Produkcja materiałów wideo 4K rozwija się znacznie wolniej niż konstrukcja wyświetlaczy.
Czytaj więcej...
Trwa proces standaryzacji wymagań, jakie powinny spełniać telewizory klasy premium. Jednak nie jest on jednolity, co nie ułatwia wyboru telewizorów Ultra HD najwyższej klasy.
Czytaj więcej...
Telewizory Ultra HD stanowią motor rozwoju rynku RTV. Powstają kolejne generacje wyświetlaczy LCD Ultra HD o zróżnicowanych konstrukcjach i klasie. Spowoduje to znaczne zróżnicowanie cenowe telewizorów Ultra HD.
Czytaj więcej...
Wybór odpowiedniego telewizora nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę rodzaje dostępnych wyświetlaczy i funkcje jakie może on realizować.
Czytaj więcej...
Coraz więcej nadawanych jest kanałów 4K z satelity, najwięcej jest ich na satelitach Eutelsat i Astra
Czytaj więcej...
Rynek telewizorów jest zdominowany przez telewizory LCD. Nadal telewizory z wyświetlaczami OLED są produktami niszowymi. Motorem rozwoju w branży TV mają być telewizja Ultra HD i Internet rzeczy.
Czytaj więcej...
Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. MUX-8 nadawany jest w paśmie VHF. Dla części widzów może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych.
Czytaj więcej...
Kable zwisające z zawieszonego na uchwycie telewizora czy projektora są w stanie wręcz oszpecić każdą wykonaną instalację audio-wideo. Wygląda to niekorzystnie, zwłaszcza gdy projektor czy odbiornik telewizyjny współpracują przewodowo z wieloma zewnętrznymi urządzeniami audio-wideo i kabli połączeniowych jest wówczas bardzo wiele.
Czytaj więcej...
Zanim zdecydujemy się na konkretny model uchwytu, należy wybrać dla niego miejsce montażu. W większości wypadków będzie to ściana, dlatego też skupimy się na sposobie montażu tego typu konstrukcji.
Czytaj więcej...
Kupując sprzęt audio do nagłośnienia dźwięku z telewizora, wielu użytkowników z pewnością zadaje sobie pytanie, czy wybrać soundbar, speakerbar, zestaw kina domowego, a może wystarczy stereofoniczny system audio, np. wyposażony w odtwarzacz DVD lub Blu-ray.
Czytaj więcej...
Naziemna telewizja cyfrowa zagościła w naszych domach kilka lat temu, kiedy zastąpiła używaną od lat 50. XX w. telewizję analogową. Gdy w 2013 r. wyłączony został ostatni nadajnik telewizji analogowej, okazało się, że z nowej formy przekazu korzysta na co dzień ponad jedna trzecia wszystkich gospodarstw domowych. Jest też spora grupa gospodarstw, w których z nadajników naziemnych korzysta się okazjonalnie, na drugim lub trzecim telewizorze czy też np. na działce.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket