Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Gerhard Dambach

BSH

Gerhard Dambach tymczasowym dyrektorem generalnym

Gerhard Dambach

Gerhard Dambach, dyrektor finansowy i członek zarządu BSH od 2019 r., oprócz innych obowiązków przejmie tymczasowo, do odwołania, zadania dyrektora generalnego. Powodem zastępstwa jest decyzja dotychczasowej CEO, która zdecydowała się opuścić BSH.

Carla Kriwet, dyrektor generalna i prezes zarządu BSH, z dniem 30 kwietnia 2022 r. zdecydowała się opuścić firmę z powodów osobistych. Jednocześnie będzie kontynuowała karierę zawodową poza Grupą BSH. Jej obowiązki przejmie tymczasowo Gerhard Dambach, dyrektor finansowy i członek zarządu BSH.

Christian Fischer, wiceprezes zarządu Robert Bosch GmbH i przewodniczący rady nadzorczej BSH, podziękował Carli Kriwet za jej zaangażowanie: Carla z niezwykłą starannością i zaangażowaniem przeprowadziła BSH przez trudną fazę pandemii i liczne związane z nią wyzwania, a ponadto dostarczyła wielu nowych impulsów. Żałujemy jej decyzji, niemniej życzymy jej wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Carla Kriwet wyjaśniła: – Opuszczam BSH z powodów osobistych po bardzo udanych i wspaniałych latach, aby w przyszłości podjąć nowe wyzwanie poza firmą. Chciałabym podziękować wszystkim moim kolegom za bliską i zawsze pełną zaufania współpracę, pozostawiając pewność, że po naszych dwóch rekordowych latach firma BSH jest doskonale zabezpieczona na przyszłość.

O zmianach na stanowisku prezesa będziemy informować na bieżąco.

2022-06-08
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket