PYTANIE 4 Z opcją pracy obrotowej czy bez niej?

W wielofunkcyjnych narzędziach oscylacyjnych energia z silnika przekazywana jest na wrzeciono za pomocą kątowej przekładni zębatej i nieskomplikowanego mechanizmu korbowego, zamieniającego ruch obrotowy na oscylacyjny. W wielu modelach istnieje także możliwość wyłączenia mechanizmu korbowego i przenoszenia energii bezpośrednio z przekładni, generując szybki ruch obrotowy. W takim wypadku wystarczy tylko zamocować na wrzecionie uchwyt wiertarski i urządzenie zastępuje wiertarkę kątową i pozwala wiercić i wkręcać w trudno dostępnych miejscach.

Wybór multinarzędzia

PYTANIE 5 Wersja standardowa czy z dodatkowym wyposażeniem?

Wielofunkcyjne narzędzia oscylacyjne sprzedawane są zazwyczaj w zestawach zawierających, poza samym narzędziem, również podstawowy komplet osprzętu. Warto jednak pamiętać, że w wielofunkcyjnych narzędziach oscylacyjnych to właśnie osprzęt decyduje o wszechstronności narzędzia i możliwościach jego wykorzystania. Warto zadbać o dobór takiego zestawu, aby żaden rodzaj pracy nie był wyzwaniem. W sklepach dostępne są zarówno komplety z kilkoma podstawowymi brzeszczotami, jak i modele z pełnym wyposażeniem oferowanym przez danego producenta. Jeżeli na zakup narzędzia możemy przeznaczyć sporą kwotę, a narzędzie będzie wykorzystywane do wielu różnych zadań, warto zainwestować w całość. Oczywiście, potrzebne akcesoria zawsze można dokupić. Przed zakupem należy zatem sprawdzić ich dostępność.

PYTANIE 6 Na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę?

Wybierając wielofunkcyjne narzędzie oscylacyjne do swojego warsztatu, warto zwrócić uwagę na jego moc i dobrać ją do planowanych prac. Zwłaszcza, jeśli narzędzie ma być przeznaczone do obróbki twardych materiałów, należy poszukać modelu o mocy powyżej 180 W. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w elektroniczną regulację prędkości obrotowej, również z funkcją regulacji automatycznej wraz ze wzrastającym obciążeniem.

2016-12-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket