Artykuły

Multiroom

Multiroom – muzyczne emocje w całym domu

2022-11-12

System multiroom można budować w oparciu o urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Znacznie wygodniejsze jest korzystanie z łączy bezprzewodowych. Strefy i podstrefy możemy tworzyć w oparciu o system jednego producenta lub urządzenia różnych producentów tego samego standardu np. DTS Play-Fi. W zależności od potrzeb dźwięk w pomieszczeniu może być mono, stereo lub wielokanałowy 5.1. (Fot. Denon)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery siła emocji

2022-08-27

Tańsze telewizory są pozbawione niskich tonów, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby w pełni ciszyć się pełnym pasmem audio warto zainstalować soundbar z subwooferem. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane piszemy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Amplituner

Amplituner – dźwięk jak kinie

2022-07-02

Amplituner wielokanałowy to najważniejszy element systemu surround, który wraz z kolumnami nagłośni pokój z telewizorem, a także drugi pokój stereo. Przy jego wyborze wart zwrócić uwagę na parametry techniczne i rozwiązania, które są w nim stosowane.

Czytaj więcej...
Głośniki Bluetooth

Głośniki Bluetooth w plenerze i na imprezie

2022-07-02

Głośniki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się zarówno w plenerze na grillu, na wakacjach gdzie najlepszym źródłem muzyki jest smartfon. Także impreza z głośnikiem BT dużej mocy z efektami specjalnymi dostarczy wiele wrażeń.

Czytaj więcej...
Stereofoniczne

Stereofoniczne zestawy wieżowe

2022-04-28

Zestawy stereo, miniwieże, mikrowieże dzięki prostocie instalacji i konfiguracji, są często i chętnie stosowane w domowym zaciszu. Chociaż ich głównym przeznaczeniem jest słuchanie radia i odtwarzanie muzyki z płyty CD, to można wykorzystać je np. do nagłośnienia dźwięku z telewizora czy komputera.

Czytaj więcej...
Wzmacniacze

Wzmacniacze i amplitunery stereo

2022-03-03

Klasyczny zestaw do odsłuchu muzyki stereo to wzmacniacz lub amplituner oraz para kolumn głośnikowych. Wybór wzmacniacza nie jest prosty, ponieważ różnią się one konstrukcją, a ich ceny są zróżnicowane od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł. Amplituner to dobre rozwiązanie dla miłośników radia z solidnym wzmacniaczem, do którego dołączymy np. odtwarzacz CD.

Czytaj więcej...
Słuchawki Bluetooth

Słuchawki Bluetooth dla aktywnych

2022-01-23

Moda na aktywny wypoczynek sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na uprawianiu sportu w terenie, w domu, na siłowni czy basenie. Przy wielogodzinnym treningu czas umili muzyka ze słuchawek Bluetooth. Do tego celu najlepiej nadają się lekkie słuchawki bezprzewodowe nauszne, douszne i dokanałowe. (Fot. Creative)

Czytaj więcej...
Kolumny

Kolumny podłogowe i podstawkowe

2022-01-23

Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem. Do odtwarzania dźwięku stereo najczęściej wykorzystywane są kolumny podłogowe i kompaktowe podstawkowe. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – od kilkuset do kilkunastu tysięcy zł. W artykule opisaliśmy ciekawe modele do 5000 zł za parę. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket