Chcąc lepiej odizolować się od dźwięków otoczenia, można wykorzystać modele z aktywną redukcją hałasu (ANC, od ang. Active Noise Cancellation).
Czytaj więcej...
Słuchawki przeznaczone dla sportowców i osób aktywnych powinny odznaczać się zwiększoną odpornością na różnorodne czynniki zewnętrzne.
Czytaj więcej...
Do określenia stopnia ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia przed wnikaniem ciał stałych i wody służy kod IP (Ingress Protecion Rating, interpretowany także jako International Protection Rating).
Czytaj więcej...
Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.
Czytaj więcej...
DSD, czyli Direct Stream Digital, to standard kodowania cyfrowego dźwięku. Został opracowany przez Sony i Philipsa. Rozwiązanie to było wykorzystywane na płytach SACD (Super Audio Compact Disc) już w latach 90. ubiegłego wieku.
Czytaj więcej...
Radio jest jednym z najważniejszych środków masowego przekazu. Choć już nie raz mówiono o tym, że w dobie telewizji i Internetu straci na popularności, to ma się ono świetnie. Potwierdza to chociażby niezwykle zróżnicowany asortyment urządzeń, umożliwiających odtwarzanie stacji radiowych zarówno analogowych, jak i cyfrowych.
Czytaj więcej...
W domowych systemach audio wykorzystywane są różnego typu kolumny głośnikowe – od niewielkich modeli aktywnych, przez klasyczne konstrukcje podłogowe i podstawkowe, aż po modele naścienne i do zabudowy.
Czytaj więcej...
Wybór odpowiednich kolumn głośnikowych to nie wszystko. Trzeba zadbać również o ich rozstawienie. Nie należy przy tym zapominać o ich właściwościach kierunkowych i odpowiedniej akustyce pomieszczenia odsłuchowego.
Czytaj więcej...
Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem w różnych dziedzinach życia. Inne rozwiązania konstrukcyjne sprawdzają się na estradzie, inne w studiu nagrań, a jeszcze inne w domu, np. w zestawie stereo, kina domowego czy w ogrodzie.
Czytaj więcej...
Zastosowanie odpowiednich uchwytów lub podstawek do kolumn głośnikowych pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, ale też pomaga odpowiednio je w nim ustawić. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku kolumn kina domowego, gdy mamy do czynienia z dodatkowymi kolumnami surround.
Czytaj więcej...
Wśród dostępnych na rynku kolumn głośnikowych możemy spotkać wiele różnorodnych konstrukcji. Na uwagę zasługują m.in. modele elektrostatyczne, a także bezprzewodowe. Specyficzną budową charakteryzują się ponadto soundbary.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket