Pięć projektów edukacyjnych i społecznych największej w Polsce organizacji odzysku ElektroEko zostało docenionych w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2024”, ogłaszanym co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
ElektroEko, lider polskiego rynku odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, kolejny raz potwierdza swoją pozycję pioniera w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz czwarty z rzędu wyróżniło działania organizacji, tym razem aż pięcioma projektami w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2024”. Umieszczenie aż pięciu projektów społecznych w prestiżowym raporcie to najszersze jak dotąd uznanie dla działań ElektroEko ze strony FOB.
– FOB jako największa i najbardziej doświadczona organizacja promująca odpowiedzialny biznes w Polsce stanowi najlepszy, niezależny barometr jakości działań CSR. Te wyróżnienia są profesjonalną i obiektywną oceną skuteczności naszych ogólnopolskich kampanii edukacyjnych oraz autentyczności zaangażowania ElektroEko w ochronę środowiska oraz odzysk cennych surowców – podkreśla Anna Podsiadło, Marketing Manager ElektroEko.
Regularne umieszczanie inicjatyw ElektroEko w raportach FOB potwierdza wartość działań ElektroEko, które konsekwentnie i realnie podnosi poziom świadomości Polaków w zakresie odpowiedzialnego postępowania ze sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Programy edukacyjne przynoszą wymierne efekty w budowaniu społeczeństwa bardziej świadomego ekologicznie.
FOB wyróżniło w najnowszej edycji swojego raportu projekty, które łącznie dotarły do ponad miliona beneficjentów, od dzieci w wieku szkolnym po przedsiębiorców i decydentów: Wśród docenionych inicjatyw znalazły się takie akcje ElektroEko jak: Ogólnopolski program „Moje miasto bez elektrośmieci”, Centrum ElektroEkologii, Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci, Wystawa i konferencja edukacyjna w SGH oraz ElektroEkologiczny Hackathon.
© 2025 InfoMarket