TAGA HARMONY

Filtr przeciwzakłóceniowy zasilania PF-1000LPS

Filtr przeciwzakłóceniowy zasilania

Urządzenie PF-1000LPS łączy w jednej obudowie 4 funkcje: filtrowanie zakłóceń sieci, zasilacz liniowy DC z regulacją napięcia, dwa porty USB i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i przeciążeniowe dla wszystkich gniazd.

Filtr zasilania marki TAGA Harmony ogranicza zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) generowane przez urządzenia podłączone do sieci elektrycznej 230 V, jak lodówki, klimatyzatory, komputery czy odkurzacze. Mają one negatywny wpływ na zasilacze i obwody wewnętrzne domowego sprzętu audio-wideo. W filtrze zasilającym 230 – 240 V do wyboru mamy cztery gniazda filtrowane, do których można dołączyć cztery urządzenia, które będą zasilane „czystą energią”, i cztery niefiltrowane. Dodatkowo dwa porty USB mogą być używane do zasilania i ładowania różnych urządzeń, takich jak smartfony czy powerbanki.

Większość urządzeń elektronicznych zasilanych prądem stałym wykorzystuje proste zasilacze impulsowe, które mogą być źródłem zakłóceń i szumów, co może powodować przedostawanie się różnych zakłóceń elektrycznych do podłączonych urządzeń. Generowane szumy znacznie pogarszają jakość dźwięku i wydajność urządzeń audio-wideo. Rozwiązaniem jest zastosowanie dobrej jakości zasilacza liniowego, dostępnego w filtrze PF-1000LPS, który zapewnia bardzo wyraźną i natychmiastową poprawę jakości dźwięku urządzeń zasilanych prądem stałym (wyjścia DC i USB). Wyjście DC i porty USB wykorzystują:

– separacyjny toroidalny transformator zasilający o dużej mocy 100 W, zapewniający do 3 A (72 W) przy 24 V;

– trójstopniową sieć filtrującą – poziom I i II dla napięcia 230 V – 240 V (filtrowanie wstępne przez system filtrowania szumów zasilania urządzenia oraz przez wbudowany transformator separacyjny) i III poziom dla napięcia stałego (DC) – specjalnie zaprojektowane filtrowanie na etapie końcowym, niezależne dla wyjścia DC i portów USB.

Wskaźnik napięcia umieszczony na przednim panelu pomaga kontrolować, czy napięcie w gniazdku ściennym jest stabilne. Zapewniono też ochronę przeciwprzepięciową i przeciążeniową wszystkich wyjść.

Filtr-przeciwzakloceniowy-zasilania-PF-1000LPS-2
2024-05-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket