Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / Premiera telewizorów TCL

TCL

Premiera telewizorów TCL na 2022 rok

Premiera telewizorów TCL

W Warszawie w elektrowni Powiśle odbyła się premiera najnowszych telewizorów QLED i Mini LED. Poznaliśmy także propozycję ciekawych smartfonów i tabletów marki TCL.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia wyników finansowych sprzedaży telewizorów. W ostatnim roku TCL osiągnął znaczący wzrost sprzedaży ekranów klasy średniej i wyższej. Sprzedaż telewizorów QLED i Mini LED wzrosła odpowiednio o 53,8 proc. i 50,5 proc. rok do roku. W Europie, dzięki sukcesowi serii C telewizorów QLED i Mini LED z roku 2021, firma TCL uzyskała przychody ze sprzedaży telewizorów większe o 52,2 proc. w ujęciu rok do roku. Ostatnie 2 lata to dla TCL w Polsce okres dynamicznego rozwoju, firma wzmocniła swoją obecność z 2,4 proc. w 2020 r., przez 8,5 proc. w grudniu 2021 r., aż do 10,1 proc. w pierwszym kwartale 2022 r. Dzięki rosnącym wolumenom, polski rynek stał się drugim największym rynkiem dla TCL w Europie. Warto odnotować, że ponad 25 proc. telewizorów dostarczonych do partnerów handlowych w Polsce to modele QLED, a Mini LED osiągnęły sprzedaż na poziomie 2,1 proc.

W tym roku zobaczymy w sklepach nowe modele popularnej serii P: P635 i P638 ( 43”, 50”, 55”, 65”, (75” P635)) z wyświetlaczem LCD VA i Google TV, funkcjami dla graczy (Game Master). Modele P638 wzbogacone są o Dolby Vision i Atmos. Kolejna seria P73 (następca P72) ma dodatkowo poszerzony zakres kolorów i dzięki ekranowi (Wide Color Gamut) z wbudowanym mikrofonem w ramę.

Jeszcze wyższy poziom rozrywki oferuje seria C63 już z wyświetlaczami QLED 60 Hz Motion Clarity oraz funkcją 4K HDR Pro. Wysoką jakość dźwięku zapewniają głośniki marki Onkyo i obsługa Dolby Atmos. Dzięki funkcji Game Master i najnowszym formatom HDR seria ta z pewnością zadowoli wytrawnych graczy. Dodatkowo regulowana podstawa, pozwala na umieszczenie pod telewizorem soundbara lub postawienie sprzętu na węższym meblu.

Telewizory serii C73 (43”, 50”, 55”, 65”, 75”, 85”, 98”) to naturalni następcy serii C72+, czyli C728, w skład, której wchodzi największy w historii TCL, 98-calowy telewizor (120 Hz). Doskonały do filmów i gier. Funkcja Game Master Pro (w 55”, 65” i 75”) z odświeżaniem obrazu 144 Hz zapewni graczom porównywalne wrażenia grania na dobrym monitorze. Wszystkie modele QLED tej serii zostały wyposażone w dźwięk Dolby Atmos, głośniki sygnowane marką Onkyo oraz funkcję 4K HDR Pro i obsługę wielu standardów HDR, w tym Dolby Vision IQ (powyżej 55 cali) i HDR10+.

Najnowszej generacji wyświetlacze Mini LED znajdziemy w seriach C83 i C93. Seria C83 (55”, 65”) to ulepszona wersja zeszłorocznego C82. To jednocześnie pierwszy na świecie telewizor QLED Mini LED z systemem Google TV. Na wyposażeniu tego modelu znalazła się matryca Mini LED nowej generacji z 4K funkcją HDR Premium 1500 (jasność szczytowa obrazu 1500 nt) oraz funkcją 144 Hz Motion Clarity Pro. Komfort oglądania podnosi warstwa antyrefleksyjna.

Flagowe modele TCL, czyli seria C93 (65, 75”), charakteryzują się największą liczbą stref podświetlenia prawie 2000 oraz doskonałym kontrastem obrazu oraz funkcją 4K HDR Premium 2500 (jasność szczytowa 2500 nt) częstotliwością odświeżania 144 Hz Motion Clarity Pro. Seria C93 bogatsza jest w rozwiązania dostarczające jeszcze lepszej jakości dźwięku. Dodatkowe głośniki skierowane ku górze (system 2.1.2) zwiększają efektu dźwięku sferycznego Dolby Atmos.

Telewizory można wzbogacić o soundbary. Wyróżnia się wśród nich TCL C935U – druga generacja soundbara Ray-Danz systemu Dolby Atmos 5.1.2. wykorzystująca zmodernizowaną konstrukcję głośników w celu poszerzenia sceny dźwiękowej.

Jedną z atrakcji nowości działu IT były okulary, które dołączone do np. smartfona zastępowały telewizor czy monitor i stwarzały wrażenie, że oglądamy obraz kinowy. Okulary można dopasować także do okularów jaki nosi widz. Oprócz licznych smartfonów, są także klienci na zwykle komórki, ale wzmocnione, których sprawdzają się w pracy w trudnych warunkach np. na budowie. Nie trzeba się martwić, że telefon jak upadnie, to się może uszkodzić. Wśród tabletów obrazem wyróżniał się TCL NXTPAPER z wielowarstwowym wyświetlaczem chroniącym oczy (73 proc, mniej szkodliwego światła niebieskiego) z warstwą antyrefleksyjną, niemęczący wzrok, bardzo dobry do czytania kolorowych tekstów oraz oglądania filmów.

Premiera telewizorów TCL

Marek Maciejewski Product Development Director Europe przedstawił szczegółowo zalety najnowszych serii telewizorów QLED i Mini LED.

Premiera telewizorów TCL

Flagowa seria telewizorów Mini LED TCL C93 z systemem dźwięku Onkyo 2.1.2 może konkurować parametrami z OLED-ami.

Premiera telewizorów TCL

Największe wrażenie zrobił 98 – calowy QLED serii C735 z Google TV w cenie 24 000 zł.

Premiera telewizorów TCL

Okulary do oglądania filmów np. z urządzeń mobilnych sprawią wrażenie, że jesteśmy w kinie.

Premiera telewizorów TCL

Tablet NXTPAPER 10s nie męczy wzroku przy długim czytaniu tekstów z bogatą grafiką np. komiksów.

Premiera telewizorów TCL

Ceny najnowszych telewizorów marki TCL na rok 2022.

2022-06-02
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket