Robienie zakupów czy gotowanie na zapas to znaczna oszczędność czasu. Problemem jest tylko zachowanie odpowiedniej świeżości produktów. Nikt przecież nie chce marnować żywności. Dlatego coraz częściej sięgamy po urządzenia do przechowywania próżniowego. (Fot. FoodSaver)
Czytaj więcej...
Pandemia nauczyła nas kupowania na zapas, często to nie tylko oszczędność czasu ale i pieniędzy. Jednak niektóre produkty, zwłaszcza warzywa i owoce lub świeże mięso, źle znoszą długie przechowywanie. Zapewnienie im odpowiednich warunków może znacznie wydłużyć ich termin przydatności do spożycia.
Czytaj więcej...
Pakowanie próżniowe to przede wszystkim dłuższe przechowywanie żywności. Proces opiera się na wypompowaniu powietrza z worków foliowych lub specjalnych pojemników próżniowych, w których znajdują się produkty spożywcze. Na rynku dostępne są kompaktowe modele, a także większe – do zabudowy, w formie specjalnej szuflady.
Czytaj więcej...
W czasach pandemii odpowiednie przechowywanie żywności szczególnie zyskało na znaczeniu. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się pakowanie próżniowe, które pozwala na nawet pięciokrotne wydłużenie terminu przydatności do spożycia rozmaitych produktów lub całych potraw. Żywność zapakowaną próżniowo w specjalnych woreczkach możemy też przyrządzić metodą sous vide.
Czytaj więcej...
Różnorodne funkcje i rozwiązania techniczne stosowane w dużym AGD pozwalają zachować higieniczną czystość w domu, zapewnią optymalne warunki do długiego przechowywania żywności czy też zwiększają komfort prania oraz zmywania. (Fot. Samsung)
Czytaj więcej...
Jedną z głównych przyczyn psucia się żywności, obok nieodpowiedniej temperatury, jest powietrze i jego skład. Zawarty w nim tlen oraz różne związki przyspieszają rozwój drobnoustrojów i bakterii, skracając jednocześnie trwałość produktów. Tym dłużej zachowają one swą świeżość, zapach i smak, im bardziej zadbamy o optymalne warunki ich przechowywania. (Fot. Amica)
Czytaj więcej...
16 października to obchody Światowego Dnia Żywności, który ustanowiony został przez ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa w 1979 r. Corocznie w samej tylko Polsce gospodarstwa domowe marnują ponad 2 miliony ton żywności (Eurostat). Celem nadrzędnym tego dnia jest zwiększenie świadomości konsumentów na temat światowych problemów żywnościowych oraz walka z głodem i niedożywieniem. Marka FoodSaver, jako lider w segmencie produkcji systemów pakowania próżniowego, prezentuje proste sposoby na wydłużenie przydatności artykułów spożywczych.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket