Artykuły

Dynamicznie

Dynamicznie rozwija segment klimatyzacji

2023-09-29

Choć firma TCL znana jest przede wszystkim jako producent telewizorów, to intensywnie działa również w innych sektorach, np. w klimatyzacji.

Czytaj więcej...
Ustawowe obowiązki

Ustawowe obowiązki wprowadzających opakowania i produkty w opakowaniach

2023-08-03

ASEKOL PL prezentuje ustawowe obowiązki wprowadzających opakowania i produkty w opakowaniach. Oczywiście omówione są tylko wybrane zagadnienia, przede wszystkim ze względu na ich liczbę, ale i dynamiczne zmiany w przepisach. Dlatego organizacja zaprasza na prowadzone przez nią szkolenia, na których poszerza wiedzę swoich partnerów i klientów.

Czytaj więcej...
Z wyróżnieniami

Z wyróżnieniami „iF Design Award” 2023

2023-05-18

Firma LG Electronics ogłosiła, że w tegorocznej edycji konkursu „iF Design Award” otrzymała 23 wyróżnienia, w tym nagrodę „iF Gold Award” za wzornictwo unikatowej linii produktów LG PuriCare AeroFurniture.

Czytaj więcej...
Baza danych o odpadach, złożenie wniosku aktualizacyjnego

Baza danych o odpadach, złożenie wniosku aktualizacyjnego [promocja]

2023-03-02

 

Początek roku to dobry czas, żeby zweryfikować wpis w BDO i złożyć wniosek aktualizacyjny. Wpis w bazie danych o odpadach nie aktualizuje się automatycznie po dokonaniu zmian w KRS czy rejestrze działalności gospodarczej. Każdorazowo należy dokonać aktualizacji przez złożenie wniosku aktualizacyjnego.

Czytaj więcej...
Nowa kampania LG Healthy Home Solutions

Nowa kampania LG Healthy Home Solutions [promocja]

2022-09-09

„LG Healthy Home Solutions: jak prowadzić zdrowy tryb życia i czuć się dobrze w domu” to nowa globalna kampania LG Electronics, która przedstawia propozycje niewielkich, ale skutecznych zmian w codziennym życiu, podkreślając znaczenie zdrowia i zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej...
Oczyszczacze powietrza Roger 2

Oczyszczacze powietrza Roger 2 doceniane na świecie

2022-08-14

Firma Stadler Form skupia się na tworzeniu efektywnych w działaniu urządzeń do poprawy jakości powietrza, które swoim wzornictwem wzbogacają wnętrza. Tacy są też najnowsi reprezentanci marki – oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2, które zdobyły uznanie niezależnych instytucji.

Czytaj więcej...
Baza danych o odpadach

Baza danych o odpadach – wielozakresowe narzędzie

2022-04-05

BDO, czyli baza danych o odpadach, to wielozakresowe narzędzie, które służy do ewidencji wytwarzanych i przekazywanych przez przedsiębiorców odpadów, jak również stanowi bazę przedsiębiorców wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Co więcej, jest też m.in. podstawą wystawiania kart przekazania odpadów, tzw. KPO. Obowiązkowi rejestracji w bazie danych o odpadach podlegają wszystkie podmioty wymienione w art. 50 ust. 1 oraz art. 51 ust. 1 ustawy o odpadach. BDO może być pomocne również dla sprawdzenia dostawców i firm odbierających odpady – zawiera informacje o prowadzonej działalności i posiadanych pozwoleniach.

Czytaj więcej...
Stan powietrza

Stan powietrza w polskich miastach

2022-03-15

Zgodnie z globalnie używanym indeksem poziomu zanieczyszczenia powietrza Air Quality Index (AQI) takie polskie miasta jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Poznań należą do światowej czołówki miejsc z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Jak się przed nim uchronić?

Czytaj więcej...
Partnerem XXI Konferencji Alergologów,

Partnerem XXI Konferencji Alergologów, Pulmonologów i Immunologów Klinicznych

2020-11-08

W dniach 11-12 września 2020 roku w Kazimierzu Dolnym odbyła się XXI Konferencja Alergologów, Pulmonologów i Immunologów Klinicznych. Firma Sharp była partnerem tego wydarzenia oraz patronem sesji dotyczącej wpływu smogu na układ oddechowy.

Czytaj więcej...
Technologia Plasmacluster

Technologia Plasmacluster skuteczna w walce z SARS-CoV-2

2020-10-12

Firma Sharp Corporation jako pierwsza na świecie4 zbadała, że jony Plasmacluster redukują koronawirusa (SARS-CoV-2).

Czytaj więcej...
Pandemia będzie sprzyjać producentom

Pandemia będzie sprzyjać producentom oczyszczaczy powietrza

2020-07-01

Smog, zanieczyszczone powietrze oraz sposoby poprawy jego jakości, obok zmian klimatycznych, to jedno z najpoważniejszych wyzwań cywilizacyjnych. Obecnych i przyszłych. W okresie pandemii i wzmożonej debaty na temat skuteczności maseczek zabezpieczających przed wirusem temat mechanicznego oczyszczania powietrza, którym oddychamy, staje się szczególnie aktualny

Czytaj więcej...
Klimatyzery ewaporacyjne Master – naturalna metoda chłodzenia

Klimatyzery ewaporacyjne Master – naturalna metoda chłodzenia (artykuł promocyjny)

2020-06-29

Skutecznym i tanim rozwiązaniem na szybkie obniżenie temperatury są klimatyzery ewaporacyjne, zwane także wyparnymi, oferowane przez znaną w całej Europie firmę Master Climate Solutions.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket