Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Artykuły

Precyzja w warsztacie

NARZĘDZIA DYNAMOMETRYCZNE

Precyzja w warsztacie i nie tylko

2020-03-09

Połączenia różnych elementów muszą być dokręcone z określoną siłą. Wbrew obiegowym przekonaniom zbyt mocne dokręcenie śruby czy nakrętki nie jest korzystne i może je po prostu uszkodzić. Dlatego tak ważne jest posługiwanie się narzędziami dynamometrycznymi. (Fot. Wera)

Czytaj więcej...
Przechowywanie narzędzi

NARZĘDZIA

Przechowywanie narzędzi w pracy

2020-02-28

Odzież robocza staje się standardem w wielu firmach. Profesjonalistom pozwala przede wszystkim na wygodniejszą oraz bezpieczniejszą pracę. Komfort można zwiększyć jeszcze bardziej przy pomocy akcesoriów, takich jak pasy narzędziowe i torby. (Fot. Profix)

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwo

NARZĘDZIA I PRZYRZĄDY

Bezpieczeństwo i precyzja w pracy elektryka

2019-09-26

Wybór odpowiedniego narzędzia ma duże znacznie dla szybkości i skuteczności prowadzonych prac montażowych i serwisowych. Ergonomiczna konstrukcja narzędzia wpływa na komfort i zmniejszenie zmęczenia pracownika.

Czytaj więcej...
Ręczne narzędzia

NARZĘDZIA RĘCZNE

Ręczne narzędzia do prac remontowych

2019-06-25

Przy pracach remontowych czy wykończeniowych niezbędne są wydajne elektronarzędzia. Ważne są jednak także sprzęty podstawowe, jak narzędzia ręczne, bez których niemożliwe byłoby wykonanie wielu prac.

Czytaj więcej...
Narzędzia i przyrządy

ELEKTRYKA

Narzędzia i przyrządy dla elektryków

2019-01-11

Praca z instalacjami elektrycznymi wymaga narzędzi zapewniających bezpieczeństwo. Do najczęściej wykonywanych prac należą: cięcie przewodów, ściąganie izolacji, zaciskanie konektorów, wkręcanie wkrętów i pomiary wielkości elektrycznych.

Czytaj więcej...
Niezbędne w warsztacie

Niezbędne w warsztacie – klucze nasadowe

2018-10-03

Nieco na przekór tytułowi można by stwierdzić, że wprost przeciwnie – klucze nasadowe są narzędziami, bez których można się obyć. Dużą część prac wykonamy w końcu także zwykłymi kluczami płaskooczkowymi. Gdy weźmiemy jednak pod uwagę to, w jaki sposób klucze nasadowe wraz z akcesoriami przyspieszają pracę i czynią ją lżejszą, szybko okaże się, że to narzędzia warte każdej wydanej na nie złotówki.

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket