Artykuły

Lampy, oprawy

Lampy, oprawy i urządzenia do dezynfekcji

2022-02-04

Trwająca pandemia spowodowana przez kolejne generacje wirusa i pogorszenie jakości powietrza zimową porą powoduje wiele zagrożeń dla naszego zdrowia. Źródłem zarazków mogą być też przedmioty, na których mogą utrzymywać się szkodliwe wirusy i bakterie. W walce z nimi są skuteczne oprawy z promiennikami UV-C, oczyszczacze powietrza z lampami UV-C, a także wiele urządzeń do dezynfekcji przedmiotów.

Czytaj więcej...
Lampy i urządzenia

Lampy i urządzenia do dezynfekcji

2021-07-06

Coraz więcej zagrożeń dla naszego zdrowia wynika z pogorszenia jakości powietrza przez zwiększenie zachorowań na infekcje dróg oddechowych i trwającą pandemię wirusa SARS-CoV-2. Źródłem zarazków mogą być też przedmioty, na których mogą utrzymywać się szkodliwe mikroorganizmy. W walce z nimi są skuteczne oprawy z promiennikami UV-C i oczyszczacze powietrza z lampami UV-C.

Czytaj więcej...
Lampy wirusobójcze

POL-LIGHTING

Lampy wirusobójcze – co powinniśmy o nich wiedzieć?

2021-05-27

Dezynfekcja z wykorzystaniem promieniowania UV-C jest jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na zmniejszenie ryzyka zakażenia wirusami i bakteriami, w tym wirusem SARS-COV-2, będącym źródłem panującej obecnie pandemii. W artykule wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń z lampami UV-C.

Czytaj więcej...
Warto rozmawiać...

ASYSTENCI GŁOSOWI

Warto rozmawiać... ze sprzętem RTV i AGD

2019-12-01

W branży AGD i RTV pojawia się coraz więcej nowych modeli kompatybilnych z asystentami głosowymi, a tym samym dających możliwość bezdotykowej obsługi niektórych funkcji sprzętu. Do najpopularniejszych tego typu rozwiązań możemy zaliczyć Asystenta Google, Amazon Alexę oraz Apple Siri. Autorski system Bixby oferuje ponadto firma Samsung.

Czytaj więcej...
Smart Living,

YALE

Smart Living, czyli technologia oswojona

2017-07-20

W 2015 roku na jedną osobę przypadały niemal cztery urządzenia komunikujące się w jakikolwiek sposób z siecią. W 2020 roku każdy z nas będzie korzystać już prawie z siedmiu, co w przypadku populacji liczącej prawie osiem miliardów da oszałamiający wynik pięćdziesięciu miliardów urządzeń. Jak mądrze wykorzystać potencjał technologii smart, która nieodwołalnie zajmuje w naszym życiu coraz ważniejsze miejsce?

Czytaj więcej...
Moduły fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne – od gadżetów do dużych systemów

2018-01-19

Energia słoneczna jest źródłem fotosyntezy, zapewniającej wzrost roślinom, jest też źródłem energii elektrycznej dzięki ogniwom fotowoltaicznym.

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwo w „inteligentnym domu”

Bezpieczeństwo w „inteligentnym domu”

2017-03-17

Rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa to jeden z głównych kierunków rozwoju „inteligentnych” domów. Zintegrowane systemy wyposażone w liczne czujniki poinformują domowników o występowaniu najczęstszych zagrożeń.

Czytaj więcej...
„Inteligentne”

„Inteligentne” ekspres, pralka, zmywarka...

2017-03-16

Wiele urządzeń AGD jest już dziś zdalnie sterowanych z poziomu aplikacji mobilnej. Era cyfrowa znacznie poszerzyła przy tym zakres ich monitoringu. Możemy nie tylko nadzorować poszczególne fazy danego programu, ale też zużycie wody czy energii.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket