Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Art Collection z nagrodą

VESTFROST

Art Collection z nagrodą „Dobry Design 2022”

Art Collection z nagrodą

Najnowszy model chłodziarkozamrażarki z linii Art Collection marki Vestfrost, przedstawiający polskiego artystę wszech czasów – Fryderyka Chopina, zajął pierwsze miejsce w konkursie „Dobry Design 2022", w kategorii kuchennego AGD. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali organizowanej w ramach targów 4 Design Days w Katowicach.

Art Collection, czyli co?

Vestfrost Art Collection to projekt współtworzony z malarką Urszulą Clarise, łączący portrety ikon sztuki z nowoczesnymi chłodziarkozamrażarkami w stylu retro. Projekt Vestfrosta doceniony przez jury konkursu, chłodziarkozamrażarka w stylu retro z pop-artowym wizerunkiem Fryderyka Chopina z serii Vestfrost Art Collection, to pierwsza propozycja duńskiej marki przedstawiająca polskiego artystę. W ten sposób pianista i kompozytor dołączył do pozostałych bohaterów – Salvadora Dalego, Dawida Bowiego, Anthony’ego Bourdaina i Fridy Kahlo, prezentowanych w kolekcji Vestfrosta.

Art Collection z nagrodą

Model VR-FB373-2E0BM przedstawiający Fryderyka Chopina, nagrodzony w konkursie „Dobry Design 2022" w kategorii kuchennego AGD.

Kilka słów o konkursie

Nagrody „Dobry Design” przyznawane są nieprzerwanie od 2011 r. W tegorocznej edycji wyróżniono produkty w 12 kategoriach – wszystkie związane z wykończeniem i wyposażeniem wnętrz. Po raz pierwszy wręczono nagrody w 3 kategoriach specjalnych: „Best Polish Design”, „Best Polish Designer” i „Best Polish Designer under 30”. W pierwszym etapie konkursu organizatorzy z kilkuset nadesłanych zgłoszeń wyłonili kilkudziesięciu finalistów, którzy następnie prezentowali projekty przed publicznością i jury – uznanymi architektami, designerami, przedstawicielami uczelni artystycznych i organizacji branżowych oraz ekspertami marketingu i e-commerce. Dopiero ten etap pomógł w wyborze zwycięzców.

Art Collection z nagrodą

Rafał Derecki – category manager marki Vestfrost odbierający nagrodę podczas uroczystej gali organizowanej w ramach targów 4 Design Days w Katowicach

Co oprócz designu?

Model VR-FB373-2E0BM, przedstawiający Fryderyka Chopina, to nie tylko styl, ale również nowoczesne rozwiązania chłodnicze, w tym filtr dłużej utrzymujący świeżość produktów, zaawansowany system cyrkulacji powietrza czy jonizator eliminujący nieprzyjemne zapachy. Całości dopełnia szczegółowo zaplanowane, ergonomiczne wyposażenie. Chłodziarkozamrażarki Vestfrost Art Collection wyróżniają się wysoką klasą efektywności energetycznej – E, wyposażone są w energooszczędne oświetlenie LED oraz sterowanie elektroniczne. Liczne półki, szuflady, pojemniki i uchwyty na butelki ułatwiają organizację i przechowywanie produktów w lodówce. Na szczególną uwagę zasługuje składana półka teleskopowa, po złożeniu której możemy bez problemu schować do chłodziarki wysoki garnek lub karton z napojem. Chłodziarkozamrażarki Vestfrost Art Collection mierzą 190 cm i mają pojemność 331 l (230 l w chłodziarce i 101 l w zamrażarce).

Art Collection z nagrodą

 

Rafał Derecki – category manager marki Vestfrost

Ten projekt od początku był wyjątkowy, a jego przygotowanie i wdrożenie zajęło nam ponad rok. Zaczęło się od autorskiego portretu Chopina, namalowanego specjalnie na nasze zlecenie przez Urszulę Clarise. Kolejny etap obejmował zaadaptowanie obrazu do grafiki i naniesienie jej na czarną, elegancką lodówkę w stylu retro. Obraz-inspiracja trafił natomiast na Lotnisko Chopina do Business Lounge Polonez. Zależało nam na nawiązaniu do tego miejsca, znanego nie tylko Polakom, ale również zagranicznym gościom. Dzieło, w specjalnej oprawie, mogli podziwiać wszyscy odwiedzający Business Lounge Polonez. Tam też zorganizowaliśmy oficjalną premierę modelu dla dziennikarzy. Konkurs „Dobry Design 2022" był dla nas zwieńczeniem tego projektu. Dlatego fakt, że go wygraliśmy, cieszy podwójnie. Wygrana daje nam również porcję świeżej energii do pracy w tym roku.

2022-03-12
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket