui podróżne, w którym można wygodnie przewozić szczoteczkę.

Salon kosmetyczny

Szczoteczki czyszczące mogą być używane do codziennej higieny twarzy, np. usuwania makijażu czy martwych komórek skóry. (Fot. Remington)

Szczoteczki soniczne

Tego typu urządzenia powinny być wykonane z higienicznego silikonu o właściwościach hipoalergicznych, aby nie powodowały niepożądanych reakcji alergicznych. Na rynku znajdziemy modele przeznaczone do różnego typu cery, urządzenie powinno być więc dobrane właściwie. Szczoteczka taka głęboko oczyszcza pory skórne i złuszcza zrogowaciały naskórek oraz pobudza krążenie. Dzięki temu nadaje się nie tylko do czyszczenia, ale również poprawia wchłanialność kosmetyków, które mogą działać skuteczniej. Urządzenie może być wyposażone we wbudowany timer, który odmierza, ile powinien trwać przeprowadzany zabieg czyszczenia. W trakcie użytkowania skórę należy masować kolistymi ruchami. Dostępne są różne tryby pracy, od których zależy liczba pulsacji sonicznych. Jako że szczoteczek używamy z produktami do mycia twarzy, takimi jak żel lub pianka, to muszą być wodoodporne. Szczoteczka może być obustronna. Z jednej strony znajduje się najczęściej powierzchnia przeznaczona do delikatniejszych zabiegów, a z drugiej do silniejszego pobudzenia skóry. Ciekawostką jest funkcja terapii termalnej. Polega ona na zwiększeniu temperatury do wartości, która rozpuści makijaż i jeszcze bardziej zrelaksuje skórę.

Salon kosmetyczny

Większość urządzeń jest wodoodporna, dzięki czemu czyszczenie ich nie stanowi trudności. (Fot. Concept)

Salon kosmetyczny

Często do zestawu jest dołączone etui podróżne, w którym można wygodnie przechowywać sprzęt. (Fot. Concept)

Szczoteczki z włosiem

Za korzystaniem z tego typu urządzeń przemawia ich uniwersalność. Służą do oczyszczania skóry na policzkach, czole, podbródku, a także szyi i dekolcie. Dzięki wymiennej głowicy można dostosować rodzaj szczoteczki do konkretnego typu cery – nawet najbardziej wrażliwej. Liczba dodatkowych końcówek zależy już od tego, co zawarte jest w zestawie; często można dokupić dodatkowe elementy. Najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna jest szczoteczka do skóry normalnej, która nadaje się do wszystkich typów skóry. Modele do cery wrażliwej i bardzo wrażliwej mają bardziej miękkie włosie, a do złuszczania naskórka są wyposażone w dwie warstwy włosia. Na rynku dostępne są także szczoteczki do głębokiego oczyszczania porów i dla cery z przebarwieniami. Pierwszy typ ma cienkie i specjalnie wyprofilowane włosie, pozwalające skutecznie ograniczyć występowanie zaskórników i zmniejszyć widoczność porów, drugi ma bardzo elastyczne, długie i wąskie włosie, które jest bardzo delikatne i nie podrażnia cery z przebarwieniami bądź skłonnością do trądziku. Niektórzy oferują także nasadki masujące. Ze szczoteczek można korzystać także na mokro lub w połączeniu z kosmetykami oczyszczającymi twarz, najlepiej dwa razy dziennie.

Obok klasycznych szczoteczek dostępne są także modele, wielofunkcyjne, dodatkowo wyposażone np. w depilator do twarzy czy głowicę masującą. Wszystko zależy od tego, którą końcówkę zamontujemy – urządzenie pozwala precyzyjnie usunąć włoski z twarzy razem z cebulkami lub głęboko oczyścić pory szczoteczką.

Salon kosmetyczny

Urządzenia są wyposażone w różne końcówki. Ich zastosowanie zależy od oczyszczanych miejsc na twarzy oraz rodzaju skóry. (Fot. Remington)

Sauny do twarzy

Urządzeniem, które także bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem i pielęgnacją jest sauna do twarzy. Kąpiele parowe (np. na bazie ziół), które można przygotować w takim urządzeniu, bardzo dobrze otwierają pory i przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji. Rozpulchniona skóra jest bardziej podatna na takie zabiegi jak peelingi, oczyszczanie manualne czy maseczki. Wszystkie składniki i preparaty wnikają głęboko w skórę i są o wiele bardziej skuteczne niż bez przeprowadzenia kąpieli parowej, toteż urządzenia cieszą się ostatnio niesłabnącą popularnością.

Sauny do twarzy wyposażone są zwykle w dużą misę do pielęgnacji (miejsce, do którego przystawiamy twarz), pojemnik na zioła i wskaźnik działania. Niektóre z nich mają także możliwość dodawania olejków aromaterapeutycznych, które niezwykle korzystnie wpływają na skórę. Szeroki wybór olejków sprawia, że możemy dostosować ich wybór do rodzaju i specyfiki skóry.

Warto dodać, że sauna może mieć wbudowaną funkcję inhalacji, co bardzo dobrze sprawdza się w wypadku osób, mających problemy z układem oddechowym. W trakcie takiej inhalacji oczyszczone zostają drogi oddechowe, a my mamy szansę na szybszy powrót do zdrowia. Sauny do twarzy z wbudowanym systemem inhalacji dbają więc nie tylko o urodę, lecz także o zdrowie całego organizmu.

2021-03-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket