Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Otwiera nową erę

SAMSUNG

Otwiera nową erę Connected Living

Otwiera nową erę

W czerwcu 2022 r. w Korei Południowej odbyła się światowa premiera rozwiązania SmartThings Home Life, dzięki któremu użytkownicy sprzętów gospodarstwa domowego z całego świata uzyskali dostęp do kompleksowej gamy unikalnych rozwiązań smart home. Usługa SmartThings Home Life, która zadebiutowała w tegorocznej linii urządzeń Bespoke Home 2022, została uruchomiona w czerwcu br. aż w 97 państwach całego świata.

Usługa SmartThings Home Life stanowi rozszerzenie aplikacji SmartThings i zapewnia dostęp do scentralizowanej i zintegrowanej kontroli nad urządzeniami Samsunga. Dzięki wygodnemu dostępowi do sześciu wchodzących w skład pakietu usług (Cooking, Energy, Clothing Care, Pet Care, Air Care oraz Home Care) rozwiązanie Smart- Things Home Life podnosi poziom jakości życia i pozwala użytkownikom sterować pracą poszczególnych urządzeń z poziomu smartfona. Po wybraniu zakładki „Life” w aplikacji SmartThings użytkownik może przejść do funkcji SmartThings Home, by uzyskać dostęp do zupełnie nowych rozwiązań z zakresu „inteligentnego” sterowania funkcjami domowych urządzeń. Dzięki współpracy z 270 globalnymi partnerami i możliwości integracji z tysiącami urządzeń usługa SmartThings jest rozwiązaniem, z którego korzysta już niemal 250 milionów zarejestrowanych użytkowników. Warto dodać, że zakres oraz funkcjonalność poszczególnych usług nowoczesnego rozwiązania SmartThings Home Life mogą różnić się w zależności od kraju.

SmartThings Cooking to usługa kompleksowo usprawniająca działanie kuchni. Dzięki niej możliwe jest wyszukanie odpowiedniego przepisu, automatyczne ustawienie parametrów pracy poszczególnych urządzeń, a także zarządzanie listami zakupów i odpowiednie przechowywanie żywności. Usługa SmartThings Cooking komunikuje się bezpośrednio z urządzeniami kuchennymi firmy Samsung, takimi jak lodówka, piekarnik i płyta indukcyjna, usprawniając proces przygotowywania posiłku.

SmartThings Energy to usługa pozwalająca na sterowanie niemal wszystkimi urządzeniami kuchennymi. Umożliwia kontrolowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym. Dzięki analizom ilości energii zużywanej przez podłączone do niej urządzenia domowe platforma Smart- Things Energy sporządza raporty miesięcznego zużycia energii oraz prognozuje jej wykorzystanie w przyszłości, polegając w tym celu na alorytmach. Ta zakładka nie jest jeszcze dostępna dla polskich użytkowników.

Otwiera nową erę

SmartThings Home Life integruje ze sobą sześć usług SmartThings: Cooking, Energy, Clothing Care, Pet Care, Air Care oraz Home Care,

a ich zakres oraz funkcjonalność mogą różnić się w zależności od kraju.

SmartThings Clothing Care umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń związanych z utrzymaniem w czystości odzieży, takich jak suszarka Bespoke, Bespoke AirDresser oraz wszystkie pralki AI. Dzięki niej użytkownicy mogą zarządzać swoją garderobą w optymalny, dostosowany do ich stylu życia sposób. Usługa daje dostęp do konfigurowalnych opcji uzależnionych od rodzaju materiału, z którego wykonana jest dana odzież.

Usługa SmartThings Pet Care stworzona jest z myślą o właścicielach zwierząt domowych. Mogą oni teraz z jeszcze większą troską zadbać o swoich pupili, nawet jeśli przebywają akurat poza domem. Kiedy zwierzę zostaje samo w domu, usługa SmartThings Pet Care pozwoli na automatyczne odtwarzanie muzyki lub programów telewizyjnych, oferując mu poczucie bezpieczeństwa i zapewniając towarzystwo. Użytkownicy mogą także zdalnie podglądać swoje zwierzęta za pomocą „inteligentnej” kamery zainstalowanej w urządzeniu Bespoke Jet Bot AI+. Regulując ustawienia oświetlenia, klimatyzacji czy oczyszczacza powietrza, mogą również upewnić się, że zwierzak przebywa podczas ich nieobecności w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Usługa SmartThings Air Care daje użytkownikowi dostęp do aktualnych informacji dotyczących jakości powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz domu. Można monitorować jakość powietrza i sterować procesem jego oczyszczania z jednego miejsca, w sposób centralny nadzorując pracę klimatyzatora czy oczyszczacza Bespoke oraz wielu innych urządzeń.

Usługa SmartThings Home Care nadzoruje pracę wszystkich urządzeń domowych marki Samsung, w tym także tych z linii Bespoke, sprawdzając ich aktualny status i sposób eksploatacji, udostępniając informacje o akcesoriach oraz umożliwiając dokonywanie wygodnych zakupów online. Na podstawie zgromadzonych danych eksploatacyjnych wysyła także powiadomienia do użytkownika, informując go o konieczności przeprowadzenia czynności serwisowych, takich jak czyszczenie czy wymiana poszczególnych komponentów.  

Otwiera nową erę

Chanwoo Park, wiceprezes i dyrektor Grupy Biznesowej IoT w Dziale Cyfrowych Urządzeń Domowych Samsung Electronics

Naszym celem jest pełne wykorzystanie możliwości wynikających z dostępu do „inteligentnych” urządzeń, by ułatwić sobie wykonywanie codziennych domowych czynności. Wprowadzenie rozwiązania SmartThings Home Life na rynku globalnym pozwoli nam rozszerzyć gamę oferowanych usług i sprawi, że użytkownicy z całego świata nie będą musieli już tak mocno koncentrować się na codziennych czynnościach, ciesząc się każdą wolną chwilą.

Family Hub jako centrum dowodzenia

Family Hub

Od swojej premiery w roku 2016 sterownik Family Hub był nieustannie aktualizowany, tak by umożliwić wykorzystanie w lodówkach marki Samsung najnowszych rozwiązań sieciowych, które przekształcają je w komunikacyjne i rozrywkowe centrum kuchni. Family Hub pełni także funkcję centrum sterowania aplikacją SmartThings. Dzięki najnowszej aktualizacji, która jest planowana na lipiec, zyska on nowe funkcje, wprowadzające do kuchni jeszcze większą ilość rozrywki, „inteligentnych” programów i sieciowych rozwiązań. Jednym z nich będzie usługa Smart Reorders, pozwalająca użytkownikom w łatwy sposób zamawiać i wymieniać filtry na wodę. Użytkownicy mogą cieszyć się rozrywką podczas gotowania, ponieważ aplikacja Samsung TV Plus zapewni im dostęp do szerokiej gamy transmitowanych na żywo programów telewizyjnych, w tym kanałów informacyjnych, muzycznych, kulinarnych i tych przeznaczonych dla dzieci. Funkcja Atelier umożliwia ożywienie ekranu lodówki i całej kuchni niezwykłymi dziełami sztuki, zaś Dual AI Voice Assistant daje konsumentom dostęp do funkcji asystentów Amazon Alexa oraz Samsung Bixby.

2022-08-02
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket