AMICA

Wroniecka dycha po raz ósmy

Wroniecka dycha

Ósma edycja Wronieckiej Dychy za nami. Prawie 300 biegaczy i chodziarzy po raz kolejny miało okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji na dystansie 10 km, w dla maszerujących z kijkami nordic walking 6,5 km. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć również reprezentacji pracowników grupy Amica, która od lat jest partnerem wydarzenia oraz fundatorem nagród.

„Od biegaczy dla biegaczy” – pod takim hasłem zorganizowana została kolejna edycja Wronieckiej Dychy, która gromadzi miłośników aktywnego spędzania czasu w regionie. Punktualnie o godz. 9.00 przy bulwarach nad Wartą wystartował marsz na 6,5 km, w którym wzięli udział specjaliści od nordic walking. Najlepszy w tej konkurencji okazał się pan Jacek Witucki, który pokonał trasę w 41 minut i 5 sekund.

Godzinę później na starcie głównego biegu zameldowali się biegacze, którzy do pokonania mieli trasę liczącą 10 km. Najszybciej ten dystans udało się pokonać panu Sebastianowi Nowackiemu z Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego, który z czasem 31 minut i 43 sekundy pobił rekord trasy. Na podium uplasowali się również Igor Zhelem, obywatel Ukrainy, oraz Paweł Tarasiuk z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Wydłużona promenada wzdłuż Warty umożliwiła nam zaplanowanie tegorocznej edycji wydarzenia w całości nad rzeką, dzięki czemu trasa była wyjątkowo malownicza. Największym wyzwaniem dla uczestników okazały się wysokie temperatury, dlatego szczególną wagę przyłożyliśmy do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom – powiedział Maciej Spychała, menedżer ds. wsparcia serwisu krajowego w grupie Amica i jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

Po dotarciu uczestników na metę rozdane zostały medale i nagrody, ufundowane m.in. przez grupę Amica, partnerującą wydarzeniu. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach, dla których przygotowano specjalny bieg dla dzieci na dystansie 200 m.

Cieszymy się, że po raz kolejny mamy przyjemność być partnerem Wronieckiej Dychy i wspierać miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Liczna reprezentacja naszych pracowników pokazuje, jak ważne jest to wydarzenie dla lokalnej społeczności. Każdy uczestnik, który ukończył niedzielną rywalizację, może czuć się zwycięzcą – skomentowała Anna Rakowska, menedżerka ds. projektów pracowniczych i społecznych w grupie Amica.

W biegu na 10 km grupę Amica reprezentowało 29 pracowników.