Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / Podsumowanie działalności i wyników finansowych

GRUPA POLSAT PLUS

Podsumowanie działalności i wyników finansowych za 2021 r.

Podsumowanie działalności i wyników finansowych

Grupa Polsat Plus podsumowała swoją działalność w 2021 r. – rozbudowuje sieć 5G oraz rozszerza działalność o produkcję czystej energii i zielonego wodoru.

2021 rok to był czas zmian wizerunkowych grupy Polsat Plus, która wprowadziła nową identyfikację wizualną najważniejszych marek. Marka Polsat Box zastąpiła markę Cyfrowy Polsat, a serwisy Ipla i Cyfrowy Polsat Go zostały połączone w jeden serwis o nowej nazwie Polsat Box Go. Powstał nowy, bezpłatny (z reklamami) serwis Polsat Go z treściami telewizji Polsat. Grupa Polsat otrzymała nową nazwę – grupa Polsat Plus. Łącznie świadczy ponad 20 mln usług, a w zasięgu najlepszej i najszybszej sieci 5G Plusa jest już ponad 19 mln osób w całej Polsce. Grupa konsekwentnie rozbudowuje segment „telekomunikacji i kontentu” oraz inwestuje w produkcję czystej, zielonej energii – pochodzącej m.in. ze słońca, wiatru czy biomasy – i przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji zielonego wodoru. W ramach strategii multiplay do takich usług jak Internet, telefon czy telewizja dołączył prąd.

Grupa Polsat Plus osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody za 2021 r. wzrosły o 5 proc., osiągając wynik blisko 12,5 mld zł. Liczba klientów usług multiplay wzrosła o 88 tys. rdr (4 proc.) do 2,46 mln. Kanały grupy telewizji Polsat były w czołówce rynku oglądalności w grupie komercyjnej, osiągając wynik 23,2 proc. w IV kw. (9 proc. kanału głównego oraz 14,2 proc. kanałów tematycznych) i 24 proc. w całym 2021 r. (9 proc. kanału głównego oraz 15 proc. kanałów tematycznych). Przychody grupy telewizji Polsat z reklamy telewizyjnej i sponsoringu rosły w całym roku szybciej niż rynek reklamy telewizyjnej. W IV kw. zwiększyły się do 402 mln zł (o 1,6 proc. rdr), a udział grupy w rynku reklamy telewizyjnej wzrósł do 28 proc. W całym 2021 r. dochody wzrosły o 13,2 proc. – do 1,272 mld zł, a udział w rynku reklamy telewizyjnej zwiększył się do 28,6 proc. Grupa Polsat-Interia zajmuje czołową pozycję na rynku wydawców internetowych. 20,5 mln realnych użytkowników generuje ponad 2 mld odsłon serwisów internetowych.

2022-04-28
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket