QuickDrive, czyli nowa konstrukcja bębna

QuickDrive, czyli nowa konstrukcja bębna

Ewolucja pralek w erze cyfrowej nie kończy się na ich zdalnej obsłudze przy pomocy Wi-Fi i rozbudowie systemów elektronicznych. Proces prania to wszakże mechanika, więc zakres ten nie tylko można, ale i trzeba stale usprawniać. I to zrobił Samsung, wprowadzając modele z najnowszej linii QuickDrive, które wyznaczają nowy kierunek w pralnictwie.

Q-Drive to chwytliwy skrót od nazwy nowego bębna QuickDrive Drum. Jego cechą charakterystyczną jest zupełnie nowy mechanizm obrotu. Jest o czym pisać i nad czym się pochylić, ponieważ konstrukcja wnętrza pralki wpływa nie tylko na jakość prania, ale także na jego czas i zużycie mediów. Według samego producenta najnowsza seria to idealne narzędzie do radykalnego skrócenia czasu prania – urządzenie wykona pełny cykl z efektywnością spotykaną w procesach o wiele bardziej czasochłonnych w zaledwie 39 minut! Pralki z serii Q-Drive dostępne są w kilku wersjach: o ładowności 8, 9 lub 10 kg.

Zmiana na lepsze

Bęben od lat jest nieustannie udoskonalany, aby użytkownicy wraz z wprowadzeniem każdej nowej serii odczuli lepszą jakość prania. W praktyce zmieniane są zwłaszcza kształty wytłoczeń oraz profilowanie zbieraków. Ważne są także struktura i rodzaj materiału, a także perforacja bębna. Można także modyfikować bęben od strony mechaniki jego pracy.

I to właśnie zrobił Samsung – zaprojektował bęben, którego konstrukcja jest ruchoma. Inżynierowie spod znaku trzech gwiazd połączyli, wydawać by się mogło, dwa tradycyjne komponenty – standardowy zbiornik z tylną jego ścianą (która w standardowych urządzeniach jest nieruchoma). Bęben obraca się w jednym kierunku, a tylna ściana w przeciwnym. Taka mechanika działania umożliwia swobodne unoszenie się ubrań w górę i w dół, a także dzięki tylnej płycie do przodu i do tyłu, czego wcześniej nie mogliśmy doświadczyć w tradycyjnych pralkach.

Zmiana na lepsze 2

Jednym z pierwszych modeli, które pojawiły się na rynku jest kompaktowa pralka WW6850N. Tak jak większość modeli QuickDrive ma ona funkcję łączności bezprzewodowej.

Zmiana na lepsze 3

Konwencjonalny bęben versus QuickDrive

Samsung wykonał badanie, wykorzystując dwa własne modele: jeden QuickDrive, drugi – tradycyjny model AddWash. W obu wypadkach plamy bez problemów się doprały, jednakże w modelu Quick Wash cykl prania został znacząco skrócony w tym samym programie. Różniła się także jakość tkanin po wyciągnięciu ich z bębna. System QuickDrive znacząco wygładził je, minimalizując wszelkie zagniecenia. Średnie zużycie energii elektrycznej także się różniło: w tradycyjnej pralce AddWash pobór energii przekroczył 880 W, w pralce QuickDrive – 580 W. Jest to ponad 20-procentowa oszczędność energii.

Najnowszą pralkę wzięła pod lupę także niezależna, jedna z największych na świecie organizacji zajmujących się badaniami i inspekcją – Intertek. W swoich wnioskach potwierdziła, że nowe pralki zapewniają taki sam poziom wydajności czyszczenia i pielęgnacji tkanin jak istniejące produkty, jednakże zdecydowanie skracając czas prania.

Konwencjonalny bęben versus QuickDrive 2

Bęben QuickDrive pozwala zredukować czas prania nawet do 50 proc. w klasie A+++, bez uszczerbku na efektywności samego procesu. W tym wypadku pełny cykl prania skraca się do 39 minut, co jest wymownym rekordem i potwierdzeniem skuteczności nowej konstrukcji.

Co jeszcze znajdziemy w serii QuickDrive?

W najnowszej serii zmieniony został głównie bęben, reszta rozwiązań oparta jest na sprawdzonych już wcześniej rozwiązaniach Samsunga, choćby na systemie EcoBubble, który odpowiada za samo rozprowadzanie detergentu w pralce. Dodatkowo funkcjonalność nowego bębna została wzbogacona o system Eco Drum Clean+ z informacją na wyświetlaczu o konieczności wyczyszczenia wnętrza – na wyświetlaczu pojawi się informacja, kiedy należy włączyć program czyszczenia bębna. Nowe pralki z serii QuickDrive mają też system AddWash, dzięki któremu dodamy zapomniane rzeczy w trakcie prania.

Najnowsza seria została także zaprojektowana tak, aby eksploatacja nie wpływała w żaden sposób na jakość komponentów. Nie zabrakło więc mocnego silnika Digital Inverter, redukującego hałas i pomagającego optymalizować zużycie energii, a także grzałki ceramicznej Anti-Scale Heater z nowym rodzajem powłoki, która zapewnia do 55 proc. mniejsze nagromadzenie się kamienia niż tradycyjne komponenty. Producent nie mógł zapomnieć o dostępności usługi zdalnej kontroli i monitoringu pralki przez Wi-Fi – Smart Control. To dzięki niej użytkownicy mogą włączyć urządzenie z poziomu smartfonu, mogą również otrzymać powiadomienie, kiedy pranie jest gotowe do wyjęcia z bębna.

Co jeszcze znajdziemy w serii QuickDrive?
2018-02-16
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket