Artykuły

Telewizory

Telewizory dla graczy

2023-10-29

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są już zbliżone do monitorów gamingowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Sport

Sport na platformach

2023-10-29

Oglądanie transmisji sportowych na żywo cieszy się bardzo dużą popularnością. Najwięcej widzów przyciąga rywalizacja zawodników na boiskach piłkarskich, siatkarskich, kortach tenisowych i wielu innych. Aby je oglądać, trzeba korzystać z ofert platform cyfrowych, które kupują prawa do ich transmisji. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory premium 4K Ultra HD

Telewizory premium 4K Ultra HD do 65 cali

2023-09-02

Telewizory premium kojarzą się z dużymi przekątnymi – powyżej 65 cali, a przy tym są one bardzo drogie. Wśród cieszących się największą popularnością telewizorów 55- i 65-calowych znajdziemy modele 4K Ultra HD bardzo dobrze wyposażone w rozsądnej cenie. Do najlepiej wyposażonych ze względu na zastosowane podzespoły należą telewizory do gier, kina domowego i sportu. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT

Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT – najlepsza oferta programowa

2023-08-31

Dekodery satelitarne oraz OTT oferowane są przede wszystkim przez platformy cyfrowe. Możliwość korzystania z największej oferty kanałów telewizyjnych na żywo oraz filmów z największych serwisów, jak Netflix czy Disney+ przyciąga klientów. W tym roku, praktycznie niema nowości sprzętowych, ale aktualizacje oprogramowania wprowadzają nowe funkcje. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizja mobilna

Telewizja mobilna na wakacje

2023-06-29

Czas wakacji to podróże i wypoczynek. Przy gorszej pogodzie warto mieć możliwość oglądania telewizji. W domkach letniskowych, a nawet namiocie czy łodzi, kamperze polecane są telewizory zasilane napięciem 12 V z akumulatora. Tam gdzie jest zasięg sieci internetowej sprawdzi się smartfon i tablet z odpowiednią aplikacją. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizja laserowa

Telewizja laserowa – obraz jak w kinie

2023-06-29

Telewizory laser TV to nie tylko wielki ekran, ale i jakość obrazu. Kupujący znajdzie w ofercie zestawy zawierające projektor i ekran przeznaczone do oglądania filmów, sportu czy gier, a także do zastosowań profesjonalnych, np. prezentacji. Tak jak w telewizorze wyposażone są one w tuner DVB-T2/HEVC. (Fot. Hisense)

Czytaj więcej...
Telewizor czy dekodery

Telewizor czy dekodery DVB-S2, DVB-T2?

2023-05-01

Wybierając urządzenie do oglądania telewizji na żywo, mamy do wyboru przede wszystkim telewizor, który jest rozwiązaniem najwygodniejszym, ale również najdroższym. Tańszym rozwiązaniem będzie dokupienie do telewizora przystawki, popularnego dekodera DVB-T2/HEVC lub DVB-S2 z dostępem do sieci internetowej. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Telewizory

Telewizory mini-LED i OLED premium

2023-04-27

Telewizory mini-LED i OLED stały się wyróżnikiem jakości obrazu w telewizorach premium, szczególnie przy odtwarzaniu filmów w wersji HDR z Dolby Vision. Charakteryzują się też funkcjami istotnymi przy oglądaniu sportu i niezbędnymi dla graczy. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Nagrywanie programów TV

Nagrywanie programów TV na HDD czy w chmurze?

2023-02-25

Popularnym sposobem nagrywania programów TV z dekoderów DVB-T2/HEVC i DVB-S2 jest korzystanie z funkcji PVR po dołączeniu twardego dysku lub pendrive’a. Nowe możliwości nagrywania i odtwarzania programów, których nie zdążyliśmy obejrzeć, oferują dekodery IPTV i DVB-S2 dołączone do sieci internetowej. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory 4K ULTRA HD

Telewizory 4K ULTRA HD do kina domowego

2023-02-25

Użytkownicy doceniają, że obraz i dźwięk na dużym ekranie są jak w kinie. Warto sprawdzić przed kupnem telewizora, jakie są funkcje w telewizorze podnoszące jakość obrazu 4K HDR przy odtwarzaniu filmów z serwisów VoD. Ceny telewizorów do kina domowego są bardzo zróżnicowane, zależne od rodzaju panelu i wyposażenia telewizora. (Fot. Toshiba)

Czytaj więcej...
System telewizji hotelowej Hitachi Hotel TV – profesjonalne usługi i rozrywka

System telewizji hotelowej Hitachi Hotel TV – profesjonalne usługi i rozrywka (artykuł promocyjny)

2023-01-28

Hitachi Hotel TV pomaga prowadzić działalność hotelarską, oferując przyjazne dla gości funkcje i usługi dostępne na ekranie telewizora. Rozwiązania koncentrują się na trzech obszarach kluczowych dla branży hotelarskiej: rozrywce, wygodzie i wydajności.

Czytaj więcej...
Popularne serwisy filmowe VoD

Popularne serwisy filmowe VoD w Polsce

2023-01-25

Rośnie popularność serwisów VoD online w Polsce, szczególnie tych, które są źródłem najnowszych seriali i filmów po premierze kinowej lub własnych produkcji. Można je oglądać, oprócz dużego ekranu telewizora lub projektora, na tabletach, smartfonach czy laptopach. (Fot. Disney+)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket