Artykuły

Zasilanie urządzeń mobilnych

Zasilanie urządzeń mobilnych

2024-03-27

Powszechność złącza USB-C bardzo ułatwiła zasilanie urządzeń mobilnych. W zeszłym roku port ten zawitał nawet do smartfonów marki Apple, które dość długo wzbraniało się przed wykorzystaniem rynkowego standardu. Taką reakcję wymusiły oczywiście regulacje wprowadzone przez UE. Dzięki temu wybór ładowarki, przewodu zasilającego czy powerbanku jest znacznie łatwiejszy. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Popularne prezenty

Popularne prezenty komunijne

2024-03-27

Sezon komunijny to okres wzmożonego zainteresowania elektroniką konsumencką, która może być znakomitym prezentem z tej okazji. Kilka lat temu popularne były rowery, aparaty czy zegarki. Dziś coraz częściej wybieramy takie prezenty jak hulajnogi elektryczne, smartwatche czy telefony. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Akcesoria

Akcesoria do urządzeń mobilnych

2024-01-26

Współczesne smartfony to w zasadzie kieszonkowe komputery. Niektóre możliwości tych urządzeń możemy wykorzystać jeszcze lepiej dzięki dodatkowym akcesoriom, które będą przydatne także w nowoczesnych notebookach czy konsolach do gier. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Telewizory

Telewizory dla graczy

2023-10-29

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są już zbliżone do monitorów gamingowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Przenośne

Przenośne nośniki pamięci

2023-08-30

Choć coraz więcej danych przechowujemy online, np. w chmurze, nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie rezygnować z nośników przenośnych. Dyski czy pendrive’y to wciąż przydatne urządzenia, które pozwalają na zapis danych i bieżącą kontrolę nad nimi. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Dyski do konsol

Dyski do konsol – przenośne i wewnętrzne

2023-07-02

Czasy, gdy gry były zapisywane wyłączanie na dyskach optycznych i z nich odczytywane, minęły bezpowrotnie. Dziś każda konsola jest wyposażona we wbudowaną pamięć, którą możemy łatwo zapełnić w zasadzie nawet kilkoma grami. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Telewizja laserowa

Telewizja laserowa – obraz jak w kinie

2023-06-29

Telewizory laser TV to nie tylko wielki ekran, ale i jakość obrazu. Kupujący znajdzie w ofercie zestawy zawierające projektor i ekran przeznaczone do oglądania filmów, sportu czy gier, a także do zastosowań profesjonalnych, np. prezentacji. Tak jak w telewizorze wyposażone są one w tuner DVB-T2/HEVC. (Fot. Hisense)

Czytaj więcej...
Szybkie ładowarki

Szybkie ładowarki – do telefonów i nie tylko

2023-04-28

Wydajność baterii to element, na który wciąż narzekamy w naszych telefonach, zwłaszcza osoby, które pamiętają urządzenia potrafiące pracować nawet tydzień bez ładowania. Dziś problem ten możemy częściowo ominąć, korzystając z szybkich ładowarek. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Dyski SSD

Dyski SSD w komputerach

2023-02-28

Topniejące ceny pamięci flash sprawiają, że dyski SSD są dziś wybierane jako podstawowy nośnik w komputerach stacjonarnych oraz laptopach. Już za 150 zł jesteśmy w stanie nabyć dysk o pojemności ok. 500 GB, który pod względem komfortu korzystania i wydajności daleko w tyle pozostawi klasyczne HDD. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Zasilanie w terenie

Zasilanie w terenie – powerbanki

2023-01-24

Współczesne powerbanki nie służą już tylko do ładowania telefonów. Port USB jest na tyle uniwersalnym standardem, że jest powszechnie wykorzystywany przez urządzenia elektroniczne. Nowoczesne modele mogą zasilać nawet laptopy czy pozwolą na rozruch auta. Warto więc przyjrzeć się powerbankom dostępnym na rynku. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Szybkie

Szybkie ładowanie urządzeń mobilnych

2022-08-28

Znaczne zwiększenie pojemności akumulatorów w smartfonach przyczyniłoby się do wzrostu ich masy oraz rozmiarów. Chcąc zaoferować klientom komfort pracy z dala od gniazdka, producenci w urządzeniach mobilnych powszechnie stosują standardy szybkiego ładowania, dzięki którym często wystarczy nawet kilkadziesiąt minut, żeby w znacznym stopniu uzupełnić energię akumulatora.

Czytaj więcej...
Głośniki Bluetooth

Głośniki Bluetooth w plenerze i na imprezie

2022-07-02

Głośniki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się zarówno w plenerze na grillu, na wakacjach gdzie najlepszym źródłem muzyki jest smartfon. Także impreza z głośnikiem BT dużej mocy z efektami specjalnymi dostarczy wiele wrażeń.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket