Artykuły

Stereofoniczne

Stereofoniczne zestawy wieżowe

2022-04-28

Zestawy stereo, miniwieże, mikrowieże dzięki prostocie instalacji i konfiguracji, są często i chętnie stosowane w domowym zaciszu. Chociaż ich głównym przeznaczeniem jest słuchanie radia i odtwarzanie muzyki z płyty CD, to można wykorzystać je np. do nagłośnienia dźwięku z telewizora czy komputera.

Czytaj więcej...
Wzmacniacze

Wzmacniacze i amplitunery stereo

2022-03-03

Klasyczny zestaw do odsłuchu muzyki stereo to wzmacniacz lub amplituner oraz para kolumn głośnikowych. Wybór wzmacniacza nie jest prosty, ponieważ różnią się one konstrukcją, a ich ceny są zróżnicowane od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł. Amplituner to dobre rozwiązanie dla miłośników radia z solidnym wzmacniaczem, do którego dołączymy np. odtwarzacz CD.

Czytaj więcej...
Słuchawki Bluetooth

Słuchawki Bluetooth dla aktywnych

2022-01-23

Moda na aktywny wypoczynek sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na uprawianiu sportu w terenie, w domu, na siłowni czy basenie. Przy wielogodzinnym treningu czas umili muzyka ze słuchawek Bluetooth. Do tego celu najlepiej nadają się lekkie słuchawki bezprzewodowe nauszne, douszne i dokanałowe. (Fot. Creative)

Czytaj więcej...
Kolumny

Kolumny podłogowe i podstawkowe

2022-01-23

Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem. Do odtwarzania dźwięku stereo najczęściej wykorzystywane są kolumny podłogowe i kompaktowe podstawkowe. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – od kilkuset do kilkunastu tysięcy zł. W artykule opisaliśmy ciekawe modele do 5000 zł za parę. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
Systemy stereo

Systemy stereo jedno i wielosegmentowe

2021-12-22

Systemy stereofoniczne są nadal popularne wśród entuzjastów dobrego brzmienia, przede wszystkim w odtwarzaniu muzyki, np. z płyt CD czy gramofonów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również do odtwarzania stacji radiowych FM i DAB+. Dużą wygodą przy ich wyborze jest proponowanie różnych zestawów głośnikowych przez dystrybutorów. Wystarczy odsłuch, aby zdecydować czy zaproponowany zestaw nam odpowiada.

Czytaj więcej...
Głośniki i kolumny głośnikowe

Głośniki i kolumny głośnikowe do zabudowy

2021-11-29

Miłośnicy domowych systemów audio coraz częściej sięgają po głośniki montowane w ścianie i na suficie w systemach multiroom i kina domowego, aby nie zajmowały miejsca i nie ingerowały w wystrój pokoju oraz były źródłem doskonałego dźwięku.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Amplituner

Amplituner – centrum domowej rozrywki

2021-09-23

Amplituner wielokanałowy to najważniejszy element kina domowego. To od niego zależy, jaki system surround czy też, jaką konfigurację kolumn głośnikowych będziemy mogli wykorzystać. Przy doborze tego komponentu warto, zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne i rozwiązania, które są w nim stosowane.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket