MIO

Wideorejestratory Mio – jak ułatwić życie kierowcy?

Wideorejestratory Mio

Rozmowa z Łukaszem Tetkowskim, marketing managerem CEE & DACH Mio

Redakcja: Kiedyś nawigacje, a dziś wideorejestratory. Mio to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie podróżowania. Proszę powiedzieć, jak długo marka Mio jest obecna w Polsce?

Łukasz Tetkowski: Marka Mio jest obecna na polskim rynku ok 20 lat. Tak bogatą i długą przeszłość zawdzięczą rozwiązaniom, jakie oferowała i oferuje konsumentom. Szeroki wachlarz produktów o wysokiej jakości zapewnił jej stabilny rozwój i zaufanie w oczach klientów.

Urządzenia marki Mio są znane z nowatorskich rozwiązań. Gdzie znajdują się biura projektowe i zakłady produkcyjne?

Sercem globalnej operacji jest biuro w Tajpej, natomiast europejskiej – Warszawa. Własne zakłady produkcyjne posiadamy w Chinach, jednakże projekty są owocem współpracy europejskich i tajwańskich inżynierów.

Jakie rozwiązania techniczne wyróżniają produkty Mio na tle konkurencji?

Na swoim koncie mamy kilka patentów i nowatorskich rozwiązań. Warto wspomnieć o technologii, która znacznie poprawia jakość nagrań w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, czyli Mio Night Vision. Ta opatentowana i autorska technologia jest stosowana w każdej kamerze samochodowej naszej marki. Urządzenia Mio są wyposażone w funkcje odcinkowego pomiaru prędkości. Jest ona niezwykle przydatna, ponieważ przelicza odległość, czas i średnią prędkość na mierzonym odcinku oraz ostrzega przed możliwym przekroczeniem zasad kodeksu drogowego. Jest to bardzo użyteczne rozwiązanie w momencie, kiedy w naszym kraju pojawia się coraz więcej takich radarów. Produkty Mio są również wyposażone w technologię HDR (High Dynamic Range), która znacząco poprawia widoczność tablic rejestracyjnych i ułatwia ich odczytywanie.

Wideorejestratory Mio

MiVue 886 to pierwszy wideorejestrator marki Mio rejestrujący obraz w jakości 4K i ostrzeżeniami przed odcinkowym pomiarem prędkości.

Większość kamer rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD, kiedy zobaczymy w sklepach model 4K?

Model 4K właśnie pojawił się na rynku. W odróżnieniu od konkurencji kamera ma natywne 4K. Dosyć długo czekaliśmy na premierę produktu, gdyż chcieliśmy być pewni, że jest w 100 proc. gotowy i spełnia nasze wewnętrzne kryteria. Dziś z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na rynku pojawił się świetny produkt – MiVue 886. Jest on wyposażony w najnowocześniejsze funkcje: 4K, HDR, dodatkowy tryb parkingowy – poklatkowy. Nagrywa z szybkością 120 fps, ma funkcje odcinkowego pomiaru prędkości i „znajdź mój pojazd”, Wi-Fi oraz wiele innych. Te parametry sprawiają, że nowy MiVue 886 to absolutny top wśród kamer samochodowych.

Wideorejestrator może rejestrować obraz nie tylko w czasie jazdy, ale także chronić samochód na postoju, nawet w nocy. Jakie powinien mieć funkcje i czy może zastąpić alarm samochodowy?

Wideorejestrator nie zastąpi alarmu samochodowego, ponieważ ma inne zastosowanie. Nasze kamery oferują już 3 różne tryby działania. Przy wyborze wideorejestratora warto pamiętać, żeby na pewno był wyposażony w tryb parkingowy. Dzięki tej funkcji nasz pojazd jest „chroniony” nawet po wygaszeniu silnika. Mamy wtedy pewność, że kamera nagra przypadkowe zdarzenia, jak kolizja parkingowa czy zarysowanie pojazdu.

Wideorejestratory Mio

Nawigacja na rowerze Mio Cyclo Discover Connect to najnowsza propozycja dla rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg.

Jak powinien być zasilany wideorejestrator, aby był w „gotowości” przez 24 godziny?

W ofercie posiadamy akcesorium Mio SmartBox, które gwarantuje zasilanie kamery non stop, nie powodując rozładowania akumulatora.

Chcąc mieć pełny obraz sytuacji wokół samochodu, czy powinniśmy zainstalować także tylną kamerę?

Tak, jest to bardzo przydatne. Dzięki temu będziemy mieć możliwość nagrania sytuacji, która zdarzyła się z tyłu pojazdu. Tylne kamery zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Świadczy o tym fakt, że rośnie sprzedaż zestawów typu dual, który jednocześnie zawiera zestaw dwóch kamer: przedniej i tylnej.

Wideorejestratory Mio

Co jest najnowszym trendem, jeśli chodzi o wideorejestrację?

Zauważyliśmy potrzeby płynące z rynku motocyklowego. Motocykliści, jako uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na niebezpieczne wypadki na drodze. Często nie posiadają narzędzi, które uwieczniłyby takie sytuacje. Stając naprzeciw wyzwaniu, stworzyliśmy kamerę motocyklową M760D, która nie jest kamerą sportową. Ma ona na celu odpowiednio zarejestrować obraz dookoła pojazdu i zlokalizować miejsce zdarzenia. Wideorejestrator jest stale przymontowany do jednośladu i dzięki podłączeniu do zasilania nie ulega rozładowaniu. Stawiamy na ciągły rozwój, zdecydowaliśmy się wprowadzić produkt M700, który będzie chronić właściciela hulajnogi czy rowerzystę.

Jakie wideorejestratory wybierają polscy klienci? Czy na pierwszym miejscu jest informacja o radarach drogowych?

Profil polskiego konsumenta zmieniał się z biegiem czasu. Obecnie jest bardziej wymagający i nie kieruje się wyłącznie najniższą ceną. Ceni sobie jakość produktu, wykonanie, design, funkcjonalność oraz serwis. Szereg czynników wpływa na jego decyzje zakupowe. Jeśli jednak mówimy o funkcjach kamery drogowej, to cały czas najważniejszym parametrem jest jakość nagrania.

W czasie pandemii znacznie mniej podróżujemy. Jak ta sytuacja wpłynęła ona na rynek wideorejstratorów?

Pandemia nieznacznie zmieniła zachowanie klientów, np. opóźniła decyzje o zakupie nowych urządzeń. Odnotowaliśmy mniej dynamiczne wzrosty sprzedaży, ale rynek jest cały czas nienasycony. Z tego powodu z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w sprzedaży.

2021-11-28
Justat Jerzy
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket